24 Finał WOŚP SOCHACZEW: koncerty, TV na żywo, licytacja online

/ 12 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: 24 Finał WOŚP SOCHACZEW: koncerty, TV na żywo, licytacja online Interwencje i pomoc sochaczew

Sochaczew przygotowuje się do 24. Finału WOŚP. W niedzielę 10 stycznia nasze miasto podgrzeją tysiące czerwonych serduszek, zachęcających do finansowego wsparcia wyposażenia szpitalnych oddziałów pediatrycznych oraz geriatrii w Polsce. Jak zawsze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oznacza doskonały nastrój zintegrowanych niesieniem pomocy ludzi, którzy swą pozytywną energię uwalniają również podczas organizowanych w tych dniach koncertów czy licytacji. W tym roku z ramienia sztabu WOŚP w hufcu ZHP zaproponujemy dwie zupełnie nowe formy orkiestrowego świętowania. TV na żywo – nasze orkiestrowe STUDIO LIVE – do oglądania i słuchania na portalu e-Sochaczew.pl od godz. 16.00. Już za kilka dni ruszy też pierwsza w naszym mieście licytacja online orkiestrowych gadżetów. W przeddzień finału, zatem w sobotę 9 stycznia, zapraszamy na niezwykły koncert sochaczewskich zespołów, poświęcony WOŚP, przy ul. Żeromskiego 8 w Sochaczewie.

 

Koncert dla WOŚP: Dell Arte, aCTAGGA, Tajm i Infected Dreams

W sobotę 9 stycznia zapraszamy do filii Sochaczewskiego Centrum Kultury (dawny MOK) przy ul. Żeromskiego. Na tutejszej scenie wystąpią lokalne zespoły: Dell Arte, aCTAGGA, Tajm i Infected Dreams. Organizatorami koncertu są: Sławomir Osówniak, dyrektor SCK Artur Komorowski, szef hufcowego sztabu WOŚP Krzysztof Wasilewski oraz Marcin Rząb i Tomasz Sołdaczuk. Patronat honorowy nad wydarzeniem pełni burmistrz Sochaczewa, patronat medialnym. in. e-Sochaczew.pl. Wstęp na imprezę uwarunkowany jest jedynie „wrzutką” do puszki WOŚP. Również podczas koncertu będzie prowadzona orkiestrowa zbiórka, w tym m. in. na drodze licytacji, organizowanych w przerwach między występami i na finał koncertu.

HARMONOGRAM KONCERTU:

17:55 - Zapowiedź Konferansjera

18:00 - 19:00 DELL ARTE

19:00 - 20:00 TAJM

20:00 - 21:00 aCTAGGA

21:00 - 22:15 INFECTED DREAMS

 

TV na żywo – STUDIO LIVE

Po raz pierwszy w sztabie WOŚP w hufcu ZHP przy ul. Hanki Sawickiej stworzone zostanie STUDIO LIVE, transmitowane na żywo na portalu e-Sochaczew.pl. Od godziny 16.00 każdy zainteresowany będzie mógł obejrzeć i posłuchać relacji z sochaczewskiego finału WOŚP, reporterzy rozmawiać będą z wolontariuszami i organizatorami Orkiestry. Zadbamy o pozytywny przekaz, interesującą treść i barwny obraz, przede wszystkim mamy nadzieję wnieść do Państwa domów niezwykłą atmosferę, jaka zawsze wytwarza się w w sochaczewskim sztabie w dniu finału WOŚP.

 

Licytacja online WOŚP

Już za kilka dni ruszy też pierwsza w naszym mieście licytacja online w całości wspierająca sochaczewską zbiórkę WOŚP. Szczególnie zachęcamy do tej formy niesienia pomocy. Do wylicytowania będą przede wszystkim tegoroczne gadżety orkiestrowe, ale też wiele innych atrakcyjnych niespodzianek. Liczymy na Państwa liczny udział w zabawie, chętnych, którzy chcieliby ofiarować gadżet na licytację, i w ten sposób wesprzeć WOŚP, prosimy o przynoszenie podarowanych rzeczy do sztabu WOŚP w hufcu ZHP przy ul. Hanki Sawickiej 3 B w godzinach 14.00 – 19.00.

 

Pomagamy najmłodszym i najstarszym pacjentom szpitali w Polsce

Podobnie jak 23. Finał WOŚP, również tegoroczny poświęcony jest pomocy szpitalnym oddziałom pediatrycznym (tyle że w tym roku chodzi o wyposażenie oddziałów podstawowych, w zeszłym roku chodziło o specjalistyczne) oraz geriatrii.

- Ubiegły rok pokazał, że pediatria jest mocno zaniedbaną działką. Dokonując zakupów z pieniędzy zebranych podczas 23. Finału WOŚP zobaczyliśmy, że potrzeby na tych oddziałach są ogromne, z czego tak naprawdę nie zdawaliśmy sobie do końca sprawy. Wspólnie z zarządem Fundacji podjęliśmy decyzję, że 24. Finał WOŚP również będzie poświęcony pediatrii, tak by odziały zostały kompleksowo wyposażone. Szpitale skupiają się na zakupie skomplikowanych urządzeń, a nie starcza na tak prozaiczne rzeczy jak łóżka, czy szafki. Komfort pacjenta jest również ważny w dochodzeniu do zdrowia. Nie zapominamy także o geriatrii, jest coraz lepiej. Dopiero kiedy Orkiestra zaczęła mówić głośno o pomijaniu tego tematu, zaczęto myśleć o seniorach bardziej serio – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Więcej szczegółów na temat sochaczewskiego 24. Finału WOŚP już wkrótce. Przypomnijmy, w zeszłym roku nasze miasto zebrało aż 101 924 pln, w tym roku musimy być jeszcze lepsi. Setki szpitalnych oddziałów dziecięcych i geriatrycznych w Polsce czeka na dobry, ratujący zdrowie i życie sprzęt medyczny, na wyposażenie, które zapewni komfort i godność wracania do zdrowia.

 


 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (4 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (12)

  Obywatel85Obywatel85
  +3
  Zbieramy oddajemy i nie żałujemy ;-) ja dzięki WOŚP pozbyłem się zjadacza czasu w postaci konta w grze online,aż sam się zdziwiłem gdy na licytacji sprzedało się za ponad 500 zł.

  Tak więc zamiast wydać na bzdety wrzucajcie ile możecie ;-) zawsze to jakiś % jakiegoś kupionego sprzętu a nie kolejne piwo które wleci i wyleci. (2016-01-02 13:58)
  rodzic1985rodzic1985
  -4
  Zbieramy oddajemy i żałujemy :D By „Złoty Melon” i „Mrówka Cała” mieli sie lepiej.
  niech owsik powie na co idą pieniądze z zbieractwa, czy 100 % trafia na zakupy nowego sprzętu i szkolenia czy tylko 60 % ??? polecam poszukać w internecie artykuł "Jak Mrówka Cała wynajmowała WOŚP i Złotemu Melonowi lokale poniżej kosztów lub poczytać blog Matki Kurki.
  o wsiok nie jest taki idealny !
  (2016-01-05 12:05)
  wbienkowbienko
  +2
  Zbieramy, oddajemy i nie żałujemy tylko dobrze się przy tym bawimy :-)
  Nie konfabulujemy, nie szkalujemy i nie ma w nas zawiści. (2016-01-05 12:13)
  BehemotBehemot
  +1
  @rodzic1985 jak czytam takie wypowiedzi to ręce opadają. Gdzieś coś słyszałem coś tam mówili.. - sam sprawdź nie powielaj bzdurnych mitów. Rozumiem żeby krytykował ktoś co sam coś robi. Kto to jest matka kurka? - zrobił jakąś akcję dobroczynną? Nie przypominam sobie żeby moje dzieciaki miały badane aparaturą matki kurka a WOSP tak.

  I najważniejsze: nie chcesz nie dawaj, nikt Cię pod karabinem nie trzyma.
  (2016-01-05 12:44)
  Obywatel85Obywatel85
  +1
  Niestety ale ten człowiek o nicku rodzic1985 jest idealnym przykładem tego co doświadczyłem kilka lat temu leżąc w jednym szpitalu.
  Sala kilku osobowa różne gadki szmatki była akurat zima i startowała orkiestra,facet łóżko obok rozpoczął temat jak to nazwał złodzieja owsiaka jak to on nie kradnie itd ;)
  O dziwo nie podjąłem z tym osobnikiem dyskusji................przed sama kolacja na salę wszedł lekarz z pielęgniarką wtaczając taki sprzęt który miał mu pomóc oddychać w nocy.
  Dziwnym trafem na sprzęcie było serduszko i wlepka że kupiono to za $$$ z orkiestry.......tym razem nie utrzymałem jezyka za zębami i posłałem kilka k ch itd ;-)

  I jak myślicie czy ten umysłowy prostak odmówił skorzystania z tej maszyny ?????? nie odezwał się ani słowem ;-) sam też miałem okazje widzieć kilka rzeczy z serduszkami na sali operacyjnej.

  Tak wiec moi drodzy jeśli wydarzy się coś ,,złego,, odmówcie dowozu karetką zakupioną za $$$ tego złodzieja czy skorzystania ze sprzętu ;-)
  (2016-01-05 13:13)
  tadeusztadeusz
  0
  Owsiak i Wielka Orkiestra uratowała życie wielu tysięcy ludzi... jestem ciekawy jak będą ją wspierać w tym roku miejscowi notable... Czy PiS poseł po ''angielsku'' gdzieś wyjedzie w tym czasie??? jak wesprze ''Orkiestrę'' sam burmistrz... o proboszczu nawet nie wspomnę... (2016-01-05 18:36)
  Obywatel85Obywatel85
  +3
  I pomyśleć że miało być tak pięknie w zamyśle ,,Nie budujcie mi świątyń z drewna ni kamienia, przełamcie drewno a ja tam będę, podnieście kamień a mnie znajdziecie,, - Proboszcz chyba jednak zrozumiał na opak albo jak mówią młodzi.....jedzie na bogato ;-) (2016-01-05 20:35)
  JazlowiakJazlowiak
  +2
  Ja tam jak co roku dam do puszeczki wolotariusz parę złotych, widziałem dziesiątki urządzeń WOSP, moja córka ma prawie 18 lat a od 3 roku życia tułamy się po szpitalach. Szacun dla wszystkich WOŚP-owiczów:-) (2016-01-06 03:24)
  mefistomefisto
  0
  Każdy kto ma chęć niech daje do puszki ile sobie życzy,Burmistrz i Starosta też.Nie ważne czy na Caritas czy WOŚP ale prywatnie.Jeśli zaś chodzi o publiczne pieniądze to niech lepiej zaniechają i tego nie robią. (2016-01-06 12:32)
  marcelinamarcelina
  0
  do Obywatel85 piszesz w 100% prawdę,czemu Ci co są przeciwni WOŚP nie odmawiają ratowania swojego życia lub swojej rodziny sprzętem z serduszkiem?(mam nadzieję,że chociaż sumienie ich gryzie...)
  ja w pełni popieram działania Owsiaka,jest mnóstwo sprzętów i karetek za pieniądze z WOŚP,uratowały życie wielu dzieci i dorosłych ,na państwo nie ma co liczyć.W tym roku dam dwa razy więcej i życzę im kolejnego rekordu w mld. (2016-01-07 15:47)
  radekkuba8832radekkuba8832
  0
  A czemu w tym roku brak światełka do nieba????, czyżby nasz PISowski burmistrz bał się o popełnienie "faux pas" względem swego nad-prezesa? (2016-01-10 20:48)
  Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
  0
  Byłem o 20 na Placu Kościuszki popatrzeć na "światełko do nieba". Przyszło wiele osób, które także czekały, ale się nie doczekały i zaczęły rozchodzić do domu. Nie było niczego, jak mówił Kononowicz. (2016-01-10 22:29)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy