3-letnia dziewczynka zginęła w pożarze

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: 3-letnia dziewczynka zginęła w pożarze Pożary, straż pożarna sochaczew

Tragiczne skutki miał pożar, do którego doszło 4 lipca w miejscowości Nowe Mostki (gmina Sochaczew). W pożarze przyczepy kempingowej śmierć poniosła 3-letnia dziewczynka.

 

Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o pożarze o godzinie 11:25. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano ciężki zastęp gaśniczy z sochaczewskiej JRG PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowych Mostkach.

Po dojeździe stwierdzono, że spaleniu uległa przyczepa kempingowa znajdująca się przy ogrodzeniu jednej z posesji. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podali jeden prąd wody w natarciu celem dogaszenia pogorzeliska. Po przeprowadzeniu szczegółowego rozpoznania w pogorzelisku odnaleziono zwęglone ciało dziecka. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon.

W trakcie działań na miejscu pojawiła się matka dziecka, której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy (wsparcie psychiczne, tlenoterapia). Kobietę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

Na miejsce zdarzenia przybył zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie bryg. Wiesław Gorzki wraz z rzecznikiem prasowym KP PSP celem przekazania informacji mediom.

Tekst: kpt.T.Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy