8 rad, jak wybrać idealne miejsce na wesele

Zdjęcia i foto: 8 rad, jak wybrać idealne miejsce na wesele Komunikacja publiczna sochaczew

Wesele to wyjątkowe przyjęcie. Wydajemy je raz w życiu. Chcemy, by wszystko odbyło się perfekcyjnie. Właśnie dlatego warto poświecić trochę czasu i wybrać idealne miejsce na wesele.


1. Wielkość sali powinno się dobrać do przewidywanej liczby gości. Sala nie może być za mała, to oczywiste, ale nie może być też za duża. Kilkanaście osób w sali przeznaczonej dla kilkuset gości może się poczuć nieco niezręcznie.

2. Lokalizacja także odgrywa istotną rolę. Najbardziej nawet elegancka sala położona w pobliżu drogi szybkiego ruchu nie będzie dobrym wyborem, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy goście lubią zaczerpnąć świeżego powietrza.

3. Charakter budynku powinien być dopasowany do gustu państwa młodych. To w końcu ich dzień. Jeśli lubią klasyczne dworki, mają prawo w takim miejscu urządzić wesele, jednak jeśli bardziej pociąga ich remiza strażacka lub przysłowiowe wiejskie „dechy” nie pozostaje nic innego jak wyprawić wesele w stylu rustykalnym.

4. Klimatyzacja to nie luksus, to standard, zwłaszcza w dużych salach i w sezonie letnim. Trudno sobie wyobrazić dobrą zabawę w oparach letniego upału. Klimatyzacja przyda się także wszędzie tam, gdzie ze względu na pobliski hałas, niemożliwe jest otwarcie okien.

5. Warto dopytać o miejsce dla orkiestry. Coraz częściej o oprawę muzyczną wesela dba DJ i w niektórych salach nie rezerwuje się specjalnego miejsca dla większego zespołu. Ponadto zespół powinien mieć swój osobny stolik, gdzie może odpocząć i coś zjeść lub wypić.

6. Wielkość parkietu powinna być adekwatna do liczby gości. Robienie założenia, że „i tak nie wszyscy będą tańczyć w tym samym czasie” może okazać się pułapką. Lepiej zrobić odwrotne założenie – parkiet powinien pomieścić wszystkich gości.

7. Menu weselne to dość istotny element poślubnego przyjęcia. Warto wcześniej dopytać, co oferuje sala weselna, czy w grę wchodzi katering, czy posiłki będą przyrządzane na miejscu. Częstą praktyką jest zamawianie osobno tortu i ciast, jednak o tym też warto porozmawiać wcześniej. Równie istotne są napoje na stołach, nie tylko alkohol, ale choćby zwykła woda, o którą wśród kolorowych słodkich i gazowanych napojów bywa trudno.

8. Wszystkie wyżej wymienione elementy będą niczym, jeśli zawiedzie obsługa sali weselnej, lub będzie jej za mało. Przyjęło się, że na każde 15 osób powinien przypadać jeden kelner. Zasady można nieco nagiąć, jeśli np. goście zostaną usadzeni przy stolikach dwudziestoosobowych. Poza kelnerem w czasie wesela na sali powinien być obecny jej menedżer, a także ktoś, kto będzie odpowiadał za czystość w toaletach.

Wybór idealnej sali weselnej może pochłonąć sporo czasu. Aby ułatwić sobie życie, dobrze jest skorzystać z platformy Wedding.pl, gdzie znajdziemy usługodawców z najbliższej okolicy oraz dużo porad i inspiracji ślubnych.

Foto: Pixabay.com


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Redakcja wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy