2 września – Dożynki Powiatowe w Brochowie

„Praca rolnika jest istotna i wszyscy jesteśmy dłużnikami tych, którzy się jej poświęcają” - te słowa Jana Pawła II przypominają nam, że nadchodzi czas dziękczynienia za zebrane plony – zwany DOŻYNKAMI. W tym roku w gościnnej gminie Brochów odbędzie się to wyjątkowe święto, które niewątpliwie jest doskonałą okazją do podziękowania rolnikom za ich wysiłek i ciężką pracę. Tegorocznym powiatowym obchodom dożynek towarzyszyć będzie IV Festiwal Miodu Ziemi Sochaczewskiej „W słońcu Mazowsza”.

W tym roku będziemy przeżywali Święto Plonów Powiatu Sochaczewskiego i Gminy Brochów 2 września właśnie w Brochowie. Powiatowe uroczystości rozpocznie Msza Św. odprawiona w tutejszej bazylice o godzinie 12.00, podczas której nastąpi poświęcenie wieńców dożynkowych i chleba. Następnie korowód dożynkowy przemaszeruje na stadion sportowy (na tyłach Urzędu Gminy Brochów), gdzie po części oficjalnej rozpocznie się druga – rozrywkowo-artystyczna. Na scenie wystąpią m.in. Sochaczewska Orkiestra Dęta, Zespół Folklorystyczny „Bartek”, zespół Teren C, Progress a także Diament i Topless. Organizatorzy przewidują liczne atrakcje oraz konkursy.
Honory starostów dożynkowych pełnić w tym roku będą Elżbieta Kosińska – sołtys wsi Śladów oraz Karol Lipiński mieszkaniec wsi Skrzelew.

Zarówno Dożynkom, jak i Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy instytucji związanych z rolnictwem oraz prezentacja firm komercyjnych a także liczne stoiska z rękodziełem artystycznym ogrodniczym i wyrobami pszczelarskim. Na wszystkich czekać będzie ogródek gastronomiczny, w tym darmowa grochówka, będzie można zasmakować pajdy chleba ze smalcem, a dla najmłodszych przewidujemy wesołe miasteczko i liczne atrakcje.

Zapraszamy Państwa na Święto Plonów Powiatu Sochaczewskiego i Gminy Brochów. To szczególne święto rolników jest doskonałą okazją do rodzinnego wypoczynku, miłego i spokojnego spędzenia wolnego czasu.

Program uroczystości
11.45 Zbiórka delegacji wieńcowych przed bazyliką św. Jana Chrzciciela w Brochowie
12.00 Uroczysta Msza Święta Dziękczynna
13.30 Przemarsz korowodu dożynkowego z wieńcami na stadion sportowy
(za Urzędem Gminy w Brochowie)
14.15 Oficjalne rozpoczęcie uroczystości dożynkowych
- powitanie i przemówienia
- ceremoniał dożynkowy
15.00 Występ Sochaczewskiej Orkiestry Dętej
15.50 Występ Zespołu Folklorystycznego „Bartek”
16.15 Rozstrzygniecie konkursu „Miodowe Przysmaki Ziemi Sochaczewskiej”
16.35 Występ Zespołu Folklorystycznego „Bartek”
17.00 Występ dzieci z Małego Studia Piosenki przy GOK w Iłowie
17.35 Koncert zespołu muzycznego Progress pod kierunkiem A. Kopy
18.15 Koncert zespołu „Teren C” (muzyka folk, country)
18.50 Pokaz tańca przygotowany przez Szkołę Tańca „Pasjonat” z Sochaczewa
19.25 Koncert zespołu „Teren C” (muzyka folk, country)
20.00 Koncert zespołu Diament
21.30 Koncert zespołu Toples
23.00 Zakończenie imprezy

Organizator:
Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
Urząd Gminy w Brochowie

Współorganizatorzy:
Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Bielice
Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej


Zespół Folklorystyczny „Bartek” - powstał w 1977 roku z inicjatywy grupy absolwentów Politechniki Warszawskiej, którzy postanowili kontynuować działalność artystyczną zapoczątkowaną w Zespole Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.
Zespół poza występami w kraju ma na koncie wyjazdy do Japonii, Niemiec, Turcji czy na Cypr. Występują również na imprezach integracyjnych, weselach, festynach.
Proponują atrakcyjny program, prezentujący najpiękniejsze polskie tańce i pieśni ludowe i narodowe oraz najpopularniejsze stroje regionalne. W repertuarze zespołu znajdują się suity taneczno-wokalne z regionu: rzeszowskiego, nowosądeckiego i lubelskiego oraz piosenki i muzyka z różnych stron polski z towarzyszeniem tradycyjnej kapeli.
Obecnie zespół występuje w wielu warszawskich i podwarszawskich restauracjach i hotelach, z niesłabnącym powodzeniem bawiąc gości, którzy chcą ubarwić wieczór wspaniałą polską muzyką, tańcem i śpiewem.

Toples - grupa muzyczna, założona w 1998 roku w Białymstoku, grająca nowoczesną odmianę muzyki disco polo, związana kontraktem z firmą fonograficzną Green Star.
Autorem wielu utworów (m.in.: 'Ciało do ciała', 'Sąsiadka', 'Kochaś', 'Hej hej dobry dj') i wokalistą grupy do 2006 roku był Marcin Siegieńczuk.
W 2007 r. liderem i wokalistą grupy zostaje Błażej Lange, co otwiera nową erę w dziejach zespołu. Artystę na scenie wspomaga profesjonalna grupa taneczna Fair Play Studio. Współpraca ta owocuje scenicznym show na najwyższym poziomie.
Wokalista zespołu Toples podkreśla, że najważniejsze dla niego jest ciągły rozwój, oryginalność i indywidualność, co ma nadzieję, potwierdzają i potwierdzać będą jego koncerty, teledyski i piosenki.

Zespół „Teren C”, od wielu lat wykonuje muzykę country i folk. Nie są to jednak westernowe, naiwne piosenki czy pop-countrowe śpiewanki. „Teren C” gra zabarwioną bluesem i rockiem odmianę country, zawsze pozostając wiernym zasadzie: wszystkie utwory są o życiu, o codziennych sprawach, kłopotach i radościach. Zespół ma na swoim koncie występy w Mrągowie, na festiwalach folkowych, kameralnych wieczorkach i plenerowych imprezach. Country to sposób na pokazywanie życia bez zbędnych udziwnień, to sposób na mówienie o prostych, choć nie zawsze łatwych sprawach, to wreszcie sposób na pokazanie ludzkich porażek czy sukcesów zwyczajnie, jak w czasie rozmowy z przyjacielem.
- Staramy się, aby nasz przekaz był szczery, aby ludzie wiedzieli, że rozmawiając z nimi mówimy prawdę - dodaje Tomasz Połeć - Dlatego teksty utworów opisują prawdziwe zdarzenia, nie zawsze bezpośrednio dotyczące nas, ale rzeczywiste.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy