A jednak będzie bieżnia standardowa o długości 400 m - zgodnie z wytycznymi PZLA

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: A jednak będzie  bieżnia standardowa o długości 400 m - zgodnie z wytycznymi PZLA Inwestycje sochaczew

Radni Klubów: Koalicja Obywatelska, Bezpartyjni Samorządowcy


Wszystkich mieszkańców, którzy pilnie śledzą inwestycje w naszym mieście z satysfakcją informujemy, że udało nam się zablokować budowę bieżni 420 m na stadionie przy ulicy Warszawskiej. Burmistrz Piotr Osiecki wycofał się z budowy bieżni 420 m na rzecz budowy bieżni 400 m zgodnej z wytycznymi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Okazało się, że warto walczyć o wielomilionową inwestycję, która powinna spełniać oczekiwania lokalnej społeczności. Nasze wnioski składane na sesjach w tej sprawie były wielokrotnie torpedowane. Wniosek radnego Roberta Błaszczyka o zmianę projektu upadł głosami radnych PiS oraz Sochaczewskiego Forum Samorządowego. Nie pozostało nam nic innego jak o nieprawidłowościach w realizacji inwestycji powiadomić odpowiednie służby. Pismem z dnia 24 czerwca 2019 r. powiadomiliśmy Centralne Biuro Antykorupcyjne, Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Otrzymana przez nas odpowiedź z Ministerstwa Sportu, sygnowana podpisem Pawła Czwarno Zastępcy Dyrektora Departamentu Infrastruktury Sportowej, brzmi następująco: ” Niemniej mając na uwadze … troskę o inwestycję wynikającą z faktu, że bieżnia lekkoatletyczna posiada niestandardową długość, pragnę poinformować, że pismem z dnia 22 lipca 2019 r. Burmistrz Sochaczewa, w związku z zamiarem przeprojektowania bieżni w sposób zapewniający uzyskanie dystansu 400 m, wystąpił z prośbą o zmianę zakresu rzeczowego inwestycji. Sprawa przedmiotowej sprawy jest w trakcie procedowania.Radni BS oraz KO jeszcze raz podkreślają, że ich celem jest budowa w pełni wartościowego obiektu sportowego, spełniającego wymagania obowiązujących norm i przepisów takiego, który będzie dobrze służył mieszkańcom miasta i powiatu. Obiektu, na którym będzie można organizować różnego rodzaju imprezy lekkoatletyczne, zawody sportowe promujące miasto, i których wyniki będą ogólnie respektowane oraz brane pod uwagę w rankingach innych zawodów sportowych.Radna Jolanta Kulpa-Szczepaniak

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

hubertus63hubertus63
+5
No proszę czyli nasze starania przyniosły efekt. Ciekaw jestem jak to będzie tłumaczył burmistrz Osiecki i  przewodniczący Rady Miasta Kaczmarek którzy byli zbulwersowani naszymi propozycjami przystosowania obiektu do standartowych wymiarów no i oczywiście radni ekipy rządzącej którzy odrzucali w głosowaniach nasz wniosek a jednak można zrobic szkoda że takim kosztem krytyki która padła na nas na radnych opozycji.

  (2019-09-13 20:15)
stawik12stawik12
+4
Z tego Osieckiego to taki znawca sportu , jak znawca stanowiska które zajmuje . W/g mnie to najgorszy burmistrz w historii miasta . Brawo radni opozycyjny utarliście nosa temu co wszystko wie najlepiej . Zobaczymy czy na radzie powróci do tematu , czy jak zawsze schowa się za plecami innych. (2019-09-14 08:44)
JKSJKS
+4
Z informacji, które zebraliśmy w sprawie budowy bieżni na naszym stadionie wynika, że pierwszy projekt, który zamówił Burmistrz był opracowany przez projektanta na bieżnię standardową 400 m, drugi na bieżnię 420 m i ten jest dostępny na BIP Sochaczew, a teraz ma być trzeci ponownie na 400 m. Ten trzeci na 400 m nie może być pierwszym na 400 m ponieważ trzeba go dostosowć do aktualnych zmian i projektu zagospodarowania terenu. Za te trzy projekty zapłacimy my mieszkańcy, z budżetu naszego miasta, czyli z naszych podatków.

Jolanta Kulpa-Szczepaniak (2019-09-14 14:13)
hubertus63hubertus63
0
No właśnie to jest ta gospodrność w wykonaniu burmistrza (3 projekty) a wystarczyło pomyśleć trochę i nie ignorować pomysłów radnych opozycji. No ale widocznie ten "gorszy sort " według nich nic nie potrafi. A jednak potrafi i dalej będziemy starali sie wprowadzać normalność w tym mieście. (2019-09-20 08:45)
Pan AdamPan Adam
0
Brawo.

Szkoda, że musiało odbyć się to w taki sposób.

Wcześniej mówiono, że mamy się cieszyć, że w ogóle coś jest i nie ważne, że nie spełnia norm. Podobnie jest z naszymi ścieżkami rowerowymi, ale to osobna historia (2019-09-20 10:36)
stawik12stawik12
+1
Ale za jedno musimy zapłacić razy trzy , ale co tam obligacje się weźmie a potem niech martwią się inni.Takie jest oto ekonomiczne myślenie Burmistrza , podobno po kierunku ekonomicznym w Radomiu . Dobrze oby z tym blizej zapoznali się Ci pseudo obrońcy władzy. (2019-09-20 12:08)
JKSJKS
0
Radni klubów: Koalicja Obywatelska, Bezpartyjni Samorządowcy.

Wszystkich mieszkańców, zainteresowanych dalszym losem bieżni i jej długości na naszym stadionie przy ulicy Warszawskiej, zachęcam do obejrzenia zapisu video z ostatniej XI sesji Rady Miejskiej a w szczególności wystąpienia radnego Roberta Błaszczyka (początek zapisu 3:10:15) dotyczącego tej kwestii. Niezwykle ciekawe jest również wystąpienie wice-burmistrza Dobrowolskiego w tej sprawie i próba ukrycia  poniesienia przez  nas wszystkich dodatkowych, nieuprawnionych kosztów wykonania trzech projektów na ten sam obiekt. Koszty wykonania trzeciego projektu ukryte są w tzw. nadzorze autorskim nad projektem. Podczas gdy :

 „Wykonywanie nadzoru autorskiego stanowi podstawowy obowiązek projektanta określony w przepisie art. 20 ust. 1 pkt 4 Prawa budowlanego. Nadzór autorski polega na stwierdzaniu w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem, a także na uzgadnianiu możliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego.

Sam obowiązek sprawowania nadzoru autorskiego przez projektanta (autora całości lub części projektu) jest obowiązkiem o charakterze publicznoprawnym, wynikającym bezpośrednio z przepisów Prawa budowlanego, istniejącym niezależnie od uregulowań umownych. Uzasadnieniem jego wprowadzenia jest interes publiczny (ochrona bezpieczeństwa powszechnego, życia i mienia ludzi, uzasadnionych interesów osób trzecich).”
Poniżej ścieżka do nagrania z sesji. W przypadku trudności z odtworzeniem nagrania  należy wzruszyć wskaźnik (kółko na pasku odtwarzania). Łącze śledzi CTRL +kliknięcie.https://hdsystem.pl/fms/video/index.php?streamName=sochaczewsesjaRadna Jolanta Kulpa-Szczepaniak

 

  (2019-10-08 13:35)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy