18 Dzień Dziecka w Iłowie

Zdjęcia i foto: 18 Dzień Dziecka w Iłowie Imprezy cykliczne sochaczew

Stowarzyszenie zaprasza po raz osiemnasty na Dzień Dziecka

Po raz pierwszy 1 czerwca w 2001 roku, Mszą św rozpoczęły się obchody Dnia Dziecka w Iłowie, później przemaszerowano na boisko szkolne, gdzie odbyły się pierwsze rozgrywki. Kolejne lata, choć podobne do poprzednich, przynosiły nowe atrakcje. Występy artystów, wizyty gwiazd sportu. To było niewątpliwym atutem imprezy. Z sentymentem wspominamy obecność wśród dzieci wielkiego Człowieka, trenera Kazimierza Górskiego. Niezapomnianym przeżyciem dla młodzieży było spotkać się i pokopać piłkę z reprezentantem kadry narodowej Stanisławem Terleckim. Zawody do 2008 roku odbywały się na boisku szkolnym, a pokazy artystyczne w auli Gimnazjum. W roku 2009, pierwszy raz dzieci i młodzież spotkała się w nowo oddanej Hali Sportowej oraz na boisku Orlik.


Corocznie odbywały się turnieje piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Gdy na boiskach trwały rozgrywki, pozostałe dzieci uczestniczyły w zabawach, które zapewniali artyści różnych profesji – cyrkowcy, żonglerzy, czy prowadzący telewizyjne programy dla najmłodszych. Wszystkie dzieci cieszyć się mogły okazjonalnymi koszulkami, dla wszystkich był poczęstunek.

Życie pokazało nieraz, że nic nie jest constans. Zmieniała się także formuła Dnia Dziecka organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej i Mazowiecką Wspólnotę Samorządową. Doszliśmy po latach do przekonania, że choć dzieci cieszą turnieje i zawody, to są one dostępne dla wybranych, pozostałym życie z reguły pisało role obserwatorów i uczestników.

Od roku 2013 postanowiliśmy zmienić formułę święta. Przyczyną z pewnością nie były problemy organizacyjne – tu chcę podziękować serdecznie za współpracę i pomoc pedagogom, a szczególnie dyrektorom szkół, którzy z dużym zaangażowaniem włączali się w nasze wspólne dzieło. Uznaliśmy po dwunastu latach, że przy organizacji Dnia Dziecka należy przewartościować cele i zmienić model imprezy. Z przedsięwzięcia typowo spartakiadowego, urodził się pomysł rodzinnego pikniku. Ten charakter imprezy zapewnia udział na jednakowych warunkach wszystkich dzieci, ba nawet z rodzicami. Rok 2013 przyniósł nową jakość. W gospodarstwie Państwa Cieślaków w Oborach odbył się czternasty Dzień Dziecka, po raz pierwszy jako piknik rodzinny, gdzie wszyscy, bez wyjątku, uczestniczyć mogli w grach, zabawach konkursach, skorzystać z przejażdżek konnych, czy bawić się na przyrządach jakie są tam dostępne. Tradycyjnie dla uczestników zapewnialiśmy koszulki i poczęstunek, dla biorących udział w konkursach nagrody.

Usłyszeliśmy wiele pochlebnych opinii, ta zmiana dobrze została odebrana przez dzieci i przez rodziców. Nie twierdzimy, że taka formuła będzie trwać niezmiennie, ale jest ona na dziś optymalnym rozwiązaniem.

W roku 2016 zmieniliśmy lokalizację imprezy. Szesnaste obchody Dnia Dziecka odbyły się w piknikowej formule, w Gościńcu Radoszyna w Łaziskach, gdzie gospodarzami są Państwo Beata i Wojciech Dziurewiczowie. Właśnie w Łaziskach, w dniu 10 czerwca 2018 roku, odbędzie się też osiemnasty Dzień Dziecka, na który zapraszam w imieniu organizatorów dzieci i rodziców.


Pragnę także podziękować wszystkim, którzy przez te lata wspierali nas w tym dziele. Dziękuję sponsorom – firmom BCU MA, AMA Consulting, Ambra, Tamex, Capital Park, Netia, IS BUD, ECM Group, Capital Park, CP MANAGMENT, AMS S.A., Globaldex, Maxima System, Vistula Bank, Bank Spółdzielczy Iłów. Dziękuję członkom i przyjaciołom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej i Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej – organizatorom przedsięwzięcia, dziękuję wolontariuszom za pomoc organizacyjną oraz dzieciom i rodzicom za ich aktywny udział.


W tym roku swoją obecność zapowiedzieli


Anita Włodarczyk dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, trzykrotna mistrzyni świata w rzucie młotem, (czekamy na potwierdzenie),


a także nasz zeszłoroczny gość Marcin Nowak, polski siatkarz, reprezentant Polski w latach 1994-2003

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy