4 PZU Maraton Lubelski

Zdjęcia i foto: 4 PZU Maraton Lubelski Biegi sochaczew

4. PZU MARATON LUBELSKI

 4. PZU Maraton Lubelski odbył się 08 maja 2016 roku, impreza została trafnie nazwana przez organizatorów „Maratonem niezapomnianych emocji”. W tym miejscu można zamieścić znacznie dłuższy cytat, pochodzący z folderu informacyjnego, wchodzącego w skład pakietu startowego. Idealnie przedstawia charakter Maratonu Lubelskiego.

„ Przed Wami czwarta odsłona jednego z najbardziej wyjątkowych biegów ulicznych w Polsce. Mimo dość krótkiej – niespełna czteroletniej – historii, Maraton Lubelski na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych polskich imprez biegowych. Co czyni ten bieg na „królewskim dystansie” tak wyjątkowym, wręcz jedynym w swoim rodzaju?.

Przede wszystkim jest to trasa biegu. Lublin to miasto leżące na kilku wzgórzach. Tutejsze ukształtowanie terenu powoduje, że Maraton Lubelski bywa nazywany „jedynym górskim maratonem miejskim”. Trzeba przyznać, że jest w tym sporo racji. Większość uczestników Maratonu Lubelskiego nie nastawia się na poprawianie swoich najlepszych wyników. Na trasie naszego biegu znaleźć można raczej tych, którym niestraszne są pagórki Wyżyny Lubelskiej, lubiących wyzwania i odkrywanie nowych, ciekawych miejsc i tras. Maraton Lubelski to także okazja do sprawdzenia swoich sił przed rozpoczęciem przygody z biegami górskimi, czy po prostu do mocnego treningu przed jednym z biegów ultra w górach.”

Start biegu nastąpił o godzinie 09:00 z Placu Teatralnego, biegacze po pokonaniu jednej pętli, finiszowali także na tym Placu, przebiegając ostanie metry przez budynek Centrum Spotkania Kultur.

 

Sochaczewscy Aktywni mieli w Lublinie swojego reprezentanta, który po przebiegnięciu 42 kilometrów i 195 metrów na ciężkiej pełnej długich podbiegów trasie,  zameldował się na mecie z następującym wynikiem:

 

278. Jarosław Szajewski, czas: 04:01:03, w M40 – 93/198

 

W Maratonie Lubelskim sklasyfikowano łącznie 648 biegaczek i biegaczy.

 

 

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy