30-latka oszukała przy pożyczce - Sporządzono akt oskarżenia

Zdjęcia i foto: 30-latka oszukała przy pożyczce - Sporządzono akt oskarżenia Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Niedawno do Sądu Rejonowego w Sochaczewie trafił akt oskarżenia przeciwko 30 – letniej mieszkance Grudziądza, której zarzuca się, że pobrała od mieszkańca gminy Teresin zaliczkę na poczet pożyczki, której ostatecznie nie miała zamiaru udzielić. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje KPP w Sochaczewie:

,,W zeszłym roku mieszkaniec gminy Teresin na jednym z portali internetowych znalazł ogłoszenie o możliwości udzielenia pożyczki. Napisał do wystawiającego ogłoszenie, że jest zainteresowany kwotą 10 tys. złotych. 

Osoba z którą rozmawiał, poprosiła go o przelanie kilkuset złotych zaliczki na „uruchomienie” pożyczki. Po jakimś czasie doszły kolejne koszty manipulacyjne, a kwota, o którą wnioskował mieszkaniec gminy Teresin, nadal nie wpływała na konto.

Łącznie mężczyzna przelał ponad 2 tys. złotych tytułem zaliczki, zanim zrozumiał, że został oszukany.

Policjanci ustalili, że za oszustwo odpowiada 30 – letnia mieszkanka Grudziądza. Kobieta w trakcie rozmów z mieszkańcem gminy Teresin, podawała się za mężczyznę. Usłyszała już zarzut i przyznała się do popełnionego przestępstwa. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności."


Policjanci podejrzewają, że oszukanych osób może być więcej.


źródło KPP Sochaczew

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy