75-lecie Szkoły Podstawowej w Kapturach

Zdjęcia i foto: 75-lecie Szkoły Podstawowej w Kapturach Spotkania, jubileusze sochaczew

     W ostatnim czasie miałem zaszczyt reprezentować Samorząd Województwa Mazowieckiego na obchodach jubileuszu 75-lecia Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kapturach w gminie Iłów. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej odprawionej w kaplicy w Kapturach przez wszystkich proboszczów z terenu gminy Iłów. Następnie wraz z pocztami sztandarowymi oraz całą społecznością szkolną udaliśmy się wspólnie na teren szkoły, aby dalej uczestniczyć w obchodach tego jubileuszu. Wśród zaproszonych gości było wielu absolwentów tej szkoły oraz osób związanych z tą placówką oświatową.

     Należy podkreślić, że na uroczystość przybyło bardzo wiele osób oraz zaproszonych gości jak Wójt Gminy Iłów Roman Kujawa wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Ryszardem Zientarą i pozostałymi radnymi gminnymi. Był również Starosta Sochaczewski Tadeusz Koryś oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Halina Pędziejewska wraz z radnymi rady powiatu w Sochaczewie. Trzeba zaznaczyć, że młodzież ze szkoły podstawowej w Kapturach przygotowała piękny program artystyczny, który z zachwytem został odebrany przez wszystkich uczestników tej uroczystości.

   Na zakończenie części oficjalnej jako radny Województwa Mazowieckiego wręczyłem na ręce Pani Dyrektor Szkoły Leokadii Brzozowskiej, która nieprzerwanie od 32 lat zarządza tą szkołą, medal pamiątkowy „PRO MASOVIA”, który przyznajemy dla instytucji i osób fizycznych, które w sposób wyjątkowy angażują się w tworzenie Naszych małych Ojczyzn i mają swój wkład w rozwój regionalnej wspólnoty samorządowej czyli Samorządu Województwa Mazowieckiego. Pragnę pogratulować całej społeczności szkolnej tak wspaniałego jubileuszu oraz życzyć samych sukcesów i rozwoju.

Pozdrawiam

Adam Orliński

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy