70 nowych laptopów trafiło do szkół powiatowych

Zdjęcia i foto: 70 nowych laptopów trafiło do szkół powiatowych  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

70 laptopów wraz z oprogramowaniem i 14 drukarek zostało przekazanych do sześciu powiatowych szkół i placówki oświatowej. Środki na zakup sprzętu w wysokości 99 817,93 zł, pozyskano z projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, który Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji i Centrum Projektów Polska Cyfrowa uruchomiły w celu wsparcia szkół i placówek w działaniach w zmienionych warunkach organizacyjnych, w szczególności pracy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Laptopy zostaną rozdysponowane przez szkoły wśród najbardziej potrzebujących uczniów, którzy w dobie epidemii koronawirusa nie posiadają odpowiedniego sprzętu, na którym mogliby bez przeszkód realizować podstawy programowe.

Jak mówi Jolanta Gonta, starosta sochaczewski:

- Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji w szkolnictwie i potrzebom, jakie w związku z tym się zrodziły skorzystaliśmy z pomocy, którą zaoferował jednostkom samorządu terytorialnego polski rząd. Złożyliśmy wniosek na maksymalne możliwe dofinansowanie, tj. 100 tys. zł. do Centrum Projektów Polska Cyfrowa, przez które działanie to jest realizowane. Dzięki bardzo profesjonalnie przygotowanemu wnioskowi udało nam się uzyskać duży grant o wartości 99 817,93 zł na zakup potrzebnego sprzętu, który będzie wsparciem dla uczniów, rodziców, a także nauczycieli i dyrektorów, umożliwiający im realizację zdalnych lekcji.


70 laptopów firmy FUJITSU z dwuletnią gwarancją oraz 14 drukarek trafiło do szkół szkół na terenie powiatu sochaczewskiego. Wśród nich m.in:

- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Ignacego W. Garbolewskiego,

- Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r.,

- Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza, 

- Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie, 

- Liceum Ogólnokształcące w Sochaczewie,

- Zespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie,

- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy „Dom na Szlaku" im. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie.


Jak informuje Starostwo Powiatowe w Sochaczewie:

Wszystkie laptopy są w pełni przygotowane do użytkowania, zostało na nich zainstalowane i skonfigurowane oprogramowanie, każdy wyposażony został w Pakiet OFFICE 2019 (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) posiadający dożywotnią licencję. W każdym laptopie zainstalowano także profesjonalne oprogramowanie antywirusowe ESET z trzyletnią licencją. Wśród szkół zostało także rozdysponowane 14 sztuk urządzeń atramentowych wielofunkcyjnych (drukarka, skaner, ksero) z zapasowym kompletem tuszu do drukarek. W poniedziałek, 4 maja sprzęt został przekazany powiatowym szkołom przez starostę Jolantę Gonta, wicestarostę Tadeusza Głuchowskiego i Urszulę Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji. Symbolicznego odbioru urządzeń dokonali dyrektorzy szkół – Dariusz Miłkowski i Marek Wernicki.


źródło, zdj. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy