7 września kibicujmy niepełnosprawnym

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: 7 września kibicujmy niepełnosprawnym Rekreacja sochaczew

Przyjadą z całego kraju, Jarosław Dziadura liczy, że będzie około 300 osób. Wszyscy 7 września spotkają się na stadionie w Sochaczewie, by wziąć udział w XIX Ogólnopolskich Zawodach Sportowych Osób Niepełnosprawnych, od lat dostarczających tak organizatorom, jak zawodnikom wiele radości i satysfakcji.


Ogólnopolskie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych to faktycznie wielkie święto społeczności dotkniętej niepełnosprawnością. Imprezę, która w tym roku obchodzić będzie 19. rocznicę, organizuje Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych „Jutrzenka” z Sochaczewa. Zawody od początku pomyślane są tak, by mogła w nich wziąć udział jak największa liczba osób niepełnosprawnych.

- Nie ma podziału na kategorie czy stopień niepełnosprawności. To są zawody rekreacyjne o charakterze sportowym. Zapraszamy do nich wszystkich, którzy ukończyli 16 lat, mają zgodę lekarza na udział i aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Taka otwartość każdego roku przyciąga do Sochaczewa 200, 300 osób gotowych do sportowej rywalizacji - mówi Jarosław Dziadura, wiceprezes stowarzyszenia „Jutrzenka”, a jednocześnie sędzia główny i organizator części sportowej zawodów.

Przyjęcie tylu sportowców, zadbanie nie tylko o sprawny przebieg zawodów, ale i zaplecze chociażby gastronomiczne, o godne uhonorowanie zwycięzców, jest nie lada wyzwaniem organizacyjnym.

- Po tylu latach mamy naprawdę duże doświadczenie pod tym względem, dzięki praktyce organizacja zawodów przebiega zazwyczaj bardzo sprawnie. Jedyną naszą coroczną bolączką pozostają pieniądze, niestety. Pieniądze potrzebne do przygotowania poczęstunku, a przede wszystkim do zakupu 72 medali i nagród. Dlatego każdego roku zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o stosowne wsparcie zawodów. Mamy zaprzyjaźnionych sponsorów, którzy nigdy nam nie odmawiają, i jakoś tak szczęśliwie się składa, że każdego roku ktoś nowy dołącza do tej grupy. Mam nadzieję, że w tym roku też tak będzie - mówi Jarosław Dziadura.

My również mamy taką nadzieję. W odpowiedzi na apel „Jutrzenki” o wsparcie organizacji zawodów, Stowarzyszenie e-Sochaczew objęło patronatem medialnym imprezę i zdecydowało ufundować kilka nagród dla zwycięzców. Jak wyjaśnił nam Jarosław Dziadura, w przypadku nagród chodzi o proste przedmioty (o wartości od 50 do 150 złotych), jak sprzęt AGD, codziennego użytku (pościel, koce, śpiwory) czy sprzęt sportowy.

- Już dziś bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli. Dziękujemy też władzom miasta za udostępnianie obiektu. Przypominam, że zawody odbędą się na stadionie MOSiR przy ul. Warszawskiej 10 w Sochaczewie 7 września 2012 roku od godz. 11.00. W tym roku duże wsparcie finansowe dostaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, starosta Tadeusz Koryś objął zawody patronatem honorowym - podkreśla J. Dziadura.

Dominować będzie lekka atletyka: biegi, rzut oszczepem, piłeczką palantową, pchnięcie kulą, skok w dal, a poza tym tradycyjnie odbędą się zawody w łucznictwie, tenisie stołowym i szachach. Uczestników rywalizacji oceniać będzie 10 sędziów.

Zapytaliśmy wiceprezesa Dziadurę, jakie znaczenie dla niepełnosprawnych zawodników mają te zawody?
- Takie, jak dla osób zdrowych. Wszystkimi rządzą identyczne emocje i potrzeby: chęć spełnienia się, sprawdzenia, również dowartościowania, potrzeba rywalizacji, zwycięstwa i zaistnienia w środowisku. Zawodnicy dają z siebie wszystko, ich niepełnosprawność nie ma tutaj żadnego znaczenia. I o to chodzi.

W imieniu SSRON „Jutrzenka” zapraszamy wszystkich do kibicowania zawodnikom. Organizatorzy zapewniają wspaniałą atmosferę i wojskową grochówkę. Życzliwi, którzy zdecydują się dołączyć do grona fundatorów nagród i medali, proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: 046 863 26 39.

figa

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy