2. ONICO GDYNIA PÓŁMARATON

/ 2 zdjęć

W dniu 19 marca 2017 roku odbył się 2. ONICO Gdynia Półmaraton. W związku ze startem w gdyńskim półmaratonie, nadbałtyckie miasto odwiedziło blisko 6 tysięcy biegaczy z ponad 30 krajów. Start biegu nastąpił o godzinie 10:00 z jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc w Gdyni, jakim jest Skwer Kościuszki. Trasa Półmaratonu została nieznacznie zmieniona w stosunku do ubiegłorocznej, przy czym została wytyczona w taki sposób, żeby biegacze mogli przebiec obok takich gdyńskich atrakcji jak choćby Dar Pomorza, ORP Błyskawica, Sea Towers, Muzeum Emigracji, Stocznia Gdynia, Stacja – Gdynia Stocznia, Pomnik Ofiar Grudnia 70', pokonana została dwa razy ulica Świętojańska, Pomnik Ofiar Grudnia 1970, Stadion Miejski, Gdynia Arena, by Bulwarem Nadmorskim tuż obok Muzeum Marynarki Wojennej dobiec do Skweru Kościuszki i finiszować na mecie.

Półmaraton w Gdyni ukończyło troje amatorów biegania z Sochaczewa, w tym dwie osoby reprezentujące Klub Maratończyka Aktywni. Uzyskali oni następujące czasy i rezultaty w kategoriach open oraz wiekowych:

548. Jarosław Szajewski 01:32:55 (rekord życiowy), miejsce w kategorii M40 – 150/1405

3113. Kamil Pawelec 01:52:54, miejsce w kategorii M20 – 470/678

4777. Małgorzata Przybylska 02:07:32, miejsce w kategorii K40 – 291/463

2. ONICO Gdynia Półmaraton ukończyło 5895 biegaczek i biegaczy.

Mimo krótkiego stażu gdyński półmaraton jest już imprezą o uznanej jakości, potwierdzają to certyfikaty IAAF Road Race Bronze Label, przyznawany wybranym biegom ulicznym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych, oraz European Athletics Five Star Quality. Warto dodać, że ONICO Gdynia Półmaraton wchodzi w skład Korony Polskich Półmaratonów 2017 organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Biegów.