43. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw zostało odwołane

Zdjęcia i foto: 43. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw zostało odwołane Rekreacja sochaczew

Plan na Skierniewickie Święto Kwiatów niestety nie otrzymał pełnej pozytywnej opinii służb sanitarnych. W związku z tym impreza nie może się odbyć. Decyzja związana jest z ciągle zmieniającą się sytuacją epidemiczną w kraju oraz prognozowaną jesienną falą zachorowań. 

Jak podkreśla Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników święta. Wstępne rozmowy ze służbami sanitarnymi pozwoliły władzom optymistycznie patrzeć w przyszłość, jednak ostatecznie święto należało odwołać. 

- Gdy wraz z roboczymi zespołami zajęliśmy się opracowaniem szczegółowych warunków naszej imprezy, sytuacja zmieniła się. Nie bez znaczenia jest także przyrost zakażeń i fakt prognozowanej jesiennej fali koronawirusa. Jak zapowiadają służby sanitarne, jesienią przypadki zwykłej sezonowej grypy przemieszają się z przypadkami zarażenia wirusem COVID-19 – tłumaczy Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk. 


Na szczęście zawieszenie prac nad świętem odbyło się w odpowiednim momencie i dzięki temu wydarzenie nie pochłonęło wielu środków finansowych.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy