215 tysięcy na Akcję Lato

Jak co roku sochaczewski ratusz przygotował szereg propozycji dla najmłodszych mieszkańców, którzy pozostają w mieście lub też z przyczyn finansowych nie mogą sobie pozwolić na wakacyjne wyjazdy. W bogatej wakacyjnej ofercie znalazły się m.in. niedzielne pikniki na Placu Kościuszki, wyjazdy w góry i nad jeziora, półkolonie, festyny wodne, zajęcia w placówkach sportowych i kulturalnych. Akcja Lato 2011 pochłonie ok. 215.000 zł.

8 NIEDZIEL NA PLACU KOŚCIUSZKI
Od 10 lipca na Placu Kościuszki organizowane są pikniki rodzinne z muzyką, grami i zabawami dla najmłodszych, a każdy z nich ma inny temat przewodni. Pierwszy poświęcono zdrowemu stylowi życia, następny twórcom ludowym i plastykom, kolejne zatytułowano „Sochaczewskie spotkania z historią”, „Letnia podróż dokoła świata”, „Letni zwierzyniec”, „Sochaczew pępkiem świata”, „Z Chopinem w tle” oraz „Urodziny u Rodziny”. Co niedzielę, między 15.00 a 19.30 na Placu Kościuszki swoją ofertę przedstawiają organizacje pozarządowe działające na terenie miasta, twórcy ludowi, plastycy a na Scenie Letniej występują wokaliści, tancerze, odbywają się pokazy aerobiku, nordic walking… Imprezy realizowane są na podstawie programu profilaktycznego "Wakacyjnie to bezpiecznie, trzeźwo i zdrowo" pod wspólną nazwą "Sochaczewskie Lato - 2011".

KOLONIE, BIWAKI…
W Szkole Podstawowej Nr 3 jak co roku zorganizowano półkolonie, w których udział wzięło stu uczniów szkół podstawowych. W programie były wycieczki, zajęcia sportowe i świetlicowe, wspólne wyjścia na basen itp. (30 tys. zł). Dla starszych uczniów ratusz zorganizował dwa wyjazdy. Kilka dni temu 40 dzieci wyjechało na kolonie do Murzasichla koło Zakopanego a kolejna czterdziestka pojedzie 20 lipca na kolonie do miejscowości Olcza, także koło Zakopanego (64 tys.).
We współpracy ze Związkiem Harcerstwa Polskiego burmistrz wysłał na kolonie i obozy aż 90 dzieci wychowujących się w rodzinach borykających z uzależnieniami. 30 z nich wypocznie w górach, 60 w namiotach nad jeziorem w miejscowości Łąkie, w dobrze już znanej stanicy Hufca ZHP Sochaczew (35 tys.).
Ratusz dofinansował również akcję letnią organizowaną przez miejscowe parafie i stowarzyszenia. Świetlica Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii mając 7,5 tys. zł wsparcia budżetu miasta mogła zaprosić 40 swych podopiecznych na kilkudniowe biwaki w Budach Grabskich. Ciekawą ofertę dla najmłodszych opracowały również parafie św. Brata Alberta i św. Józefa Robotnika w Chodakowie, stąd decyzja o dofinansowaniu ich akcji lato kwotą 5 tys. zł.
- Kolejne 3 tys. zł burmistrz przeznaczył na półkolonie organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie. W ten sposób dofinansowano wypoczynek miejskich dzieci uczących się w tej placówce. Nie zapomnieliśmy też o naszych maluchach przebywających w Domu Dziecka w Giżycach. Dwanaścioro podopiecznych pojedzie na kolonie, za które 10 tys. zł zapłaci ratusz – mówi Joanna Kamińska Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia.
W ramach współpracy miast partnerskich, sochaczewski ratusz pokrył też część kosztów związanych z wypoczynkiem 20 dzieci z ukraińskiego Gródka. Od kilku dni grupa uczniów przebywa na obozie harcerskim w Łąkie koło Bytowa.

LATO W MIEŚCIE
Dla pozostających w mieście najmłodszych bogatą ofertę przygotowały Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. We wszystkich tych placówkach odbywają się zajęcia plastyczne, sportowe, teatralne, festyny wodne, turnieje kręglarskie, organizowane są wycieczki.

Oto kilka ciekawszych propozycji i zaproszeń:
● W lipcu i sierpniu wprowadzono promocyjne ceny biletów na basenie ORKA. Dzieci i młodzież w godz. 7.00 - 9.00 wchodzi na pływalnię płacąc tylko 1,80 zł/ godzinę.
● Hala sportowa przy ul. Kusocińskiego dostępna bezpłatnie dla wszystkich chętnych w godzinach 8.00 - 11.00 oraz 15.00 - 17.00
● W sierpniu namiot sztucznego lodowiska – boisko wielofunkcyjne, dostępne dla wszystkich, bezpłatnie, w godzinach 8.00 - 13.00. Można tam grać w tenisa ziemnego oraz siatkówkę.
● Skatepark otwarty codziennie, bezpłatny, dla wszystkich zainteresowanych
● 19 lipca, o godz. 11:00 w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej zajęcia plastyczne pt, „Zabawa z archeologią – lepienie naczyń i wyrób paciorków z plasteliny”
● 28 lipca: od godz. 12.00 do 13.30 Festyn Wodny na basenie ORKA
● 8 sierpnia: od godz. 12.00 do 13.30 Festyn Wodny na basenie ORKA
● 9 sierpnia, godz. 11:00, w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej projekcja filmu „Powstanie Warszawskie 1944”
● 9 sierpnia - wycieczka pod hasłem „Poznajmy zbiory innych muzeów” do skansenu w Maurzycach (zapisy w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej)
● 31 sierpnia, godz. 11:00, w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej projekcja filmu „Cień swastyki nad Polską 1933 – 1939”

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy