45 tys. już jest, a liczenie trwa

Kolejny raz Sochaczew zagrał z Jurkiem Owsiakiem w największej orkiestrze świata. W niedzielę, 13 stycznia, mimo kilkustopniowego mrozu, na ulice Sochaczewa wyszli dzielni wolontariusze dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, harcerze, żołnierze. Wszyscy zbierali datki na chore dzieci, leczenie i rehabilitację seniorów.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 21, i znowu finał zaskoczył swym rozmachem. Był koncert na placu Kościuszki, radiowa licytacja, pełną parą pracowały dwa sztaby w hufcu ZHP i Gimnazjum Nr 2. Mimo upływu lat Orkiestra nie straciła nic ze swej świeżości

Jak zawsze w akcję włączyli się reprezentanci władz samorządowych. Przed MOK przy ul. Żeromskiego kwestowali m.in. z-cy burmistrza Marek Fergiński i Stanisław Wachowski, radni, szefowie miejskich jednostek, pracownicy MOK.

Akcję zbierania pieniędzy zakończyło Światełko do Nieba. Na placu Kościuszki zgromadziło się kilkaset osób. Komendant hufca ZHP Krzysztof Wasilewski poinformował, że o 20.00 na koncie sochaczewskiej orkiestry zgromadzono już 45 tys. zł, w tym 25 tys. zebrane do puszek i dostarczone już do sztabu, oraz ok. 20 tys. uzyskane z licytacji złotego serduszka i 50 gadżetów przeprowadzonej na antenie radia Fama. A liczenie nadal trwa. Ostatecznego podsumowania wyników zbiórki można spodziewać się za kilka dni, gdyż w tym tygodniu w wielu szkołach przeprowadzone zostaną aukcje, loterie i dyskoteki z których dochód także zasili konto WOŚP. Chwilę później w niebo wystrzeliły fajerwerki

Tuż przed północą, na oczach milionów widzów, w studiu TVP Jurek Owsiak pokroił wyjątkowy tort przygotowany przez sochaczewską cukiernię LUKRECJA, dostarczony do Warszawy przez uczniów z Gimnazjum Nr 2. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy