700 zdarzeń w oku kamer

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: 700 zdarzeń w oku kamer Komunikaty sochaczew

Centrum Operacyjne Monitoringu wizyjnego miasto opracowało dokładny raport ze swej pracy w całym 2011 roku. Choć zdarzeń jest sporo, prawie 700, to widać znaczącą poprawę bezpieczeństwa w rejonach Sochaczewa objętych nadzorem kamer. Dodatkowo ich zdecydowana większość to wykroczenia drogowe i picie alkoholu w miejscach publicznych, czyli zdarzenia o relatywnie niskiej szkodliwości dla przeciętnego Kowalskiego.

W całym 2011 roku operatorzy zarejestrowali 687 zdarzeń, o których poinformowano dyżurnych Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. W sumie ujawniono 994 wykroczeń i przestępstw, a rozbieżność ilości wykroczeń i ilości przekazanych informacji policji wynika z faktu, że np. w piciu alkoholu lub w bójce uczestniczyło kilka osób, z których każda popełniała wykroczenie.

Centrum Monitoringu wykonało 292 czynności zlecone przez Komendę Powiatową Policji w Sochaczewie, związane z obserwacją wybranych rejonów miasta pod kątem ujawniania osób mogących być sprawcami zdarzeń przestępczych. Ponadto przekazano Policji 79 fotografii dokumentujących naruszanie prawa oraz 249 nośników danych na CD i DVD z nagraniem ok. 755 godzin sytuacji gdzie w formie video utrwalono naruszanie prawa w rejonach objętych monitoringiem.

Dokonując analizy wszystkich danych można stwierdzić, że:
► operatorzy monitoringu wykonali 1451 dyżurów,
► zgłosili policji 687 zdarzeń i ujawnili 994 czyny zabronione,
► 37,7% wszystkich zdarzeń stanowiły wykroczenia w ruchu drogowym,
► 36,3% wykroczeń to spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (parkach, przed barami, na peronie PKP itp.),
► w ciągu doby widoczne są godziny względnego spokoju, od godz. 4.00 do godz. 7.00,
► do bójek i pobić dochodzi niemal wyłącznie w godzinach wieczorowo nocnych w okolicach lokali oraz sklepów nocnych usytuowanych w okolicach ulic: Sienkiewicza, Pokoju, Żeromskiego, Traugutta, Warszawskiej i 600-lecia,
► najwięcej zdarzeń notuje się w piątki (119) i soboty (115),
► najspokojniejszym dniem tygodnia jest niedziela (78).

Więcej informacji o pracy Centrum Monitoringu na www.Sochaczew.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

hansiorhansior
0
Dwa zdarzenia dziennie, to ma być sukces? Jaki jest status tych zdarzeń?
Pijący piwo w niedozwolonych miejscach, parkujący w okolicach PKP i ul. Pokoju ( nie ma już kawałka ziemi aby zostawić samochód legalnie ) .
JA CHCIAŁBYM PRZECZYTAĆ, ŻE DZIĘKI CZUJNOŚCI OPERATORÓW MONITORINGU ZAPOBIEŻONO np. : kradzieży samochodu, na ul. ... , pobiciu w parku..... , udaremniono jazdę po alkoholu wychodzącemu z pijalni piwa  ... itp.  ewentualnie  wykryto sprawców w/w wykroczeń bądź przestępstw.
Poprawa bezpieczeństwa w okolicy objętych zasięgiem kamer na pewno jest sukcesem :)
ale o wzroście czynów zabronionych w innych miejscach nie wspominamy.
OSOBIŚCIE JESTEM ZA JAK NAJWIĘKSZYM MONITOROWANIEM MIASTA !!!


(2012-04-16 16:37)
ManfredBeeManfredBee
0
Czy mógłby ktoś uprzejmie poinformować, dlaczego w Sochaczewie w Policja czepia się osób popełniających drobne wykroczenia, nieistotne z punktu widzenia bezpieczeństwa i uciążliwości dla obywateli a na przykład skrajna głupota parkujących kierowców, skutkująca niebezpiecznym i uciążliwym blokowaniem ciągów komunikacyjnych, czy stwarzaniem innego zagrożenia jest absolutnie ignorowana???
Co więcej: bywa, że w ciągu nieprawidłowo zaparkowanych aut stoi policyjny radiowóz a Policjanci bynajmniej nie zajmują się dokumentowaniem tych wykroczeń. (Jeśli ktoś nie wie: pojazd policji, pogotowia, czy straży pożarnej nie musi parkować zgodnie z przepisami, o ile jego postój wiąże się z udziałem w akcji, ale powinien być odpowiednio oznakowany.)
(2012-04-16 21:09)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy