50-lecie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kątach

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: 50-lecie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kątach Historia i tradycja sochaczew
+1

28 października 2015r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sochaczew odbył się jubileusz 50 – lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie z siedzibą w Kątach. Uroczystość poprowadziła kierownik Biblioteki – Magdalena Kaźmierczak. Głos zabrali również wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński, przewodniczący rady gminy Czesław Ćwikliński oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie – Barbara Bronicz. Wśród gości obecni byli między innymi: radni i sołtysi gminy Sochaczew, ks. Jan Głuszczyk – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Kątach, dyrektorzy szkół, bibliotekarze z sąsiednich gmin oraz laureaci gminnego konkursu plastycznego, który Biblioteka ogłosiła wspólnie z Zespołem Szkół w Kątach.

W uroczystości jubileuszowej udział wzięła „czteropokoleniowa rodzina czytelnicza”, której seniorką jest Pani Barbara Łukasik z Władysławowa – z Biblioteką związana niemal od początku jej istnienia. Dzisiaj z usług Biblioteki korzystają jednocześnie cztery pokolenia tej rodziny. Pani Barbara, jej córka wnuczka i prawnuczki otrzymały od Biblioteki prezent – pakiet książek i podziękowania za wieloletnią przyjaźń.

Podczas uroczystości nagrody i dyplomy otrzymali laureaci konkursu plastycznego „Gmina Sochaczew w podróży – wakacyjne pejzaże” (protokół wraz z nazwiskami zwycięzców znajduje się w osobnej zakładce).

Rozmowy przy kawie, herbacie i pysznych ciastach zwieńczyły uroczystość 50-lecia Biblioteki Gminnej w Kątach.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z uroczystości w zakładce GALERIA.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy