500 plus bez kryterium dochodowego

/ 44 komentarzy
Zdjęcia i foto: 500 plus bez kryterium dochodowego  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Sztandarowy program rządu właśnie wkroczył w nowy etap. Świadczenie będzie wypłacane bez kryterium dochodowego opiekunów. Należy jednocześnie zauważyć, że siła nabywcza świadczenia 500 plus maleje. Sochaczewianie, tak jak pozostała część mieszkańców kraju zmagają się ze zmniejszeniem wartości świadczenia dla rodzin.


W Sochaczewie sytuacja dotyczy około 2,5 tys rodzin. Do tej pory na pierwsze dziecko świadczenie w naszym mieście należało się około 1600 rodzinom. To ponad 3500 tys dzieci. Świadczenie na pierwsze dziecko należało się opiekunom, którzy wykazali dochód do ośmiuset złotych na osobę w rodzinie, bądź 1200 zł przy dziecku niepełnosprawnym. Program 500 plus istnieje od 2016 roku , natomiast przez trzy lata obowiązywania świadczenia w kraju znacząco spadła jego wartość.


Sochaczewianie zmagają się z dużymi podwyżkami cen w każdej gałęzi handlowej. Koszty utrzymania sochaczewianina w rodzinie wzrosły o około 200 zł. Wg danych GUS miesięczne wydatki statystycznej rodziny to 3200 zł, natomiast w 2019 mają one wzrosnąć do 3420 zł. 


W 2016 roku mogliśmy kupić znacznie więcej niż obecnie. Siła tej sumy jest zależna od towaru na jakie ją przekładany. Są produkty, które patrząc na sochaczewski rynek bardzo wzrosły, są to między innymi artykuły spożywcze. 


Od lipca program 500 plus będzie dostępny na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego dla opiekunów ubiegających się o świadczenie. Świadczenie obejmie dzieci do 18 roku życia. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (44)

pierwsza_krewpierwsza_krew
-1
I co ździwieni? :) Pytanie tylko co mają powiedzieć ludzie, którzy w dzisiejszych po*ebanych czasach nie zdecydowali się na dzieci? Koszty rosną, ten co dostaje zasiłek zrekompensuje sobie. Albo narobić dzieci, pobrać kasiory a potem jak się wyjdzie na prostą to oddać do domu dziecka. Tak panie kaczyński?Przy takiej szóstce to już mamy: 3000 + mops z 1000 + zakupy ciuchy, mieszkanie komunalne, na lewo się dorobi 2000 i panie żyjesz jak król, dzieciakom gówno z biedry najtańsze aby więcej kasy na balet, po co mają być zdrowe i tak się odda do bidula. Ubrania z MOPS na allegro sie opierdzieli będzie dodakowa kasa. Spoko Panie Kaczyński, Polacy kombinatorzy, prostaki... myślę, że będzie z tego biznes. (2019-06-10 14:32)
first-onefirst-one
-1

To ponad 3500 tys dzieci.Strasznie dużo tych dzieci.Nieroby i złodzieje. (2019-06-10 19:21)
linulinu
-1
Patologii ciąg dalszy.... (2019-06-10 19:47)
boniekboniek
+2
Koszty rosły by nawet gdyby nie było 500+, za czasów PO też rosły, a 500+ nie było, za czasów PO wszystkie nadwyżki budżetowe szły do kieszeni posłów i Bóg wie gdzie jeszcze. W Niemczech, Francji i innych krajach są zasiłki i to w wyższej wysokości oraz ulgi podatkowe takie że przy najniższej krajowej podatku się nie płaci wogóle i jakoś kraje te żyją i fynkcjonują. Patologia była jest i będzie niezależnie od polityki prorodzinnej, nie da się tego wyeliminować, nazywanie wszystkich nierobami i złodziejami jest trochę nie na miejscu, kiedyś te nieroby i złodzieje będą na wasze emerytury pracować przynajmniej większa część z nich. Lepiej byście się opłatami za śmieci zajęli które mają być uzależnione od ilości zużytej wody to jest dopiero temat do dyskusji. (2019-06-11 07:22)
pierwsza_krewpierwsza_krew
+1
"W Niemczech, Francji i innych krajach są zasiłki i to w wyższej wysokości"Rozbawił mnie Pan Panie Boniek. W Niemczech również zarabia się 3000 EUR w biurze, więc umówmy się tak. Jak będziemy zarabiać po 3000 EUR to dajmy tej patologii zasiłki. Porównywanie gospodarki Polski do Niemiec to jak porównanie gówna do spagetti. (2019-06-11 07:34)
zbigsochzbigsoch
+3
Co się z Wami dzieje?, dzieci kojarzą się Wam z patologią ?

Czas sie opamiętać !!! (2019-06-11 09:21)
linulinu
+1
@zbigsoch, bardziej tacy, co wierzą że PIS wykopało złoty pociąg i rozdaje pieniadze, zamiast tworzyć warunki pracy, kształcenia, szkolenia, ...itp

A to ze dałeś się "kupic" za SWOJA kasę, to nie świadczy źle o moim mysleniu chyba... ? Jak sądzisz? A moze czas się OPAMIETAĆ właśnie! (2019-06-11 10:05)
RouterRouter
0
wystarczy odwiedzić niektóre osiedla miejskie i widać odrazu 500+. (2019-06-11 10:28)
maqrtamaqrta
+1
Jestem mamą i przeciwniczką tego programu, jednak zgadzam się z @zbigsoch. Nie wszyscy rodzice to patologia. Ten program spowodował, że matki czują się wytykane palcami i szczute, bo nieroby, bo to, bo tamto. Przed tym programem też się dzieci rodziły. I też matki z nimi w domu siedziały. Rozumiem, że korzysta najwięcej patologia, bo nie dają do budżetu a tylko biorą. Ja nie biorę, bo dochód jest, ale jeśli będzie na pierwsze dziecko to wezmę i potraktuje to jako odbiór tego co mi teraz zabierają. (2019-06-11 10:55)
linulinu
0
@maqrta, nie ma nic bardziej bezsensownego, jak rozdawanie pieniedzy za nic ! Na "Pekinie" jedzenie dowożą taksówkami "paniom z patologii" ! Ja sobie nie mogę na to pozwolić. A uwierz lub nie, w pijackim amoku "zmajstrują" kolejne dzieci.

Ale brawo Wy, dalej traktujcie to (500+) jak coś wyjątkowego, tylko uprzedzam - to patologiczne młode pokolenie bedzie musiało za to zapłacić. Nie bedzie juz wodza Kaczyńskiego, cudotwórcy Morawieckiego i soachaczewskich zbawicieli z sejmu i urzędów i kto im wtedy da kase za free?

Dobrze że nie bede musiał na to patrzeć. Ten kij ma dwa końce, tyle że tego drugiego jeszcze ne widać !

Poczytajcie sobie historie socjalu w Szwecji, moze coś dotrze do waszych głów, bo widze ślepota Was ogarnęła. (2019-06-11 11:53)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Państwo każe płacić podatki - płacisz, państwo daje pieniądze - bierzesz. Nie ma co czuć się winnym. Debilizm tego rozwiązania tkwi po stronieustawodawcy a nie biorcy. (2019-06-11 11:53)
linulinu
+1
@boniek Państwo opiekuńcze to takie, które bazuje na zmniejszaniu podatków, tworzeniu warunków pracy i płacy, dba o twoje potrzeby wynikające chociaż tego co napisałeś na końcu. Tu jest zupełne odwrotnie, damy im kase ale za to podniesiemy wszystko co da się podnieść: jedzenie, media, opłaty .... I to jest ten twój sposób na opieke ? (2019-06-11 11:59)
zbigsochzbigsoch
0
@maqrta mam innąocenę programu 500+ niż Ty, ale dokładnie o to mi chodzi ,żeby matki z dziećmi nie były wytykane palcami. (2019-06-11 13:02)
maqrtamaqrta
0
@linu czytaj ze zrozumieniem zanim odniesiesz się do czyjegoś wpisu. JESTEM PRZECIW. Gdyby mnie ktoś zapytał czy chcę, aby mi zabierano na ten cel, odmowilabym i wtedy też bym nie wzięła na swoje. Ale dać muszę to czemu mam nie odebrać. Doskonale widzę, że przez to ludzie stają się roszczeniowi.
(2019-06-11 13:05)
maqrtamaqrta
0
Już setny raz z kolei poruszany jest ten temat i nic z tego nie wynika, poza rosnącą niechęcią do młodych rodziców. Już też nie raz pisałam, że lepszą pomocą byłby większy zwrot z podatku na dzieci lub/i niższy VAT na produkty dla dzieci. Wtedy korzystają osoby "niepatologiczne". (2019-06-11 13:11)
wbienkowbienko
0
Patologią jest system rozdawnictwa zorganizowany przez rządzących tylko i wyłącznie w interesie (krótkowzrocznym) partii sprawującej władzę. Oczywiście, że bardziej logiczne od tego, aby rozdawać zabrane jest nie zabierać. Jednak ten pierwszy przypadek daje "narzędzie" do budowy pozoru "systemu sprawiedliwości". Można w nim rozdawać „po uważaniu” i tak jak się władzy opłaca. Jak kończą takie systemy sponsorowane przez dobrych wujów? - powszechnie wiadomo. Sponsora nie interesuje sprawność funkcjonalna Państwa tylko liczba kupionych głosów. Efekt mamy – zapaść służby zdrowia, służb publicznych, systemu edukacji, systemu prawa – ale za to mamy duże grono zadowolonych „obdarowanych” popierających sponsora. Wiadomo, kiedy dają to brać. Centralne zarządzanie + budżet jako narzędzie polityczne + nienasycony apetyt na władzę + maszyna propagandowa (MaBeNa) zawsze finalnie powodują kryzys na długie lata. Mieliśmy w Polsce taki system budujący socjalistyczne społeczeństwo i „równomiernie dystrybuujący dobra” - zbankrutował. Z historii nowszej: Argentyna, Grecja i Wenezuela.

Myślicie, że tym razem u nas będzie inaczej bo PiS wymyślił ekonomiczne perpetuum mobile? (2019-06-11 16:08)
gajgaj
0
I trudno się z tym niezgodzić. Jeśli chodzi o podatki.

Tutaj ciekawy artykuł jak to wygląda w Polsce. I kto tak naprawdę jest najbardziej obciążony daninami na rzecz państwa, a tym samym na 500+. (2019-06-11 16:18)
zbigsochzbigsoch
0
@wbienko TOTALNA OPOZYCJA już "trzeźwieje" a Ty ciągle "nawalony",od 4 lat wieszczysz upadek państwa w każdej dziedzinie życia a tu nic.Zastanów się ,może nie zawsze masz rację? (2019-06-12 09:34)
wbienkowbienko
0
@zbigsoch

Zastanowiłem sie i dalej uważam, że w tej sprawie mam rację. Wolę być nawalony niż oczadziały :) :) :)

Ty dalej bądź uczestnikiem falentowej wycieczki grupy turystycznej TKM na dwie wieże i kamieni kupę, i abyś przez przypadek nie trafił na SOR. (2019-06-12 10:43)
zbigsochzbigsoch
0
@wbienko Tobie też nie życzę ani na SOR ,ani do Psychiatryka bądź zdrów. (2019-06-12 11:02)
APTEKARZAPTEKARZ
+1
Spokojnie, tragedii ów niebawem koniec nastanie...

"Biedronkowe" społeczeństwo wydaje większość na art. spożywcze i to najczęściej w pewnym jakims sklepie należącym do portugalskiej spółki. Zatem pieniądze zamiast zostać w kraju wychodzą z niego hen hen daleko.

Jesli zatem nie ma pieniędzy w kraju logicznym jest, że zaczynają się podwyżki.

Niestety cierpieć będą na tym nasze dzieci, bo ów "biedronkowe" społeczeństwo jest zbyt ubogie intelektualnie by patrzeć dalekosiężnie w przyszłość i zrozumieć dlaczego nieświadomie krzywdzą swoje dzieci. (2019-06-12 11:20)
zbigsochzbigsoch
0
@aptekarz może Ci umknęło, ale rzad polski podatek od sklepów wielkopowierzchniowych próbował wprowadzić już 2016 roku ,niestety został zablokowany przez Komisje Europejska,ale w maju 2019 r.TSUE wydał korzystny dla Polski wyrok ,może się to zmieni.

Decyzja Komisji Europejskiej w sprawie polskiego podatku od sprzedaży detalicznej, czyli tzw. podatku handlowego została uznana za nieważną przez sąd unijny. W przypadku braku odwołania do Trybunału Sprawiedliwości UE, rząd polski nie będzie miał już problemów z poborem tego podatku od sklepów wielkopowierzchniowych, które osiągają olbrzymie obroty. Polska zawiesiła na razie jego stosowanie do końca 2019 roku (2019-06-12 12:15)
KStkuKStku
0
„pierwsza_krew” (2019-06-10 14:32)

„Pytanie tylko co mają powiedzieć ludzie, którzy w dzisiejszych po*ebanych czasach nie zdecydowali się na dzieci?” – GONIA ZA MAMONĄ, A JAK JUŻ POSTAWI DOM, KUPI AUDI Q…, ZACZNIE POKAZYWAĆ WSZEM I WOBEC, ŻE JEST NOWOBOGACKI WIEK NIE POZWOLI MU NA ZDROWE DZIECI I CALY SWÓJ DOBYTEK NOWOBOGACKIEGO ZABIERZE DO GROBU!!! Masz odpowiedź.

„Albo narobić dzieci, pobrać kasiory a potem jak się wyjdzie na prostą to oddać do domu dziecka.” – CÓŻ JAK MÓWI PRZYSLOWIE (a nie są one z palca wyssane, lecz powstały w wyniku wielopokoleniowych obserwacji i wyciąganych wniosków!) „KAŻDY SĄDZI WG SIEBIE”, SKORO TY BYŚ TAK ZROBIŁ TO NIE OZNACZA, ŻE INNI TAK ROBIĄ ZE SWOIMI DZIEĆMI !

„first-one” (2019-06-10 19:21)

„Nieroby i złodzieje.” – MASZ TAKICH W RODZINIE? ZNASZ TO Z AUTOPSJI? CZY KTOŚ Z BIORĄCYCH 500+ OSOBIŚCIE CI COŚ UKRADŁ, ŻE ŚMIESZ LUDZI WYZYWAĆ? JEŚLI NIE TO TRZEBA BYĆ KANALIĄ BY INNYCH LUDZI TAK NAZYWAĆ!

„linu” (2019-06-10 19:47)

„Patologii ciąg dalszy....” – TY MASZ SIĘ ZA LEPSZEGO BO ? … MASZ MIESZKANIE WE WSPÓLNOCIE, DOMEK, PRACUJESZ I MASZ DZIECI DOROSŁE ? MOŻE SAM BIERZESZ  NA DZIECI PO 500 PLN, ALE MASZ SIĘ ZA LEPSZEGO OD INNYCH/ BŁĄD ! – nazywając innych w ten sposób zachowujesz się nie jak światły człowiek ale jak zwykłe bydle (sorry za obrazę rogacizny)!

„boniek” (2019-06-11 07:22)

PANA „Boniek” NIE BĘDĘ CYTOWAŁA BO MA PAN RACJĘ! NAZYWANIE WSZYSTKICH BIORĄCYCH „patologią lub złodziejami” TO NIE TROCHE NIE NA MIEJSCU ALE BRADZO NIE NA MIEJSCU! ŻYJE JUŻ TROSZKĘ NA TEJ ZIEMI, PAMIETAM STAN WOJENNY (byłam już młodą dorosłą) TROSZKĘ TO CO DZIALO SIĘ PRZED NIM I SPORO PO NIM. GLÓWNIE TO, TO, ŻE LUDZIE BYLI DLA SIEBIE LUDŹMI! NIE PSAMI WARCZĄCYMI Z BYLE POWODU. CHODZIŁAM DO SZKOLY Z BOGATSZYMI I BIEDNIEJSZYMI OD MOJEJ RODZINY I NIKT NIKOGO TAK PO CHAMSKU NIE WYZYWAL, DZIŚ ZNAM KILKORO LUDZI Z TEJ DZIŚ NAZYWANEJ „patologii”, A KIEDYŚ BIEDNIEJSZEJ KLASY ROBOTNICZEJ KTÓRZY SĄ WYKSZTAŁCENI I MAJĄ STANOWISKA I MAM NADZIEJĘ (bo tu wszyscy anonimowi, no prawie wszyscy) ŻE NIKT Z WAS KTÓRYCH CYTUJĘ NIE JEST MOIM ZNAJOMYM BO JEŚLI np. DOWIEDZIALABYM SIĘ NA GRILLU, ŻE KTOŚ AKURAT JEST U MNIE WYPROSIŁABYM BEZ MRUGNIĘCIA OKIEM TAKĄ …. nie nazwę tu, ale nie osobę!

JAK MYŚLICIE ZA CZYM WYJEŻDŻALI  NA POCZĄTKU CAŁYMI RODZINAMI POLACY NA ZACHÓD – ZA SOCJALEM, ZA PRACA I PŁACĄ, ALE ZOBACZCIE SOCJAL W  WB, NIEMCZECH, SZWECJI, DANII, A W POLSCE JAK KIEDYŚ BYŁO? WYCHOWALAM TROJKĘ DOROSLYCH JUŻ DZIECI, A JAK SĄ MAŁE KAŻDY GROSZ NA WAGĘ ZŁOTA BYŁ! DLATEGO UWAŻAM, ZE PLUJĄ NA 500 I INNE DODATKI TYLKO CI CO JUŻ NIE MAJĄ MALYCH DZIECI, CI CO NIE CHCĄ MIEĆ DZIECI I ZAWISTNI WROGOWIE TEGO RZĄDU I LUDZI!


„wbienko” 2019-06-11 16:08)

„Patologią jest system rozdawnictwa zorganizowany przez rządzących tylko i wyłącznie w interesie (krótkowzrocznym) partii sprawującej władzę. Oczywiście, że bardziej logiczne od tego, aby rozdawać zabrane jest nie zabierać.” – MOŻE KROTKO – KAŻDY CZŁOWIEK KOBIETA, MĘŻCZYZNA BEZ WYJĄTKU KTO CZYTA WPISY TEGO PANA WIE JAK ON „KOCHA” PARTIĘ OBECNIE RZĄDZĄCĄ, WIĘC CO BY NIE ROBILI ON BĘDZIE NA „NIE”! JAK ROZUMIEM W WB. I INNYCH KRAJACH PODZIWIANEGO PRZEZ KRYTYKANTÓW 500-ki ZACHODU tam rozdawali tylko w interesach partii rządzących, BEZ ŻADNEGO INNEGO CELU I PLANU EKONOMICZNEGO? OK. POLSCY KRYTYKANCI SĄ NAJMĄDRZEJSI I NAJBYSTRZEJSI – INRONIA OCZYWIŚCIE!

„APTEKARZ” (2019-06-12 11:20)

„"Biedronkowe" społeczeństwo” – BYWAM W BIEDRONCE, BYWAM, TY NIE BYWASZ, KORZYSTASZ Z LIDLA, KAUFA I INNYCH TESCO?

Na koniec mam kilka pytań do krytykantów wszystkiego co PiS-owskie:

1.CO WAM RZĄD OBECNY ZABRAŁ BY PLACIĆ TE pincetki? pytam bo jak wasz idol mówił „piniendzy na pincet ni ma i nie będzie” a przecież wystarczyło VAT-ę uszczelnić i to nie tylko wg stacji tvp1.

POZA TYM PRZECIEŻ TO JAK KTOŚ MĄDRY NAPISAL – „NIE RZĄD PŁACI PENSJE ALE PRACODAWCY!”

- uważacie, ze gdyby nie te dodatki – socjal to taki właściciel firmy np. śmieciowej nagle podniósłby pracownikowi z dzisiejszego 2250 brutto na 5000 netto? WIERUTNA BZDURA. Podobnie jak z ceną czereśni i pietruszki – szukałam w sobotę po całym targu naszym i  znalazłam zagraniczne czereśnie po 27 zł za kg, a nasze Polskie za 12 zł za kg, pietruszki tej po 26 zł nie widziałam, poza tym kto kupuje pietruchę na kg, jak już to tylko we włoszczyźnie!

2.SKORO JESTEŚCIE NIEZADOWOLENI Z TYCH DODATKÓW TO DLACZEGO JE POPIERACIE W WIĘKSZOĆI PRZSYPADKOW KRYTYKANTOW?

Dobrze wystarczy. Krytykujcie dalej może PO/PSL wam OFE ZWRÓCI, MOŻE ODDADZĄ KASIORĘ Z KRADZIONEGO VATu, a może nie oddadzą nawet jak wygrają, to wprowadzą wam pracę do 80-ki, ja już na dniach idę na zasłużony wypoczynek

  (2019-06-12 12:58)
wbienkowbienko
0
@KStku

Dziękuję, pomogłaś mi zrozumieć świat.

Nie ogladam telewizji publicznej i nie czytuję karnoidów więc nie wiem, że muszę kochać bezkrytycznie PARTIĘ OBECNIE RZĄDZĄCĄ i że muszę nienawidzieć wszelką opozycję, i że białe jest czarne, a czarne jest białe. (2019-06-12 16:09)
boniekboniek
0
@KStku - brawo,

może jednak wyjaśnie pewną niezgodność jestem kobietą z wykształceniem wyższym (Politechnika Warszawska - bo zaraz ktoś powie że jakąś prywatną uczelnię za kasę uklepałam) mam troje dzieci w wieku 3, 7 i 17 lat, pracuję zawodowo na stanowisku kierowniczym. Tak dobrej polityki prorodzinnej nie było od kąd pamiętam.

Czy zatem można mnie albo moje dzieci nierobami, złodziejami lub patologią nazywać !?

Moje dzieci kiedyś będą musiały pracować na emerytury osób które dzieci nie posiadają, dlaczego teraz ają nie skorzystać z podatków które te osoby płacą ? "Życie się kołem toczy" (2019-06-13 06:20)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
@KStkuLudzie, którzy nie chcą mieć dzieci - w czasach kiedy powstają takie organizacje jak rycerze maryji, temperatura na naszym globie wzrasta każdego roku, już za chwilę nastąpią ogromne migracje z terenów które powoli przestają nadawać się do życia a co się z tym wiąże nastąpią poważne napięcia między Państwami co w końcu przerodzi się w otwarte konflikty - nie są egoistami w przeciwieństwie do tych co zaczęli je robić po tym jak PIS wprowadził 500+Poza tym, ogromna większość tych osób, co pobierają 500+ siedzi co niedzila w kościele. Powiedz mi proszę, czyż nie życie jest najważniejszym dobrem wg tej wiary a nie pieniądz? Jak to się stało że katolicy zaczęli produkować dzieci dopiero po wprowadzeniu 500+?Czy to aby przypadek, że najwięcej wierzących jest pośród patologii, ubóstwa i ludzi niewykształconych? Czy to przypadek, że wiekszość elektoratu PIS wraz z nimi samymi to skrajni katolicy? (2019-06-13 08:07)
linulinu
0
@boniek, wielokrotnie już udowodniono, że wykształcenie nie koniecznie idzie w parze z rozumem... Patologią jest system rozdawniczy a nie dzieci, o których tak chętnie piszesz, przeinaczając wpisy innych. Natomiast na tej Politechnice i jako super-kierowniczka powinnaś znać podstawy ekonomi i nie pisać bzdur ze jest to system socjalny. Jako kieroniczka (wiem bo sam tak zarabiam na podobnym stanowisku, jak już tak chcesz się popisywać swoim stanowiskiem) zarabiasz okreslony kwoty pieniedzy wiec oddaj 500+ x 3 bo cię nie stać na to ! Jeśli był by to system socjalny, to obejmował by okreslony zasady: - odpowiednie kwoty dochodu, - status rodziny, - ilość dzieci i ich potrzeby.

Tu kupili cię za 500+ ale ciężko ci się do tego przyznać, więc klepiesz "trzy po trzy ...." Amen (2019-06-13 09:25)
KoliberKoliber
0
Bardzo interesująca lektura powyżej. Ale trochę się pogubiłem. Czy może mi ktoś powiedzieć która partia polityczna fukcjonująca w Polsce jest za 500+ a kto otwarcie się jej sprzeciwia i mówi o konieczności likwidacji? (2019-06-13 09:39)
zbigsochzbigsoch
0
A jakie to ma znaczenie ważne ,że PIS to wprowadził to wiadomo niedobre. (2019-06-13 10:17)
boniekboniek
0
@linu, lubi Pan ludzi obrażać !?, socjał już był i to rodzi patologię bo dostają tylko najbiedniejsi i bezrobotni,

a tak przy okazji ja wiem ile to jest 3x 500+, a Pan jest chyba słabym kierownikiem skoro

" Na "Pekinie" jedzenie dowożą taksówkami "paniom z patologii" ! Ja sobie nie mogę na to pozwolić"

i chyba nie posiada Pan dzieci i nie wie ile kosztuje ich wychowanie, skoro takie bzdury Pan wypisuje. Pozdrawiam (2019-06-13 10:18)
GrabiecGrabiec
0
Pani boniek, jaki skończyła Pani wydział i kierunek na PW. (2019-06-13 10:33)
linulinu
0
@boniek, no i masz swoje masło maslane...

Chodzi o to, że wiem ile kosztuje wychowanie dzieci i żadne 500+ nie jest (było) do tego potrzebne a raczej systemy wsparcia rodziny. To natomiast, czy jestem dobrym kier. czy złym to nie kwetia wyceny a oceny. Pekin pokazał jednozancznie do czego doprowadzają takie systemy i reszta jest tylko Waszą (PIS`owców) gówno-gadką. Ale widzę ty z tych co to wiedzą najlepiej ... albo pasek TVP prawde Ci powie. Ale cóż, szanuje :-d (2019-06-13 10:55)
zbigsochzbigsoch
0
@linu trudno oprzeć się wrażeniu ,że Ty też z tych co to wiedzą najlepiej, 500+ równa się patologia i koniec kropka.Obawiam sie tylko ,że złą miara mierzysz ten program.Dlaczego bezrobocie spada skoro ludzie dla tego programu porzucaja pracę,dlaczego spadł deficyt finansów publicznych skoro jest takie rozdawnictwo itd.?Jak dla Ciebie Pekin jest wyznacznikiem sytuacji w kraju no to powodzenia.Jak by szerzyła się taka patologia jak to ma miejsce według Ciebie To tej ''dobrej''i ''niezależnej ''TV na pewno by to nie umknęło, a nie zauważyłem ,oglądam czasami. (2019-06-13 11:46)
zbigsochzbigsoch
0
@linu trudno oprzeć się wrażeniu ,że Ty też z tych co to wiedzą najlepiej, 500+ równa się patologia i koniec kropka.Obawiam sie tylko ,że złą miara mierzysz ten program.Dlaczego bezrobocie spada skoro ludzie dla tego programu porzucaja pracę,dlaczego spadł deficyt finansów publicznych skoro jest takie rozdawnictwo itd.?Jak dla Ciebie Pekin jest wyznacznikiem sytuacji w kraju no to powodzenia.Jak by szerzyła się taka patologia jak to ma miejsce według Ciebie To tej ''dobrej''i ''niezależnej ''TV na pewno by to nie umknęło, a nie zauważyłem ,oglądam czasami. (2019-06-13 11:46)
KStkuKStku
0
>>> „wbienko” – nie chcę pisać na publicznym forum co o tobie ja pomyślałam i co o tobie powiedziała koleżanka mojej córki znająca ciebie osobiście, cóż świat jest mały, ale ja się cieszę po jej słowach, że nie znam cię osobiście. Prosiłabym jednak byś wskazał bez owijania w bawełnę i udawania kogoś kim nie jesteś, gdzie w którym miejscu mojego wpisu tego bądź innego kazałam komuś lub przekonywałam kogoś by cokolwiek lub kogokolwiek „kochał”. Masz ego zbyt duże i nie starasz się czytać ze zrozumieniem, a jeśli nawet to każdego kto ma odmienne do twojego zdanie starasz się poniżyć lub ośmieszać  Wskaż gdzie lub kogo, jeśli tego nie zrobisz potwierdzisz tylko moją opinię!!! Jeszcze jedno, ale teraz mniej taktownie – mam w 4-literach co oglądasz, co czytasz, kogo słuchasz, to samo z kochaniem i nienawidzeniem, tylko jeśli masz już zwracać się do mnie lub odpowiadać to rób to na temat, na argumenty lub milcz jak masz w sobie odrobinkę czegoś z męskości?! W odpowiedzi na twoje „patologie” zapytałam czy uważasz, ze zachodni system jeszcze większego socjale jak obecnie w Polsce uważasz także za patologiczny, bez celu i planu? Ty zaś jak małe dziecko obsypane przez inne piaskiem się fochasz i piszesz mi o białym i czarnym i płaczesz publicznie o miłości i nienawiści?! Ogarnij się „mężczyzno”!

>>> „pierwsza_krew” – domyślam się jakiej opcji wyborczej reprezentujesz środowisko polityczne, ale zadziwiasz mnie swoją „znajomością” ludzi biorących to 500? Powiem ci tak, moja córka najstarsza jak to się kiedyś mawiało „potrójna mgr” (kierunki zazębiające się) mieszkająca dziś w Bydgoszczy po przeczytaniu twojej odpowiedzi, pracująca, biorąca 2 x 500, za chwilę 3 x 500 bo na pierwsze też dostanie, regularnie przeglądająca strony „es”, „sochaczewianina”, teraz także „tus..”w rozmowie telefonicznej powiedziała krotko „takiemu facecikowi bezdzietnemu za obrazę mnie dałabym po prostu z plaskacza…”  Od siebie dodam, ze bardzo dziwna jest ta twoja wiedza i znajomość ludzi, szpiegujesz ich? Śledzisz? Inwigilujesz? Jeśli nie to skąd ta wiedza cytuję: „Czy to aby przypadek, że najwięcej wierzących jest pośród patologii, ubóstwa i ludzi niewykształconych? Czy to przypadek, że wiekszość elektoratu PIS wraz z nimi samymi to skrajni katolicy?” ZADAŁEŚ MI PYTANIE cytuję: „Powiedz mi proszę, czyż nie życie jest najważniejszym dobrem wg tej wiary a nie pieniądz? Jak to się stało że katolicy zaczęli produkować dzieci dopiero po wprowadzeniu 500+?” Tak akurat ja zostałam wychowana w tej wierze i faktem jest, że wg tej wiary życie jest najważniejsze, nie pieniądz! JENDAK JA NIE DYSPONUJĘ WIEDZĄ POPARTĄ BADANIAMI, SZPIEGOWANIEM, CZY INNĄ METODĄ INWIGILACJI, ŻE TO AKURAT KATOLICY ZACZĘLI  MÓWIĄC TWOIM NARZECZEM „PRODUKOWAĆ DZIECI” (swoją drogą jeśli je masz powiedziałeś swoim, ze nie są owocem miłości a efektem końcowym produkcji?) TAKŻE JEDYNE NA CO SIĘ MOGĘ POWOLAĆ, ŻE TO W WIĘKSZOŚCI KATOLICY TO FAKT, ŻE W POLSCE JEST TO ZANACZĄCA PÓKI CO WIĘKSZOŚĆ, WIĘC STĄD TWÓJ WNIOSEK. Myślę sobie że gdybyśmy byli państwem w którym 80% to buddyści miałbyś pretensje do buddystów etc.

>>> Pani „boniek”, też mam wyższe i jak wspomniałam na brak gotówki nie narzekam ale gdyby w czasie gdy moje dzieciaczki nie były pełnoletnie jakiś rząd wprowadził takie coś to bym nie narzekała. Tyle, że mój jak i każdej innej osoby poziom wykształcenia nie czyni nas mądrzejszymi i lepszymi od tych np. po zawodówce, oni są lepsi w jednym my w innym, my bez nich nic nie znaczymy, ot i tyle.  

Ja nie jestem przeciwniczką tego 500, 300 czy innych, pobrane pieniądze i tak wracają do budżetu, jednak jestem przeciwniczką systemu, a w zasadzie braku systemu nadzoru w tzw. rodzinach z tej nieładnie nazywanej „patologii”. Wydaje mi się, ze raz powinien byś system nadzoru lub  organ wypłacający powinien wpłacać dzieciom na odrębne konta do czasu osiągnięcia przez nie pełnoletniości oraz – to moje zdanie powinny być progi dochodowe, rozsądne progi.

Ostatnie zdanie rozwinięte - jedno z państw wschodu nie ma systemu emerytalnego, wszystkie dzieci wspolnie mają obowiązek utrzymania rodziców po przejściu - zakończeniu przez nich pracy, jak Wam się szanowni oponencji rozmnażania się ludzkosci wydaje? latwiej utrzymać starszych często schorowanych trójce dzieci czy samemu? Wy przeciwnicy pewnie byście chcieli eutanazji bo co dla was znaczą starzy - koszt i ciężar ! podobnie jak "produkcja dzieci"

Pozdrawiam Panią i taktownych „forumowiczów”

  (2019-06-13 13:39)
boniekboniek
+1
@KStku - wykształcenie podałam tylko po to żeby @linu wiedział, że nie tylko patologia birze 500+, tylko ludzie wykształceni też i żeby przestał wszystkich orażać. Pozdrawiam (2019-06-14 06:54)
GrabiecGrabiec
-1
To Pani boniek ponawiam pytanie jaki wydział i kierunek na PW Pani zaliczyła? (2019-06-14 07:27)
linulinu
-1
@BONIEK :-)(2019-06-14 07:34)
pierwsza_krewpierwsza_krew
-1
KStku - typowe myślenie człowieka, którego racja jest jedyna słuszna. Nie docierają do ciebie żadne argumenty i na siłę będziesz dostosowywał wszystko do swojego światopoglądu."„takiemu facecikowi bezdzietnemu za obrazę mnie dałabym po prostu z plaskacza…”to mówi wszystko o twojej siotrze a rodzina w pierwszej linii więc nie drudno się domyśleć, że i o tobie. Z wypowiedzi jasno wynika, że nie dostałbym w pysk (wg twojego narzecza) za to że tak piszę, tylko za to że jestem bezdzietny. Druga sprawa na pewno jest zagożałą katoliczką. brawo! Najczęściej słyszę właśnie od tej grupy, że dali by z chęcią komuś w pysk... brawo jeszcze raz!Kościół przez 300 lat od ogłoszenia oficjalnie faktu - nie uznawał, tego że ziemia kręci się wokół słońca. Jak myślisz? Jakiego pokroju wierzący przychodzili do tej instytucji? Naukowcy? :D Teraz jest tak samo, oczywiście są wyjątki.

 

Jeżeli uważa Pan, że darowizny od nas wszystkich dla osób, które mają dzieci są ok to dlaczego jak tego nie było nie dawał Pan wszystkim swoim sąsiadom mającym dzieci po 50 PLN ze swojej wypłaty? To już nie uczciwe co? Szkoda pieniążków? Ale jak Państwo zabiera to już OK? Znam ten typ ludzi.Sam Pan przyznaje, że dzieci to twór miłości - fakt.

Więc po co wam 500+? Żyjcie miłością i nie wyciągajcie łapek do Państwa po pieniądze, ze to że chcecie mieć dzieci. (2019-06-14 08:10)
wbienkowbienko
-1
Ponieważ użytkownik @KStku świadomie i z premedytacją posługuje się na forum oszczerstwem, kłamstwem i insynuacją skierowanaymi personalnie do innych użytkowników forum tylko dlatego, że mają inne poglądy zgłosiłem naruszenie regulaminu i wniosek o zablokowanie konta @KStku na tym forum.

Forum jest po to, aby wymieniać publicznie opinie dot. różnych spraw – czasem nawet skrajne, a nie do w/w celów.„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

(2019-06-14 09:58)
KStkuKStku
+1
>>>>>wbienko

„Ponieważ użytkownik @KStku świadomie i z premedytacją posługuje się na forum oszczerstwem, kłamstwem i insynuacją skierowanaymi personalnie do innych użytkowników forum tylko dlatego, że mają inne poglądy zgłosiłem naruszenie regulaminu i wniosek o zablokowanie konta @KStku na tym forum.

Forum jest po to, aby wymieniać publicznie opinie dot. różnych spraw – czasem nawet skrajne, a nie do w/w celów…”.

------------------------------------------------------------------------------------------------------


OJOJ, pan SIĘ POCZUL OBRAŻONY – OBRAŻANY ? Czym jeśli łaska wreszcie odpowiedzieć na pytanie od innego użytkownika forum? Prawdą? Gdybyś pan nie pisał głupot o kolorach, miłości i nienawiści a rzeczowo odpowiadał na skierowane do pana pytania, tak zwyczajnie jak człowiek z klasą, jak mężczyzna z klasą to mógłbyś pan napisać powyżej cytowane jako ostatnie zdanie. A tak płacz do administracji o obrazę. Jak wyzywacie innych o „patologii”, „złodziei” i innych to cacy, tak?

 „…ale ja się cieszę po jej słowach, że nie znam cię osobiście…”

„…Masz ego zbyt duże i nie starasz się czytać ze zrozumieniem, a jeśli nawet to każdego kto ma odmienne do twojego zdanie starasz się poniżyć lub ośmieszać…”

„…ale teraz mniej taktownie – mam w 4-literach co oglądasz, co czytasz, kogo słuchasz, to samo z kochaniem i nienawidzeniem, tylko jeśli masz już zwracać się do mnie lub odpowiadać to rób to na temat, na argumenty lub milcz jak masz w sobie odrobinkę czegoś z męskości?...”

„…Ty zaś jak małe dziecko obsypane przez inne piaskiem się fochasz i piszesz mi o białym i czarnym i płaczesz publicznie o miłości i nienawiści?! Ogarnij się „mężczyzno”!..”

Którym z tych cytatów waćpana obraziłam, fakt koz ani krow nie pasaliśmy razem, na ryby też nie chodzimy i kawy razem nie spijamy, jedyne o co waćpan możesz mieć ans to o zwrot „per ty” Teraz wszyscy czytający mają dowód jak „wielmożny pan wymienia publicznie opinie dot. różnych spraw – czasem nawet skrajnie, a nie do w/w celów.

Jeszcze do pana >>>>>”pierwsza_krew” -  proszę ! proszę !!! czytać ze zrozumieniem nie tylko po „łebkach”, po pierwsze nie od siostry, a od córki, po drugie nie za to, że jest pan bezdzietny ale za nazywanie wszystkich biorących tak jak pan ich nazywa, a po trzecie bezdzietność nie czyni pana ani lepszego ani gorszego od innych, pański wolny wybór lub choroba, nie moja sprawa. Jednak czy zdaje sobie pan sprawę, że pan dziś pracuje na emeryturę jednego ze swoich rodziców, a kto będzie na pańską kiedyś pracował? To własnie jedno z tych dzieci na które dziś ktoś pobiera 500?!   

Jak mnie "es" zablokuje to czytala i tak będę, pisać tu nie muszę. Może i lepiej by zablokowano konto. Pozdrawiam mądrych ludzi! (2019-06-14 13:18)
KStkuKStku
+1
W sumie to fakt, po co dyskutować z kimś kto nie umie i nie chce dyskutować, ktorego bronią jest pogarda, ironizowanie a jak i to nie pomaga to "płacz" że go obrażają. 

JESLI MOGĘ POPROSIĆ ADMINISTRACJĘ FORUM esochaczew TO BARDZO PROSZĘ O BLOKADĘ MOJEGO KONTA !!! Niech tu się spierają, klocą wyzywają, sieją pogardę dla biedniejszych, dziś już dla katolików, (ALE PO ŚMIERCI ZECHCĄ MIEĆ KATOLICKIE OBRZĘDY) itp itd - NIE CHCĘ W TYM UCZESTNICZYĆ NAWET MINUTY DLUZEJ!

Ostatni i tak wpis mój - OSTATNIE POZDROWIENIA DLA MIŁYCH TAKTOWNYCH RZECZOWYCH LUDZI - OBOJĘTNIE KTOREGO WYZNANIA I KOLORU SKÓRY WAŻNE BY BYLI SOBĄ I SAMODZIELNIE MYŚLĄCYMI !!!

  (2019-06-14 13:32)
pierwsza_krewpierwsza_krew
-1
Żegnamy. Sądząc po Pani / Pana światopoglądzie doradzam zapisać się na jakieś kółko różańcowe tudzież do klubu radia mayja i żyć dalej w błogiej nieświadomości co do zasad funkcjonowania tego świata - uniknie Pan / Pani sporej dawki stresu. (2019-06-14 14:12)
gajgaj
-1
Wiesz KStku. Zastanawiam się co byś zrobił(a), pomyślał(a), gdyby ktoś w twojej obecności przez dłuższy czas wykrzykiwał swoje racje, nie stroniąc od osobistych wycieczek?

Napisałeś(aś) że za komuny ludzie byli grzeczniejsi. Że nie "warczeli na siebie". Ty w każdym swoim poście KRZYCZYSZ.

Wrzeszczysz na tych, którzy się z tobą nie zgadzają.Za komuny ludzie byli cisi. Bali się. (2019-06-14 19:40)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy