2600 krzewów konopi rosło na terenie gospodarstwa w gminie Nowa Sucha

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: 2600 krzewów konopi rosło na terenie gospodarstwa w gminie Nowa Sucha Narkotyki, alkohol sochaczew

Sochaczewscy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskiej. Zabezpieczono prawie 2600 krzewów. Trwa ustalanie sprawcy przestępstwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z referatu operacyjno – rozpoznawczego dwa dni temu weszli na teren jednego z gospodarstw w gminie Nowa Sucha. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że znajduje się tam nielegalna uprawa konopi indyjskich.

Policjanci pojechali na miejsce. Na łące należącej do częściowo nieogrodzonego gospodarstwa natrafili na dwa wydzielone siatką place ze starymi, uschniętymi łodygami krzewów, które zostały pozbawione kwiatostanu.

Przeszukiwanie dużego terenu dało jednak efekty. Mundurowi znaleźli konopie niedaleko zabudowań. Rośliny były w różnych fazach wzrostu. Łącznie zabezpieczono prawie 2600 krzewów.

Policjanci ustalają, kto zasadził rośliny na terenie gospodarstwa. Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mówią, że osoba która uprawia konopie (z wyjątkiem włóknistych) podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku uprawy zlikwidowanej na terenie gminy Nowa Sucha, można śmiało mówić o znacznej ilości ziela konopi. Wtedy kara wzrasta do 8 lat pozbawienia wolności.


 


mł. asp. Agnieszka Dzik


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy