3 serca

/ 7 zdjęć
+2

18 marca Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na francuski film z 2014 roku, którego reżyserem jest Benoît Jacquot - „3 serca”.


Wszystko zaczyna się jak w "Przed wschodem słońca"  Richarda Linklatera.– on (Marc, w tej roli Benoît Poelvoorde) zaczepia ją (Sylvie, Charlotte Gainsbourg) na ulicy i wspólnie spędzają na rozmowie całą noc. Marc zaprasza Sylvie do Paryża. Nie znają swoich imion, nie wymieniają się numerami telefonów . Data i miejsce to wszystko, czego potrzebują. W wyniku szeregu zbiegów okoliczności spotkanie nie dochodzi jednak do skutku.

Widzowie, którzy obejrzeli kontynuację „Przed wschodem słońca” wiedzą, że historia zakończy się happy endem. Dalsze losy Sylvii i Marca okażą się jednak dużo bardziej skomplikowane. Sylvie leczy zawód wyjazdem do Stanów, Marc rzuca się w ramiona innej przypadkowo poznanej kobiety, Sophie (Chiara Mastroianni). Historia przypadkowego spotkania jednak powraca...

Film z Ethanem Hawke’em i Julie Delpy doczekał się dwóch sequeli, ale reżyser Benoît Jacquot oferuje nam ich alternatywną wersję, czyli: "co by było gdyby?". Pokazuje m. in. jak przypadki mogą zdeterminować los. Oczywiście, jak można wyczytać między wierszami, głównym motywem filmu, jest miłość i jej komplikacje, ale także lojalność. Nastrój filmu tworzy niepokojąca muzyka.

W jednej z ról także Catherine Deneuve.

Zapraszamy do Ostoi św. Dominika na godz. 17.00. Wstęp wolny.

Film trwa 106 minut.


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy