162 zawodników na starcie Testu Coopera

/ 8 zdjęć

Miniony weekend upłynął na sportowo. 21 września na terenie Zespołu Szkół w Erminowie przeprowadzony został już po raz trzeci Test Coopera. Wzięło w nim udział 162 zawodników. Organizatorem zawodów był sochaczewski Klub Maratończyka „Aktywni”. Imprezę wsparło Starostwo Powiatowe w Sochaczewie a także dyrekcja erminowskiej szkoły.

Maszerowanie z kijkami nordic walking i bieganie stało się modne a przede wszystkim popularne. W Sochaczewie każdego dnia widać osoby uprawiające ten sport. Jedni dla poprawienia kondycji a inni dla czystej przyjemności. Stąd też nie powinna dziwić tak wysoka frekwencja na teście Coopera. Organizatorów cieszy również fakt, że w przeważającej większości uczestnikami sobotnich zmagań była młodzież. Ale co istotne podkreślenia swój udział w teście zaznaczyła również reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.
Swój mały udział w sobotnim teście miało też Starostwo Powiatowe, które już po raz kolejny wsparło imprezę fundując puchary dla zwycięzców. Z kijakmi nordic walking przemaszerowali także wicestarosta Janusz Ciura, członek zarządu Przemysław Gaik a także dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Marcin Podsędek, członek „Aktywnych” komandor wielu rajdów rowerowych, w tym „Od Juniora do Seniora” Ryszard Nowakowski a także dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa, również członek „Aktywnych” Paweł Masłowski. A puchar starosty sochaczewskiego w III teście Coopera trafił w tym roku w ręce Mirosława Adamkiewicza.
Organizatorzy dla wszystkich uczestników przewidzieli pamiątkowe medale, był też poczęstunek a dla najlepszych puchary.

Klub Maratończyka „Aktywni” zaprasza wszystkich chętnych do trenowania w ich klubie, bo choć nie skupiają się na osiąganiu najwyższych wyników sportowych, to jak zapewniają zależy im na dobrej zabawie i czerpaniu przyjemności z uprawiania lekkiej atletyki.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy