25 Półmaraton Philips Piła

Zdjęcia i foto: 25 Półmaraton Philips Piła Biegi sochaczew

Półmaraton Philips Piła

W dniu 6 września 2015 w odbyła się jubileuszowa 25 edycja półmaratonu w Pile. Jedną z klasyfikacji tych zawodów były Mistrzostwa Polski w półmaratonie. Punktualnie o godzinie 11:00 z alei Piastów, wystartowała rekordowa ilość biegaczy jak na pilski półmaraton w liczbie ponad trzech tysięcy, by zmierzyć się z dystansem 21,097 km. Warunki atmosferyczne były mocno odmienne od ostatnich upalnych tygodni, albowiem wiał mocny wiatr i padał rzęsisty deszcz. Trasa półmaratonu wytyczona została tak, by wiodła przez miasto, bez wybiegania na obrzeża Piły. Punkty odżywiania zaopatrzone były we wszystko co potrzeba, wolontariusze pomocni i życzliwi. Meta usytuowana została na Placu Zwycięstwa, gdzie po skończonym biegu uczestnicy mogli udać się na drugie pasta party i zjeść porządną porcję pysznego makaronu. Pierwsze pasta party miało miejsce w sobotę podczas odbioru pakietów startowych. Organizacyjnie wszystko było dopięte na ostatni guzik, profesjonalizm w każdym calu.

Klub Maratończyka Aktywni Sochaczew miał oczywiście w Pile swojego reprezentanta, który zajął w swoim 10 oficjalnym starcie na dystansie półmaratonu następujące miejsce w kategoriach open, wiekowej i osiągnął podany niżej czas:

574. Jarosław Szajewski, czas: 01:34:41, w M30 – 201/980

Sklasyfikowanych zostało łącznie 3091 biegaczek i biegaczy.