22. Finał WOŚP „Na ratunek”

/ 2 komentarzy

Powiat sochaczewski przygotowuje się do 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 12 stycznia 330 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną seniorów. Hasło tegorocznego Finału brzmi „Na ratunek”.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostaną zebrane podczas 22. Finału, zamierza kupić m.in.: wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, RTG z ramieniem C i monitorem, radiologiczne stacje diagnostyczne oraz aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler. Lista tych urządzeń może ulec zmianie po dokładnym rozpatrzeniu próśb nadesłanych przez szpitale. Jak istotna jest to pomoc, mogli przekonać się mieszkańcy powiatu sochaczewskiego. Szpital Powiatowy już wielokrotnie otrzymywał sprzęt medyczny, który ratował życie zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jak czytamy na stronie WOŚP, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostaną zebrane podczas 22. Finału, na doposażenie oddziałów geriatrii.

W niedzielę 12 stycznia na ulicach powiatu sochaczewskiego i gminy Kampinos 330 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze do specjalnie oznakowanych puszek. To oni są siłą napędową całego przedsięwzięcia. - Nieodłącznymi atrybutami każdego z nich będą: puszka, czerwone serduszka - naklejki i identyfikator. Kwestujący mogą zbierać pieniądze tylko i wyłącznie na ulicach w swojej miejscowości. Będą licytacje, dyskoteki, loterie, koncerty, a cały dochód z nich zostanie przekazany na konto Fundacji Jurka Owsiaka. Wolontariusze podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat tegorocznej kwesty na antenie Radia Fama Sochaczew. Słuchacze będą mogli zaś wziąć udział w licytacji orkiestrowych gadżetów – przypomina hm. Krzysztof Wasilewski, komendant Hufca ZHP w Sochaczewie.

Główny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie znajduje się w Komendzie Hufca ZHP w Sochaczewie im. Żołnierzy II Batalionu 18. Pułku Piechoty przy ul. Hanki Sawickiej 3b. To tu wolontariusze przyniosą puszki i liczone będą zebrane pieniądze. Nie zabraknie również dla nich gorących napojów i posiłku. Od wczesnych godzin porannych do zmroku nad bezpieczeństwem kwestujących dzieci i młodzieży czuwać będzie policja. Zachęcamy do włączenia się do zbiórki w ramach 22. Finału WOŚP.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

RouterRouter
0
może ktoś napisze ile tych pieniędzy naprawdę trafia na szczytny cel ,a ile do kieszeni oraz inne koszty. (2014-01-04 11:47)
GuzikGuzik
0

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy