8 Wspaniałych- gala wolontariatu sochaczew

/ 9 zdjęć
+4

Gala wieńcząca VII Sochaczewską Edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych” odbyła się w miniony czwartek 4 kwietnia br. w Państwowej Szkole Muzycznej. Wyłoniono zwycięzcę a wszystkim laureatom wręczono nagrody. Laureaci konkursu - młodzi wolontariusze są dowodem na to, że warto bezinteresownie pomagać drugiemu człowiekowi, a ich trud zasługuje na uznanie.

W uroczystości wzięli udział wolontariusze wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Byli też dyrektorzy szkół i instytucji wspierających wolontariat oraz burmistrz Sochaczewa, wójtowie gmin. Samorząd powiatowy reprezentował wicestarosta Janusz Ciura oraz członek Zarządu Powiatu Przemysław Gaik i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Popiołek.

Wicestarosta podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konkursu i przypomniał historię plebiscytu, w którym doceniany jest wysiłek i ciężka praca, jaką każdego dnia bezinteresownie podejmują młodzi wolontariusze. - Niezwykłym skarbem wszystkich laureatów konkursu jest ich dobre serce i charakter, dlatego jestem dumny, że Starostwo Powiatowe może patronować tej imprezie i ją współorganizować. W ramach uznania, specjalnie dla zwycięzcy i jego opiekuna ufundowaliśmy bilety na przejazd do Rzeszowa, gdzie odbędzie się w tym roku ogólnopolski finał – mówił podczas gali..

Komisja konkursowa zgłoszenia indywidualne rozpatrywała w 2 grupach wiekowych: „Ósemki” i „Ósemeczki”, a dokonanie wyboru spośród wielu wspaniałych osób nie było łatwe.

Laureatkami w kategorii „Ósemeczki” - szkoły podstawowe zostały: Daria Borecka, Kinga Fortuna, Karolina Lipińska, Dominika Marciniak, Maria Stobiecka, Weronika Żakowska (uczennice Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie) oraz Aleksandra Słowińska (uczennica Szkoły Podstawowej w Teresinie).
Nagrody w tej kategorii ufundowały stowarzyszenia: Przyjazne Miasto Sochaczew, Sochaczewskie Forum Samorządowe, Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej oraz Krzysztof Wasilewski.

W kategorii indywidualnej ,,Ósemki” przyznano trzy wyróżnienia, otrzymali je: Dagmara Koperska (uczennica klasy III Gimnazjum Nr 1 w Sochaczewie), Kamil Kowalczyk (uczeń klasy III Gimnazjum przy Zespole Szkół w Erminowie) oraz Kinga Majewska (uczennica klasy III Gimnazjum Nr 1 w Sochaczewie). Nagrody wyróżnionym wręczyli: Edyta Cechniak – Zakład Optyczny, Piotr Feliga ze Stowarzyszenia Św. Bartłomieja w Rybnie oraz Monika Figut ze Stowarzyszenia e-Sochaczew.pl.

Laureatami VII Sochaczewskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” zostali: Grzegorz Ciesielski (student I roku prawa w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie), Rafał Cieślak (uczeń klasy III ZSZ przy ZS CKP), Michalina Dmowska (uczennica klasy II Technikum Organizacji Reklamy w ZS im. J. Iwaszkiewicza), Anna Frencel (uczennica klasy III Technikum w ZS CKP), Justyna Frencel (uczennica klasy III Technikum w ZS CKP), Aneta Odolczyk (uczennica klasy III Technikum w ZS CKP), Marcin Putzan (uczeń III klasy Gimnazjum w Zespole Szkół w Erminowie) i Katarzyna Regulska (uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół w Erminowie).

Decyzją jury laureatem, który będzie reprezentować powiat sochaczewski podczas eliminacji ogólnopolskich został Marcin Putzan. - Marcin zawsze kończy zadania, których się podejmuje, nawet wtedy, gdy musi sobie radzić z wieloma przeciwnościami. W szczególny sposób angażuje się w organizację Dnia Życzliwości i Pozdrowień, dyskotek szkolnych, różnorodnych konkursów. W prowadzonej w szkole ,,Księdze Dobrych Uczynków” jego nazwisko pojawia się najczęściej, gdyż jego działania kilkakrotnie zasługiwały na przyznanietytułu ,,Uczynek Miesiąca”. Marcin bowiem użycza innym z tego, co ma. I nigdy nie przechodzi obojętnie wobec próśb o pomoc, pomaga wtedy, kiedy tylko ma taką możliwość – czytamy w kwestionariuszu.

Nagrodą dla Marcina jest wyjazd na Galę Ogólnopolską, która odbędzie się w Rzeszowie. Koszty przejazdu i pobytu wolontariusza wraz z opiekunem pokryje Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Symboliczny bilet do Rzeszowa dla dwóch osób wręczył laureatowi wicestarosta Janusz Ciura.

Lokalny Komitet Organizacyjny postanowił przyznać również wyróżnienie dla grupy wolontariuszy z Gimnazjum w Teresinie oraz Paulinę Paruszewską uczennicę klasy III tego Gimnazjum.
Organizatorem Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych” jest Fundacja ,,Świat na Tak”, a w powiecie sochaczewskim Lokalny Komitet Organizacyjny. Współorganizatorami natomiast są Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Urząd Miasta Sochaczew w partnerstwie z wszystkimi gminami z terenu powiatu sochaczewskiego. Galę uświetnił występ zespołu Kapela Mazowiecka, natomiast Ewelina Kowalik wykonała hymn konkursu pt.„Świat na tak” a imprezę poprowadzili Monika Radwańska-Komosa i Marcin Podsędek.
Po uroczystej gali na wszystkich gości czekał wspaniały, słodki tort przygotowany przez cukiernię Jeznach w Sochaczewie.

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy