300 mil do... zakładu karnego

Większość z nas dokładnie pamięta poruszający film w reżyserii Macieja Dejczera pt.: „300 mil do nieba”, gdzie dwóch braci ucieka za granicę pod naczepą ciągnika siodłowego. Na podobny pomysł wpadł 20-letni Litwin, który ukrył się w ten sposób i w ten sposób uciekł z zakładu karnego … na Litwie.

W dniu 17.07 2010 obywatel Litwy powiadomił dyżurnego komendy w Sochaczewie, że pod naczepą kierowanego przez niego ciągnika siodłowego ukrył się zbieg z zakładu karnego. On sam został poinformowany o tym, że prawdopodobnie wiezie zbiega przez policję litewska. Patrol sochaczewskiej Policji natychmiast udał się do miejscowości Młodzieszynek, gdzie zastał młodego, zmęczonego mężczyznę, nie posiadającego dokumentów ani jakichkolwiek środków do życia.

W trakcie wykonanych czynności ustalono, że Tomas R. odbywał karę 9 lat pozbawienia wolności w jednym z litewskich zakładów karnych za przestępstwo przeciwko mieniu. Podczas pobytu w jednostce resocjalizacyjnej zatrudnił się przy produkcji wyrobów z drewna. Gdy tylko nadarzyła się możliwość ucieczki, mężczyzna skorzystał z niej i wyjechał niezauważony przez strażników pod naczepą pojazdu. W taki sposób dostał się do Polski. Litwin tak ukryty jechał prawie dwa dni.

Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie, lecz gdy tylko odzyskał siły dokonał zniszczenia metalowej kraty w oknie pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W ten sposób popełnił przestępstwo, jakim jest uszkodzenie mienia.

W dniu 18.07 do Sądu Rejonowego w Sochaczewie wpłynął wniosek o zastosowaniu aresztu wobec cudzoziemca. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na okres 2 miesięcy. W dniu wczorajszym 20-letni Tomas R. został przewieziony do zakładu karnego. Jednocześnie z Litwy wpłynął Europejski Nakaz Aresztowania, w związku z tym prowadzone będą czynności związane z przekazaniem uciekiniera stronie litewskiej.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy