28. Finał WOŚP w Sochaczewie - podsumowanie

/ 49 zdjęć
Zdjęcia i foto: 28. Finał WOŚP w Sochaczewie - podsumowanie Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew
+44

28. Finał WOŚP już za nami. Sochaczewianie po raz kolejni udowodnili, że nie ma nich rzeczy niemożliwych. Wiele emocji, ogrom dobrej energii w tym dniu, sprawił, że kolejny raz mogliśmy uczestniczyć w tak fantastycznym przedsięwzięciu i móc dołożyć swoją cegiełkę do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Niesamowitą atmosferę jedności, radości i wzajemnego szacunku czuć było już od wczesnych godzin rannych, kiedy to na ulice Sochaczewa wyruszyły setki wolontariuszy. Pierwsze atrakcje czekały na mieszkańców miasta na Placu Kościuszki. Różnorodność przyciągała całe rodziny. Panowie ze Stowarzyszenia Sochaczewskie Fiaty 126p za przysłowiowy ,,wrzut do puszki" oferowali przejażdżkę jednym z wielu ,,maluszków", co cieszyło się ogromnym powodzeniem. Nie zabrakło również motocyklistów z Boruta MC Sochaczew, którzy prężnie wspierają zbiórkę WOŚP już od wielu lat. Przy ich namiocie można było skosztować pysznego jedzenia z grilla. Nietypową tegoroczną niespodzianką był symulator lokomotyw elektrycznych i spalinowych, gdzie każdy mógł wcielić się w rolę prawdziwego maszynisty.

Na brak zajęcia z pewnością nie narzekali również miłośnicy adrenaliny. Skałka wspinaczkowa ,,Lonża" przez cały dzień ochoczo prowadziła WOŚP-ową zbiórkę. Wieczorem muzyczną ucztę przygotowała klubokawiarnia ,,Łoskot Cafe". Na scenie pojawił się zespół ,,No days off". Całość dopełniły aukcje i charytatywne karaoke.

W 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowali się również radni i przedstawiciele władz miasta. Pod ,,Kinem Odeon" tego dnia kwestowali m.in. Kamila Gołaszewska-Kotlarz, Adam Kloch, Andrzej Kuśmirek oraz Zofia Denisiewicz.

Ile pieniędzy udało się zebrać w 2020 roku?

W tym roku portal e-Sochaczew osiągnął niesamowity wynik z wylicytowanych przedmiotów. Dzięki zaangażowaniu wielu darczyńców oraz ogromnemu sercu  mieszkańców miasta udało nam się uzyskać 30 818 tys zł. Kwota zebrana przez wolontariuszy sochaczewskiego sztabu to 130 979, 78 zł. Z licytacji portalu sochaczewskiego radia udało się uzbierać 8 745 zł, natomiast ze sprzedaży złotego serduszka o numerze 89 - 15 189 zł.


Kwota nadal wzrasta, gdyż ciągle trwa liczenie.


Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas WOŚP 2020. Jesteście Państwo niesamowici. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy