34-letni sochaczewianin handlował nielegalnymi programami

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: 34-letni sochaczewianin handlował nielegalnymi programami Poszukiwani, zaginieni sochaczew

Wartość rynkowa sprzedanego oprogramowania wynosi ponad 110 tysięcy złotych. Po długim śledztwie, policja zatrzymała 34-letniego mieszkańca Gminy Sochaczew, podejrzanego o handel nielegalnym oprogramowaniem na portalu aukcyjnym. Mężczyzna uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Straty firm komputerowych będą zdecydowanie większe. Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono mienie podejrzanego o wartości 540 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie od dłuższego czasu pracowali nad sprawą dotyczącą nielegalnego rozpowszechniania płyt z popularnym systemem operacyjnym oraz oprogramowaniem antywirusowym poprzez jeden z portali aukcyjnych.

Efektem pracy funkcjonariuszy było zatrzymanie 34-letniego mieszkańca gminy Sochaczew, który od 2009 roku prowadząc własną działalność gospodarczą, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej sprzedawał płyty z nielegalnym oprogramowaniem komputerowym. Z tej działalności uczynił stałe źródło dochodu.

Podejrzany oferował do sprzedaży oprogramowanie w dużo niższej cenie, niż cena legalnego programu. Policjanci ustalili, iż łączną wartość rynkowa sprzedanego w ten sposób towaru to kwota  ponad 110 tys. zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy i straty firm komputerowych będą zdecydowanie większe. Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono mienie podejrzanego o wartości 540 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

robroyrobroy
0
ZŁODZIEJ,ZŁODZIEJ!! a jak Windows zmienia oprogramowanie i ZMUSZA do zainstalowania Windowsa 7-8 to INNOWATOR! (2016-04-01 20:36)
robroyrobroy
0
darczyńcy? (2016-04-01 20:41)
robroyrobroy
0
darczyńcy 2 (2016-04-01 20:41)
MaciekMaciek
+2
"Po długim śledztwie" ? To ja drogiej policji teraz powiem jak w 5 minut złapać 5 złodziei. Proszę wejść na allegro i wpisać np. Adobe Master Collection (wartość tego oprogramowania to ok 10tys) a teraz poszukać sobie w opisie aukcji napis "Licencje elektroniczne (ESD)"

I teraz: wszystko co jest poniżej powiedzmy 6-7tys za najnowszy pakiet to klucze generowane w locie w internecie jak najbardziej nielegalne. Będą działać dopóki Adobe ich nie zablokuje. Aby się upewnić można zapytać sprzedającego czy wystawia fakture vat. Na pewno nie wystawia - zaoferuje najwyżej umowę tzw. kupno-sprzedaż. Tadaaam! (2016-04-01 22:36)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy