85 lat Spółdzielni „Społem”

/ 10 zdjęć

Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Sochaczewie „Społem” istnieje od roku 1929 i jest najstarszą oraz największą siecią handlowo-produkcyjną na lokalnym rynku. Dziś zrzesza 147 członków i zatrudnia 160 pracowników. Posiada 15 sklepów detalicznych, Cafe-Bar, a także piekarnię. W miniony piątek, 4 lipca, obchodziła jubileusz 85-lecia istnienia. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, licznie zaproszeni goście oraz pracownicy.

Każdy jubileusz jest wyjątkowym wydarzeniem i nie inaczej było w przypadku obchodów 85-lecia „Społem”. Część oficjalną wypełniły gratulacje, wiele ciepłych słów, kwiaty i prezenty, a także serdeczne życzenia, które przyjmował Józef Chocian, prezes Zarządu. A składali je przedstawiciele władz samorządowych, najwyższych krajowych władz spółdzielczych, prezesi zaprzyjaźnionych spółdzielni z innych miast, reprezentanci współpracujących ze spółdzielnią firm, agencji. Wszyscy zgodnie podkreślali rolę i znaczenie Spółdzielni, jak również walkę o polskość handlu prezesa Chociana w dzisiejszej rzeczywistości zdominowanej przez zagraniczne sieci handlowe. Podczas uroczystości zostali docenieni wyróżniający się pracownicy. Jubileusz był doskonałą okazją do wręczenia im odznaczeń Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego oraz Zasłużony dla „Społem”.

Władze powiatowe reprezentowali Halina Pędziejewska, przewodnicząca Rady Powiatu, oraz Tadeusz Koryś, starosta sochaczewski, którzy wraz z listem gratulacyjnym wręczyli prezesowi Chocianowi pamiątkowy drzewiec. -Obchodzony dziś jubileusz 85-lecia działalności Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Sochaczewie „Społem” jest wyjątkową uroczystością i zapisze kolejną wspaniałą kartę w historii Spółdzielni. Z pewnością jest też powodem do dumy dla wszystkich pracowników. Dzięki wytężonej pracy i zaangażowaniu wielu pokoleń ludzi pracujących na dzisiejszy obraz Spółdzielni, zyskała ona w pełni zasłużone zaufanie wielu stałych klientów oraz znaczącą pozycję rynkową. Niech dzisiejsza uroczystość będzie okazją do złożenia życzeń wielu równie owocnych lat działalności, satysfakcji z osiąganych wyników i dalszego dynamicznego rozwoju Spółdzielni – mówił Tadeusz Koryś.

Część oficjalną, która odbywała się w ogrodach restauracji Arkadia, zakończył występ orkiestry Camerata Mazovia. Po koncercie goście zostali zaproszeni na uroczystą kolację również przy muzyce, a gościem specjalnym wieczoru był Robert Rozmus.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy