A to był przebieraniec

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: A to był przebieraniec Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Sochaczewscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Elbląga, który w stroju przypominającym mundur policyjny zatrzymywał na drodze w Dębsku samochody do kontroli drogowej. Dacia, którą poruszał się mężczyzna miała oznaczenia "drogówki" oraz sygnalizację świetlną charakterystyczną dla radiowozów Za podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi zatrzymanemu rok więzienia.  

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie otrzymali zgłoszenie, że na trasie K92 w miejscowości Dębsk dziwna osoba porusza się dacią i kontroluje pojazdy ciężarowe. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zobaczyli stojącą na poboczu dacię sandero, która na dachu posiadała czerwony i niebieski sygnał świetlny. Pojazd był oklejony dwoma "erkami" ruchu drogowego. Mężczyzna dokonujący kontroli ubrany był w białą koszulę policyjną z przypiętymi pagonami inspektora, granatowy krawat, żółtą kamizelkę odblaskową oraz…krótkie spodenki. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, którzy w jego samochodzie znaleźli m.in. replikę odznaki policyjnej.

Zatrzymanym okazał się 30-letni mieszkaniec Elbląga, który w chwili przyjazdu na miejsce policjantów prowadził kontrolę pojazdu ciężarowego. Kierujący tym pojazdem oświadczył w rozmowie z policjantami, że mężczyzna z daci zatrzymał go tarczą do zatrzymania, w związku z nieprawidłowym wyprzedzaniem. Kierowca zatrzymał się, ponieważ był przekonany, że jest prawdziwy policjant.

30-latka osadzono w policyjnym areszcie. Dzisiaj będzie przesłuchiwany. Policjanci będą się m.in. starali wyjaśnić skąd mężczyzna posiadał zabezpieczone przedmioty oraz dlaczego zatrzymywał auta do kontroli. Za podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi zatrzymanemu rok więzienia.   

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
0
Co za debil... Jeszcze w krótkich spodenkach :-) Zamiast na komisariat powinien być od razu przewieziony do pawilonu na Batalionów Chłopskich ;-)
(2014-09-12 21:38)
Mat33Mat33
0
Tak analogia do filmu "Pułkownik Kwiatkowski" jesteś bystry nie pomyślałbym.
(2014-09-13 09:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy