30 lat minęło jak jeden dzień...

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: 30 lat minęło jak jeden dzień... Spotkania, jubileusze sochaczew
+5

Dnia 6 września 1986 r., czyli 30 lat temu, odbyło się oficjalne otwarcie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Po zamknięciu ruchu planowego na Sochaczewskiej Kolei Dojazdowej 30 listopada 1984 r., dzięki przejęciu przez Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, wąskotorówkę udało się uratować i przekształcić w placówkę muzealną.

Jubileusz akcentowany był przez cały 2016 rok podczas imprez plenerowych i kameralnych. O rocznicy można było usłyszeć już podczas „Spotkań z historią Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej”, a następnie w trakcie uroczystego rozpoczęcia sezonu turystycznego, kolejnej edycji „Motoserca”, „Nocy Muzeów”, czy drugiej edycji „Dnia Dziecka w Stylu Retro”. Z okazji trzydziestolecia zorganizowaliśmy konferencję „Znaczenie miejsc przyrodniczo cennych oraz edukacji ekologicznej w turystyce”, a także konkurs fotograficzny „Zielony pociąg Retro do Puszczy”. W najbliższą sobotę 22 października chcielibyśmy zaprosić ponownie do świętowania. W ramach jubileuszu, a także zakończenia sezonu turystycznego odbędą się uroczystości z szeregiem atrakcji. Będzie przejazd specjalny pociągiem Retro do Wilcza Tułowskiego i Tułowic, oprowadzanie z przewodnikiem, parada czynnego taboru wąskotorowego na muzealnym skansenie oraz spotkanie pełne wspomnień z pierwszym dyrektorem muzeum Czesławem Gwarą w Centrum Edukacyjno-Turystycznym. Z okazji jubileuszu wstęp na muzealny skansen będzie darmowy. Wcześniejszej rezerwacji biletów na pociąg Retro można dokonywać mailowo, telefonicznie, bądź osobiście w kasie muzeum. Dostępne będą 204 miejsca siedzące.

Dziękując za Państwa zaufanie, mamy jednocześnie nadzieję, że następne trzydzieści lat działalności naszego Muzeum będzie równie udane, a może nawet lepsze, od okresu który właśnie przeminął.


Łukasz Popowski


PROGRAM

Sobota 22 października 2016 r., godz. 9.30 – 16.30

9.30 – 10.15 oprowadzanie po Skansenie z przewodnikiem.

10.15 – 10.30 przemówienia okolicznościowe.

10.30 – 10.50 parada pojazdów trakcyjnych na Skansenie.

10.50 wyjazd pociągu Retro.

12.05 – 12.45 oprowadzanie po Puszczy Kampinoskiej w Wilczu Tułowskim.

12.45 – 12.54 przejazd do Tułowic.

12.54 – 14.34 piknik z ogniskiem w Tułowicach z atrakcjami dla najmłodszych.

14.34 – 15.40 powrót pociągu Retro do Sochaczewa.

15.50 – 16.30 sala konferencyjna Centrum Edukacyjno-Turystycznego: wspomnienia gościa specjalnego Czesława Gwary – pierwszego dyrektora Muzeum Kolei Wąskotorowej.


Więcej w materiale Radia Sochaczew

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy