4 najczęściej popełniane błędy przy wyborze sali weselnej. Sprawdź, czego się wystrzegać!

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: 4 najczęściej popełniane błędy przy wyborze sali weselnej. Sprawdź, czego się wystrzegać! Komunikacja publiczna sochaczew

Decyzja o wyborze sali weselnej, w której odbędzie się nasza ślubna zabawa nie należy do najłatwiejszych. Na rynku znajdziemy bowiem ogromny wybór obiektów weselnych. Sale weselne mazowieckie to zarówno hotele, restauracje i domy weselne, jak i mniej typowe sale zlokalizowane poza miastem, w dworkach, karczmach lub zajazdach. Bez względu na to, gdzie planujemy zorganizowanie wesela, warto poznać 4 najczęściej popełniane przez nowożeńców błędy, aby wiedzieć, czego wystrzegać się podczas poszukiwania oraz rezerwacji sali weselnej.


1. Umowa ustna z właścicielem sali weselnej

Umowa to bardzo ważny element rezerwacji ślubnych usług. Decydując się na nawiązanie współpracy z wykonawcą lub wykupienie określonej usługi nigdy nie powinniśmy więc o niej zapominać. Wielu nowożeńców lekceważy jednak wagę pisemnej umowy i „dogaduje się” z menażerem lub właścicielem sali ustnie.

Mimo tego, że umowa zawarta ustnie pod względem prawnym jest także ważna, to jednak dla własnego bezpieczeństwa oraz pewności, że usługa zostanie wykonana we właściwy sposób, umowę warto zawrzeć w formie pisemnej. Pozwoli to uniknąć nieporozumień z wykonawcą usługi oraz mieć zapisane na piśmie kluczowe dla nas kwestie.


2. Zbyt mała lub zbyt duża sala weselna

Wielkość sali weselnej ma ogromne znaczenie dla sukcesu oraz oprawy wizualnej naszej zabawy weselnej. Sale weselne mazowieckie są dostępne w różnych rozmiarach. Należą do nich zarówno mniejsze lokale przeznaczone na bardziej kameralne przyjęcia weselne, jak i duże i pojemne sale, na których parkiecie może bawić się ponad setka gości.

Wybierając sale weselne mazowieckie i w innych województwach pamiętajmy więc, aby ich wielkość była dopasowana do ilości gości, których spodziewamy się na naszym weselu. Warto wiec zawczasu sporządzić ich wstępną listę. Pozwoli to nam skupić się na salach weselnych o odpowiedniej wielkości. Pamiętajmy bowiem, że zbyt mała sala weselna uniemożliwi gościom swobodną zabawę, a zbyt duża będzie z kolei sprawiała wrażenie pustej oraz będzie źle prezentowała się na zdjęciach.


3. Brak klimatyzacji, ogródka lub tarasu w sali weselnej

Wybierając salę weselną najczęściej swoją uwagę skupiamy na jej wielkości, wyglądzie oraz cenie talerzyka. Nie powinniśmy jednak zapominać także o rzeczach, których nie widać na pierwszy rzut oka, ale które także mają ogromne znaczenie. Należy do nich m. in. klimatyzacja, której nie może zabraknąć w żadnej sali weselnej latem, wyjście na taras lub ogródek, którego obecność docenią palący goście oraz odpowiednia liczba toalet dla gości.


4. Wybór sali weselnej na podstawie upodobań rodziców lub opinii przyjaciół

Sala weselna powinna podobać się przede wszystkim nowożeńcom. Wielu z nich ulega jednak presji rodziców lub przyjaciół i wybiera lokal, który to im najbardziej przypadł do gustu. To błąd, gdyż wesele ma być zorganizowane przede wszystkim dla nowożeńców i to oni powinni mieć ostatnie zdanie w kwestii wyboru sali weselnej.

Warto oczywiście słuchać sugestii i wskazówek swoich bliskich, ale nie ulegać ich namowom, jeśli nam samym dana sala weselna nie przypadła do gustu. Pamiętajmy bowiem, że wesele organizujemy raz w życiu, warto więc zrobić je tak, abyśmy to my byli w 100% zadowoleni z jego oprawy.

Przyszli nowożeńcy z województwa mazowieckiego zanim więc zarezerwują konkretną salę weselną powinni uważnie zapoznać się z ich ofertą oraz skupić swoją uwagę na tych, które to im najbardziej odpowiadają. Szeroki ich wybór znajdziemy wybierając sale weselne Mazowieckie na Weselezklasa.pl. Jest to ogólnopolski portal ślubny, dzięki któremu możemy szybko i sprawnie wyszukać wszystkie usługi niezbędne do kompleksowej organizacji ślubu i wesela.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

linulinu
0
No taaaa, temat rzeka... LOL

(2018-05-16 19:25)
ToTylkoJaToTylkoJa
+2
Pierwszy błąd to robienie wesela (2018-05-16 20:16)
MitutoyoMitutoyo
0
Co Ty piszesz?

Wesele jest ekstra. Najesz się, popijesz, potańczysz... :) (2018-05-16 23:34)
dragon36dragon36
0
bład piąty, robienie samej imprezy zwanej wesele.No jest jeszcze kwestia postawienia się i szpanu co to nie my. (2018-05-17 13:56)
linulinu
0
Nastepny wpis:

"4 najczęściej popełniane błędy przy wyborze sali na KOMUNIĘ. Sprawdź, czego się wystrzegać!" (2018-05-17 14:07)
iwona-czerwinskaiwona-czerwinska
0
na szczęście u mnie było wszystkoprzemyślane i zorganizowane na tip top! w sumie dzięki obsłudze z miejsca w którym miałam wesele - Hotel Biały Dom w Paniówkach na śląsku (2018-07-30 18:36)
linulinu
0
Iwona opowiedz nam o tym .... (2018-07-31 04:22)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy