751 tys. zł z budżetu Mazowsza dla Powiatu sochaczewskiego

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: 751 tys. zł z budżetu Mazowsza dla Powiatu sochaczewskiego Inwestycje sochaczew

Inwestycje w powiecie sochaczewskim otrzymały wsparcie samorządu Mazowsza. Dzisiaj zostały podpisane umowy przez Wiesława Raboszuka wicemarszałka oraz beneficjentów z powiatu sochaczewskiego na wsparcie dla sołectw, dla OSP, na modernizację i budowę obiektów sportowych oraz ochronę środowiska. 

,,Już po raz kolejny pomagamy lokalnym samorządom w realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji, na które w budżetach zabrakło już środków. Dodatkowe fundusze na rozwój mazowieckich gmin to nasza odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców. Dziś podpisaliśmy umowy na wsparcie dla sołectw, dla OSP, na modernizację i budowę obiektów sportowych oraz ochronę środowiska. Dzięki tym programom pomocowym sprawiamy, że nasze województwo rozwija się równomiernie."– podkreśla marszałek Adam Struzik.

Obiekty sportowe 

W tym roku na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych, samorząd Mazowsza przeznaczył aż 10 ml zł. Gmina Nowa Sucha otrzymała wsparcie  Samorządu Mazowsza w wysokości 82 550,00 zł. na budowę bieżni lekkoatletycznej i skoczni do skoków w dal w Kozłowie Biskupim. 

Wsparcie dla OSP 

Wsparcie otrzymały również jednostki OSP. Jak co roku samorząd Mazowsza przeznacza środki na zakup sprzętu, wozów strażackich, umundurowania oraz remonty strażnic. Gminy z powiatu sochaczewskiego otrzymają wsparcie w kwocie ponad 348,8 tys. zł. Za otrzymane środki zostaną zakupione średnie samochody ratowniczo-gaśniczych, wyremontowane dachy, stolarka okienna i garaże w strażnicach OSP.

1. Gmina Młodzieszyn - Remont stolarki okiennej strażnicy w OSP Młodzieszyn - 12 000,00 zł

2. Gmina Rybno - Remont dachu strażnicy w OSP Matyldów - 12 400, 00 zł

3. Gmina Sochaczew - Remont dachu strażnicy w OSP Feliksów - 12 400,00 zł

4. Gmina Teresin - Remont garażu strażnicy w OSP Paprotnia - 12 000,00 zł

5. Gmina Nowa Sucha - Średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe dla OSP Antoniew - 100 000,00 zł

6. Gmina Sochaczew - Średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe dla OSP Mokas - 100 000,00 zł

7. Gmina Teresin - Średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe dla OSP Szymanów - 100 000,00 zł

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców Mazowsze

W tym roku po raz pierwszy uruchomiony został również program wsparcia dla działkowców. W ramach programu wpłynęły 92 wnioski i wszystkie otrzymały dofinansowanie. W sumie na realizację 92 projektów w ramach MIAD Mazowsze 2019 samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył blisko 737 tys. zł. Budowa i modernizacja świetlic, zakup sprzętu ogrodniczego, wymiana oświetlenia i ogrodzeń czy też instalacja monitoringu to inwestycje, które zostaną wykonane dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza.

1. Sochaczew - Budowa przyłącza wodociągowego na potrzeby ROD "NAD POTOKIEM" w Sochaczewie - 10 tys. zł.

2. Sochaczew - Wykonanie nowej sieci wodociągowej na potrzeby ROD "ZACISZE" w Sochaczewie - 10 tys. zł.

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw 

W ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw zrealizowanych zostanie blisko 1178 różnego rodzaju projektów. W powiecie sochaczewskim wsparcie z samorządu województwa otrzymało 30 sołectw z 7 gmin – Brochów, Iłów, Młodzieszyn, Nowa Sucha, Rybno, Sochaczew oraz Teresin w łącznej kwocie 300 ty. zł. 

,,Już po raz drugi uruchomiliśmy program aktywizacji naszych mazowieckich sołectw. Gminy mogły ubiegać się o wsparcie na realizację zadań istotnych dla ich mieszkańców. Dzięki pieniądzom z budżetu województwa powstaną nowe place zabaw, siłownie plenerowe czy zmodernizowane zostaną świetlice wiejskie. Zdajemy sobie sprawę jak ważne dla mieszkańców naszego regionu są te drobne inwestycje, dlatego w tym roku wsparcie otrzymało aż 1178 sołectw." – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

M.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

linulinu
+1
od prawej, magia photoshopa :D (2019-07-12 14:38)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy