97 mandatów w trzy dni

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: 97 mandatów w trzy dni Wypadki sochaczew

Od piątku do niedzieli włącznie na terenie powiatu sochaczewskiego trwały działania pod nazwą „Prędkość”. Policjanci podczas trzydniowych działań ujawnili 102 przypadki, gdzie kierowcy poruszali się z nadmierną prędkością.

 

Policjanci przeprowadzili na terenie powiatu sochaczewskiego działania pod nazwą „Prędkość”, które trwały od piątku do niedzieli. W tym czasie, 34 policjantów wyposażonych w mierniki prędkości i sprzęt do ustalania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu patrolowało drogi terenu sochaczewskiego i reagowało na każde wykroczenie w ruchu drogowym. Podczas działań skontrolowano 126 pojazdów i ujawniono 102 wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Nałożono 97 mandatów karnych.

Głównym celem prowadzonych przez sochaczewskich policjantów działań było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu to nadal jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 

Ponownie przypominamy, że od 1 czerwca zostały zaostrzone kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców. Regulacje wymierzone są w skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy powodują śmierć i zniszczenia na polskich drogach, a ich ofiarami są niejednokrotnie dzieci.

 

 

 4.5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

naxanaxa
+3
Zapraszam Panów z drogówki do Nowej Piasecznicy. Droga powiatowa Chrzczany - Skotniki, dla wielu tutejszych mieszkańców jest jak A2. W ciągu kilku godzin spokojnie można przebić 100 mandatów. (2017-07-18 12:08)
zbigniew15zbigniew15
+3
Kiedyś do "Chemitexu" armia ludzi przyjeżdżała rowerami. Nikt nie przekroczył prędkości i nikt do pracy się nie spóźnił. Teraz wszystkim sie śpieszy. (2017-07-18 12:45)
jarljarl
0
A gdyby tak zamiast mandatów były prace społeczne.
Np. mandat 500 zł = 500 godzin prac społecznych przy sprzątaniu ulic.
Uchylanie się od kary skutkowałoby na początku dozorem elektronicznym, a w przypadku uporczywego unikania kary taki osobnik miałby zatrzymane uprawnienia razem z pojazdem na okres powiedzmy do 12 miesięcy.
Jest to abstrakcyjne ale ciekawe czy byłoby skuteczne? (2017-07-20 19:15)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy