5 sposobów na zdobycie pieniędzy bez wychodzenia z domu

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: 5 sposobów na zdobycie pieniędzy bez wychodzenia z domu Edukacja sochaczew

Nasza sytuacja życiowa i finansowa może wyglądać różnie – czasami potrzebujemy podreperować nasz domowy budżet, innym razem przydałyby się środki na konkretny cel lub po prostu chcielibyśmy się zabezpieczyć na wypadek niespodziewanych zdarzeń losowych. Czy można jednak zdobyć pieniądze bez wychodzenia z domu? Tak, a oto 5 sposobów, jak to zrobić.


1. Pisanie tekstów

Może zdarzyć się tak, że posiadamy pewne predyspozycje, które sprawiają, że pisanie artykułów na zamówienie przychodzi nam z łatwością. To pierwszy krok, by być copywriterem online. Na czym polega to zajęcie? Zasada jest prosta – dostajemy wytyczne dotyczące danego tekstu i… piszemy, stosując się do nich. Nie ma w tym niczego skomplikowanego. Co więcej, zapotrzebowanie na osoby, które profesjonalnie i szybko potrafią napisać wartościową treść, jest coraz większe.

Do potencjalnych klientów możemy dostać się na różne sposoby – ogłaszając się na odpowiednich grupach w social mediach lub ogłoszeniach online. Możemy też nawiązać współpracę z agencją marketingu online lub zdecydować się na bycie częścią którejś z platform, które organizują zlecenia.

Dzięki temu nie tylko zdobędziemy pieniądze bez wychodzenia z domu, ale także będziemy w stanie sami zorganizować sobie czas i miejsce pracy, rozwijając swoje umiejętności czy zdobyć cenne w oczach przyszłego pracodawcy doświadczenie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że copywriterów na rynku jest dość dużo, dlatego oferowane stawki mogą okazać się dla nas mało atrakcyjne.


2. Specjalista online, czyli…

Jeśli jesteśmy kimś, kto posiada niezbyt często spotykaną umiejętność lub mamy specjalizację, na jaką zapotrzebowanie akurat jest, możemy zdecydować się na świadczenie usług specjalistycznych przez Internet. Przykładowo: korepetycje online, tłumaczenia przysięgłe (o ile jesteśmy tłumaczem i mamy odpowiednie uprawnienia), porady prawne, prowadzenie terapii online (oczywiście, jeśli mamy odpowiednie uprawnienia), i tak dalej. Pomysłów może być sporo, zależnie od naszych umiejętności.

Na co warto zwrócić uwagę? Na ceny naszych usług oraz to, czy są one legalne w świetle obowiązującego prawa. Mamy łatwiejszy dostęp do potencjalnego klienta (odpada aspekt przemierzania połowy miasta w celu np. udzielenia korepetycji), w dodatku prawdopodobnie robimy to, co lubimy robić. Stawki za usługi online często jednak bywają znacznie niższe niż ich odpowiedniki offline.


3. Inwestycje online

Niektórzy twierdzą, że opłacalną formą zdobywania pieniędzy bez wychodzenia z domu są wszelkiego rodzaju inwestycje online, do których należą przykładowo kryptowaluty czy forex. Niestety, nie można traktować tej formy próby zdobycia pieniędzy jako bezpiecznej. Każdy rodzaj inwestycji wiąże się z warunkiem włożenia wkładu własnego oraz ryzykiem jego utraty. Żaden rodzaj inwestowania nie jest stworzony dla ludzi, którzy nie mają żadnego pojęcia o rynku i tym, jakimi prawami może się rządzić.

Jeśli więc myślimy o bezpiecznym zdobyciu gotówki, powinniśmy porzucić pomysł ryzykownych posunięć, nawet jeśli przedstawiciele poszczególnych form inwestycji będą nas zapewniać o swojej merytorycznej pomocy.


4. Pożyczka przez Internet

Kiedy sytuacja, z którą się borykamy, wymaga od nas szybkiego zdobycia pieniędzy przez Internet, możemy zdecydować się na pożyczkę online. Jest to najszybszy możliwy zastrzyk gotówki, bowiem otrzymamy ją na swoje konto ekspresowo. Do zdecydowanych plusów tego rozwiązania należą między innymi:


-skrócony czas decyzji (w przeciwieństwie do tradycyjnego kredytu bankowego)

-łatwość wypełnienia wniosku (całkowicie online)

-pieniądze, które otrzymujemy, są w świetle prawa naszą własnością od samego początku (w przypadku kredytu pieniądze do czasu spłacenia są własnością banku)

-szybkość otrzymania pieniędzy, np. dzięki pożyczkom bez wychodzenia z domu (zależnie od banku, w którym mamy konto, możemy otrzymać środki jeszcze tego samego dnia).


Należy zaznaczyć, że firmy pożyczkowe podlegają pełnej regulacji prawnej. Są podmiotami zobowiązanymi do działania zgodnie z polskim prawem, są nadzorowane przez UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów). W związku z tym są bezpieczne i pewne. Przykładem takiej pożyczki jest pożyczka bez wychodzenia z domu Vivus (RRSO 819,1%). Od samego początku mamy do czynienia z jasnymi zasadami, które obowiązują zarówno nas, jak i firmę pożyczkową, podane wszystkie koszty, wzór umowy, który możemy spokojnie prześledzić.


5. Własny biznes online

Być może mamy genialny pomysł na prowadzenie własnej działalności, która doskonale sprawdziłaby się w przestrzeni internetowej. Niech za przykład posłuży nam proponowanie konkretnych usług: stawianie strony internetowej, wykonywanie grafik na zamówienie, prowadzenie profilu jakiejś firmy na portalach społecznościowych. Być może projektujemy i wykonujemy przedmioty użytkowe lub ubrania: od akcesoriów typu biżuteria, przez designerskie ubrania po meble czy np. unikalne akcesoria dla psów. Każdy dobrze zbudowany i zaplanowany pomysł może okazać się prawdziwym sukcesem.

Aby wszystko robić zgodnie z prawem, powinniśmy założyć działalność gospodarczą i pomyśleć, w jaki sposób mamy zamiar np. sprzedawać nasze wyroby. Możemy wybrać własny sklep internetowy lub dystrybucję przez większe portale (w tym przypadku pobierać będą od nas prowizję od każdej transakcji, jednak będą odpowiedzialni za naszą widoczność na swojej stronie, zwiększą prawdopodobieństwo dotarcia do nas nowych klientów).


Artykuł sponsorowany przez Vivus Finance sp. z o.o.

Pożyczkodawcą jest Vivus Finance sp. z o.o. – reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 819,1% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 2000; całkowita kwota do zapłaty 2400 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 400 zł (prowizja 383,60 zł, odsetki 16,40 zł); umowa na 30 dni. Stan na 28.03.2019 r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

rmcsarturrmcsartur
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2019-05-09 22:22)
rmcsarturrmcsartur
+1
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2019-05-09 22:26)
robroyrobroy
0
cenzura,cenzura (2019-05-10 09:41)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy