2018.02.17 Obietnica Zuchowa

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: 2018.02.17 Obietnica Zuchowa Wystawy, projekty sochaczew
+6

Obiecuję być dobrym zuchem

 

Takimi słowami dzieci z 5 Gromady Zuchowej „Leśne Gawełki” działającej przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie formalnie zadeklarowały przynależność do zuchów.

To wyjątkowe wydarzenie odbyło się 17 lutego w Szkole w Gawłowie. Zuchy wraz ze swoimi opiekunkami, drużynową dh Moniką Orlińską i przyboczną dh Moniką Wieczorek-Czają, przygotowały zbiórkę pokazową, na którą zaprosili rodziców oraz gości, m.in. dyrektor Szkoły Ewę Grzelak, komendanta Hufca ZHP Sochaczew harcmistrza Krzysztofa Wasilewskiego oraz instruktorów i harcerzy sochaczewskiego hufca.

Przed przystąpieniem do Obietnicy dzieci z pomocą druhny drużynowej i przybocznej omawiały poszczególne punkty Prawa Zucha oraz przeszły różne próby, aby przekonać wszystkich o tym, że mogą być prawdziwymi zuchami. W pięknej scenerii, przy blasku świec prezentowały swoje umiejętności wokalne i artystyczne, a nawet przeszły próbę „wyparzenia języka” – zjadły specjalną miksturę, której tajemna moc pomoże przezwyciężyć złe cechy charakteru, jak kłamstwo. Wszystko to było pięknym zwieńczeniem ich kilkumiesięcznej pracy i zaangażowaniem na zbiórkach.

Po prezentacji swoich umiejętności „Gawełki” złożyły Obietnicę Zuchową w obecności najważniejszych gości, czyli rodziców, którzy z niezwykłym wzruszeniem, dumą i biciem serca podziwiali swoje pociechy. Trzymając palce wyciągnięte w stronę ognia – symbolu braterstwa i pojednania – i powtarzając następujący tekst: „Obiecuję być dobrym zuchem i zawsze przestrzegać Prawa Zucha”, stały się tym samym pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego.

Na zakończenie uroczystości na uczestników czekał tort, który podkreślił wyjątkowość tego wydarzenia i był dla wszystkich pyszną niespodzianką ufundowaną przez Wójta Gminy Sochaczew Mirosława Orlińskiego i Panią Dyrektor GZEAS Bogusławę Cieślak.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy