… i po Pucharze

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: … i po Pucharze Piłka nożna sochaczew
+1

W drugiej rundzie okręgowego Pucharu Polski (Płocki OZPN) sochaczewskie drużyny trafiły na trudnych rywali. Orkan zagrał na boisku bocznym przy ulicy Warszawskiej z czwartoligowym Świtem Staroźreby. Bzura natomiast na wyjeździe rywalizowała z Błękitnymi Gąbin.

Pierwsza połowa meczu w Sochaczewie była wyrównana. Co prawda rywale posiadali optyczną przewagę ale nie potrafili sobie stworzyć klarownej sytuacji do strzelenia gola. Starali się zaskoczyć Dawida Kuśmidra uderzeniami z dystansu. Piłka mijała cel lub była pewnie łapana przez naszego golkipera. Orkan próbował kąsać kontrami. Jedna z nich zakończyła się faulem. Rzut wolny wykonał Cezary Czarnecki. Piłka trafiła w dłonie bramkarza Świtu … a następnie wpadła do siatki. W ten sposób Orkan zdobył gola „do szatni”.

W drugiej połowie przewaga rywali powiększała się z minuty na minutę. Goście lepiej przygotowani kondycyjnie przejęli inicjatywę. Wyrównującego gola w 74 minucie zdobył Damian Kołeczek wbijając futbolówkę do pustej bramki. Trzy minuty przed końcem meczu Filip Juszczak skutecznie zakończył akcję po rzucie rożnym. Co prawda Orkan przegrał z klasyfikowanym o dwie klasy rozgrywkowe rywalem ale nasi piłkarze zasłużyli na słowa pochwały za nieustępliwą walkę do ostatniego gwizdka. Orkan zagrał w składzie: Dawid Kuśmider – Piotr Orliński, Łukasz Kobierecki, Robert Kołodziejczyk, Radosław Jaworski, Radosław Strzelczyk (Piotr Tomaszewski), Grzegorz Affek, Adrian Rzeźniczek, Patryk Malinowski, Sebastian Wójcik (Konrad Rogowski) oraz Cezary Czarnecki, który niestety dwukrotnie obejrzał żółtą kartkę i przedwcześnie musiał opuścić plac gry.

Bzura wyjechał do Gąbina. Nie od dzisiaj wiadomo, że Błękitni nie leżą biało-zielonym. Tak też było i tym razem. Gospodarze dzięki golowi Kamila Wolińskiego wygrali i po ostatnim gwizdku cieszyli się z awansu do trzeciej rundy. Chodakowianom pozostała gra w lidze. Już w najbliższą niedzielę nasi piłkarze „u siebie” podejmą … Błękitnych Gąbin i trzeba mieć nadzieję, że uda się im zrewanżować za pucharową porażkę.


Wyniki II rundy okręgowego Pucharu Polski

Orkan Sochaczew – Świt Staroźreby 1:2

Błękitni Gąbin – Bzura Chodaków 1:0

Skrwa Łukomie – Mazur Gostynin 3:0 v.o.

Wicher Cieszewo – Wisła II Płock 0:8

Stoczniowiec Płock – Kasztelan Sierpc 2:3

Wisła Nowy Duninów – Skra Drobin 2:6

Zorza Szczawin Kościelny – Delta Słupno 3:5

Unia Czermno – Orzeł Goleszyn (mecz się nie odbył)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy