Zaloguj się do konta

250 pobiegło dla papieża Polaka

Urząd Miasta w Sochaczewie
2014-10-21
Biegi

W niedzielę, 19 października, już po raz dziesiąty wystartował Bieg Papieski - impreza popularyzująca masowe bieganie oraz przypominająca postać jednego z najwybitniejszych Polaków - Karola Wojtyły. W jubileuszowej edycji wzięło udział aż 242 zawodników w wieku od 5 do 68 lat, którzy mieli do pokonania dobrze znaną trasę o długości 4,7 km łączącą dwa sochaczewskie pomniki Papieża Polaka w Chodakowie i przez kościołem św. Wawrzyńca.

Uczestnicy wystartowali o 13.15 spod kościoła św. Józefa Robotnika i pobiegli ulicami Młynarską, Łąkową, Trojanowską, Staszica, Toruńską i Farną, pod pomnik przed kościołem parafii św. Wawrzyńca.

W X Biegu Papieskim wystartowali m.in. poseł Maciej Małecki i burmistrz Piotr Osiecki. Na mecie, na zwycięzców czekała przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Gonta i jej z-ca Arkadiusz Karaś. Wszyscy wraz z reprezentantami stowarzyszenia Razem i Sprawnie wręczali nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach.

Tuż przed dekoracją zwycięzców, Jolanta Gonta przypomniała, że Jan Paweł II był wyjątkową głową kościoła. Przez cały pontyfikat podkreślał, że młodzież powinna stawiać na sport, ruch, na uczciwą rywalizację. Sprawy duchowe to jedno, ale równie ważne jest dbanie o kondycję fizyczną. Jak mówiła, Karol Wojtyła, zapalony narciarz i uczestnik spływów kajakowych, cenił sport w każdej formie. J. Gonta podziękowała stowarzyszeniu Razem i Sprawnie za dziesięć edycji tej wyjątkowej imprezy.

 

Oto zwycięzcy:

W kategorii kobiet

I miejsce zajęła: Zuzanna Zajączkowska (czas: 18min, 43s) Puchar Burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego. 
II miejsceOlga Zasada (czas: 21min ,24s) Puchar Prezesa PSS ,,Społem w Sochaczewie Józefa Chociana.
III miejsce: Sylwia Pawelak (czas: 21min,51s) Puchar Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie. 

W kategorii mężczyzn

I miejsce zajął: Grzegorz Kozłowski (czas:15min,36s) Puchar Stowarzyszenia ,, Razem i Sprawnie z Sochaczewa. 
II miejsce: Adam Ząbczyński (czas: 16min,06s) Puchar Dyrektora Centrum Kultury , Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Agaty Kalińskiej.
III miejsce: Tomasz Mikulski (czas: 16min,20s) - Puchar Fabryki Reklamy z Łodzi ,,Novatoria Przemysława Milczarka. 

Najstarszym uczestnikiem biegu był Wiesław Kotlarski 68 lat Puchar Dyrektora Szpitala Powiatowego w Sochaczewie Piotra Szenka.

Najmłodszą uczestniczką biegu była Liwia Marcinkowska 5 lat Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej w Sochaczewie Jolanty Gonty.

Najliczniejszą grupą zorganizowaną była Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie Puchar Komendanta Powiatowego Policji insp. Janusza Patury.

 

Dokładna tabela wyników jest dostępna na: http://razemisprawnie.e-sochaczew.pl/media/index.php?MediumID=160

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc