18-latek potrącił rowerzystę i pojechał dalej

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: 18-latek potrącił rowerzystę i pojechał dalej Wypadki sochaczew

Osiemnastoletni mieszkaniec gminy Sochaczew potrącił 74-letniego rowerzystę. Kierowca opla, który prawo jazdy ma niecały miesiąc, odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy.

  

W ubiegły piątek policjanci zostali powiadomieni o potrąceniu rowerzysty. Sprawca zdarzenia miał odjechać z miejsca, nie sprawdzając w jakim stanie jest poszkodowany mężczyzna. Policjanci ustalili, że  rowerzysta i kierowca opla jechali w tym samym kierunku. W pewnym momencie, podczas wyprzedzania, kierowca zahaczył lusterkiem 74-latka, który przewrócił się wraz z jednośladem. Kierowca opla nie zatrzymał się i nie sprawdził stanu potrąconego mężczyzny. O zdarzeniu powiadomił policjantów bezpośredni świadek tego zdarzenia. Jechał on za sprawcą kolizji, jednocześnie informując mundurowych o miejscu w którym się znajduje. Funkcjonariusze zatrzymali 18-latka na ul. Armii Krajowej. Okazało się, że prawo jazdy ma niecały miesiąc. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Rowerzysta nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawca zdarzenia odpowie teraz przed sądem.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

MitutoyoMitutoyo
-2
Pytania:
Czy 18-letni kierowca Opla wiedział, że dosżło do zdarzenia?
Czy 74-letni rowerzysta powinien jeszcze jeździć rowerem po drodze? (2017-07-24 22:53)
pisiorekpisiorek
+3
Cóż to zmienia czy wiedział ? jak nie zauważył i potrącił dziadka to wszystko ok ?
Jest w kodeksie określona odległość jaką należy zachować podczas wyprzedzania , szczególnie trzeba uważać na skąpo odziane rowerzystki :-)
Akurat wiek ma tu małe znaczenie, i nie ma określonych przepisami ograniczeń , znam osiemdziesięciolatka który dogina bezpiecznie bicyklem i trzydziestolatka który co piątek przyjeżdża rowerem z pracy , narąbany do domu. (2017-07-25 01:22)
MitutoyoMitutoyo
-3
Ja wszystko rozumiem, ale może być tak, że dziadek ledwo jechał i dzieki "koledze" Parkinsonowi niechcący wpadł na auto, lusterko, albo nawet podmuch spowodował upadek czego kierujący autem mógł nie zauważyć i pojechał dalej.
Chodziło mi o to, żeby nie oceniać młodego kierowcy że młody i świeży i że uciekł.
Przepisy to przepisy i musi odpowiedzieć za zdarzenie, wypadek.
  (2017-07-25 23:26)
NastroNastro
0
Ślepy jestem....a czy rowerzysta był trzeźwy bo nie widzę w treści artykułu. (2017-07-27 15:18)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy