„Bezpieczny Przedszkolak”

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: „Bezpieczny Przedszkolak” Komunikaty sochaczew

Zespół d/s Nieletnich i Patologii wraz z przedstawicielami Straży Pożarnej i Wojska Polskiego przeprowadzają działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa dzieci
w wieku przedszkolnym. Programem zostały objęte wszystkie przedszkola w powiecie sochaczewskim.Priorytetem lokalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji z/s w Radomiu są wielopodmiotowe działania zmierzające do ograniczenia przestępczości nieletnich i poprawy bezpieczeństwa ludzi młodych. W związku z tym, policjanci sochaczewskiej komendy zaprosili do programu „Bezpieczny Przedszkolak” przedstawicieli Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie oraz Jednostki Wojskowej w Bielicach.
Celem spotkań jest zwrócenie uwagi dzieci na mogące wystąpić zagrożenia, wyuczenie gotowych wzorców postępowania w takich sytuacjach, uświadomienie dzieciom skutków niebezpiecznych zabaw i zachowań, kształtowanie odpowiednich postaw, a także budowanie zaufania do służb mundurowych.
Przedszkolaki dowiedziały się, co robić w przypadku spotkania nieznajomego częstującego cukierkami, kontaktu z agresywnym psem, przejściem przez ulicę. Mundurowi przestrzegali przed zabawą w niebezpiecznym miejscu, wytłumaczyli jak się zachować w przypadku znalezienia niewybuchu, pożaru, a także kontakcie z niebezpiecznymi urządzeniami. Poprzez zabawę, dzieci dużo się nauczyły. Po tym jak służby mundurowe przekazały dużą ilość informacji, maluchy mogły przymierzyć hełm strażacki czy kurtkę policyjną. Działania potrwają do końca kwietnia i obejmą wszystkie przedszkola na terenie powiatu. Mamy nadzieję, że tego rodzaju inicjatywa, zaowocuje poprawą bezpieczeństwa tych najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy