7 lat Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: 7 lat Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej Spotkania, jubileusze sochaczew
+4

Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej w tym roku obchodzili jubileusz istnienia. To już siedem lat, od kiedy Stowarzyszenie rozpoczęło działalność na terenie powiatu sochaczewskiego, mając dziś w swych szeregach reprezentantów w Radzie Miejskiej, Radzie Powiatu w Sochaczewie oraz Radach Gmin. W Stowarzyszeniu działają uznani samorządowcy z wieloletnim doświadczeniem w pracy na rzecz lokalnego społeczeństwa.

Jubileusz był też okazją do spotkania w szerszym gronie i wymiany doświadczeń oraz doskonałym momentem do podsumowania dotychczasowej współpracy. Niespełna 150 członków i sympatyków Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej spotkało się z tej okazji w poniedziałek 28 stycznia w Domu Bankietowym Arkadia.

Spotkanie otworzył wiceprezes Stowarzyszenia Janusz Ciura dziękując jednocześnie tak licznie przybyłym gościom  za dotychczasowe wsparcie i zaangażowanie w pracę na rzecz społeczności miasta i gmin naszego powiatu. 

Prezes Mirosław Orliński przypomniał o dokonaniach Porozumienia, które dzięki dialogowi i współpracy z wieloma organizacjami powiatu sochaczewskiego służy mieszkańcom naszej małej Ojczyzny. Na koniec części oficjalnej głos zabrał starosta sochaczewski Tadeusz Koryś, który przybliżył uczestnikom spotkania inwestycje jakie były realizowane przez samorząd powiatowy w ostatnim roku.

 

Mając na uwadze dialog i współpracę Zarząd Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej na swój jubileusz zaprosił członków z wielu zaprzyjaźnionych stowarzyszeń. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Porozumienia Obywatelskiego Sochaczew z przewodniczącą Urszulą Pawlak, Przymierza na czele z Januszem i Jerzym Szostakami, Ruchu Obywatelskiego Teraz Sochaczew z jego przewodniczącą Jolantą Popiołek, obecni byli również członkowie Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej z prezesem Jerzym Żelichowskim oraz stowarzyszenie Przyjazne Miasto Sochaczew z prezesem Przemysławem Gaikiem.


Przypomnimy, Stowarzyszenie "Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej" powstało 9 kwietnia 2006 r. w Sochaczewie i obejmuje swoim działaniem teren Miasta i Powiatu Sochaczewskiego. Jego prezesem jest wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński, wiceprezesem Janusz Ciura – wicestarosta sochaczewski. Stowarzyszenie jest dobrowolnym, ponadpartyjnym i samorządowym, którego członkowie opierają swoją działalność na bezinteresownej, społecznej pracy nie przynoszącej żadnych korzyści finansowych. 

Stowarzyszenie Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej w swej dotychczasowej 7-letniej pracy nawiązywało współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego powiatu sochaczewskiego. Wspiera inicjatywy gospodarczych, społeczne i kulturalne, w których uczestniczą mieszkańcy naszego powiatu. 

Stowarzyszenie występuje z wnioskami i opiniami do właściwych organów administracji, współorganizuje imprezy promocyjne, wspiera świetlice itp. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy