Zaloguj się do konta

Aborcja bez granic - gdzie po pomoc i wsparcie

dominika myszkowska (dominika36)
2020-02-15
Edukacja

Jeśli jesteś kimś kto nie potrzebuje wsparcia, kimś kto nie rozumie potrzeby podejmowania tematu aborcji, kimś kto nie ma słowa ważnego w tej dyskusji, najprościej omiń ten wpis. Tytuł jest bardzo wyraźny, daje możliwość podjęcia dalszych kroków. Albo w to wchodzę, albo uważam za g.. i nie interesuje mnie to. 


W grudniu ubiegłego roku powstał ruch "Aborcja bez granic". Pomaga kobietom, które muszą zmagać się z podjęciem decyzji o aborcji. Fundacja zajmuje się przede wszystkim wsparciem podczas trudnych chwil jakie towarzyszą kobietom, które decydują się na rozważenie decyzji o aborcji. Gdzie i jak można uzyskać pomoc, jak wygląda finansowanie, jaka pomoc psychologiczna jest możliwa, a przede wszystkim czy legalny i bezpieczny zabieg jest możliwy. To tylko wycinek z pracy organizacji. 


Kobiety mogą liczyć na wsparcie prawnika, psychologa, wsparcie organizacji przeciwko przemocy, bo jest to często temat, który łączy się z kobietą i jej ciałem. 


Ciążę przerywamy do 12 tygodnia w Niemczech, do 22 w Niderlandach, do 24 w Wielkiej Brytanii. Wsparciem w funduszach są środki między innymi z Abortion Network Amsterdam. Ruch pomoże w organizacji przelotów, wizytach w klinice, tłumaczeniu i najważniejsze wesprze w tych trudnych chwilach. 


Polskie prawo jest wytyczną tylko w granicach naszego kraju i często w naszych umysłach. Kobiety powinny wiedzieć, że nie są same, nie są odosobnione, aborcja nie oznacza bezpłodności, nie czyni morderczyni. Twoje ciało jest twoją ostoją i decyzją. Zasada tylko tak oznacza zgodę ma wiele twarzy. 


NUMER KONTAKTOWY: +48 222922597 czynny siedem dni w tygodniu od 8.00 do 20.00.  

Opinie (8)

robroy

. [2020-02-16 03:44]

marek-jakubiak

Żyjemy w kartonowym państwie, pełnym zabobonów religijnych. [2020-02-17 11:14]

Sieciech

Twierdzimy, że trzeba regulować populację 32 gatunków zwierząt. W tym zestawieniu znajduje się malutka słonka. Czy ktoś wie ile waży słonka? 310 gram. Jeśli chodzi o te małe ptaszki, największym zagrożeniem jest dla nich osuszanie leśnych terenów podmokłych. I myśliwi. Bo ustrzelić takiego malucha to nie lada gratka. Bo jest to grupa osób, która bez przymuszenia wychodzi do lasu i tam urządzają sobie "panowanie nad naturą". You only live once. I krótko jeśli znajdujesz się w grupie 32 gatunków zwierząt, na które można polować.

Cytat z artykułu Człowiek panujący -"Jedyny błąd natury z dnia 9 lutego br."

aborcja nie oznacza bezpłodności, nie czyni morderczyni

Artykuł powyższy. Większą empatię wykazujesz dla 310 gramowej słonki niż 310 gramowego przyszłego człowieka? W Artykule nie wspominasz ani przez chwilę, że chodzi o aborcje dozwoloną w polskim prawie, sugerujesz nawet jaka jest jej dostępność w innych państwach.

No cóż... "Nie uleczy się kaszlącego zamykając mu usta". Dla różnych ludzi moralność widać oznacza coś innego ...

Cytat autorki z profilu e-sochaczew na facebooku. No cóz .. Dominika Myszkowska w pigułce ;) [2020-02-18 11:35]

Daniel5

"kimś kto nie ma słowa ważnego w tej dyskusji, najprościej omiń ten wpis" Rozumiem, jest to prywatny portal autorki, a chyba tak nie jest. W dzisiejszym swiecie, gdzie istnieje mnósto metod antykoncepcji nie powinno być takich tematów. Z jednej strony autorka walczy o zycie zwierząt, i słusznie, a z drugiej strony strony aborcja to takie naturalne i zdrowe. To się nazywa hipokryzja i to taka na wysokim poziomie. [2020-02-18 13:56]

nasz-kraj

Jak mawiają zło dobrem zwyciężaj więc polece stronazycia.pl .Proszę poczytać dział świadectwa nie ma rzeczy niemożliwych , a zabijanie własnego dziecka nie jest wyjściem.Sumienia nigdy nie zagłuszysz ono się odezwie prędzej czy póżniej i nie pomoże superhiper psycholog. Przez lata cierpiałam na zespół poaborcyjny, do dziś na rękach mam krew własnego dziecka. To, że przebaczyłam sama sobie nie pomaga mojemu cierpieniu. Konsekwencje aborcji ciągną się do końca życia. [2020-02-18 15:34]

Shitmonster

Jestem za tym by aborcja była dozwolona do 18 roku życia. [2020-02-18 19:43]

dominika36

Widzę, że jeszcze nie powaliłam ogółu na kolana ...to dołożę do pigułki cos jeszcze :) Moja moralność mówi mi, że słonki powinny żyć, a kobiety, dziewczyny powinny wiedzieć, że kiedy sytem zawodzi to jest fundacja, która pomaga... ALE to nie wszystko: moja moralność pozwala mi JEŚĆ jajka... to szczyt hipokryzji :D ...nie mam pojęcia gdzie pojawia się zdanie o naturalnej i zdrowej aborcji... [2020-02-18 21:12]

MegT

Pani Dominiko publikacja nawet niezła, aleomyłkowo znalazła się w kategorii "nauka". Większość ludzi odrazu poznała, że to reklama i dlatego się nie wypowiada. W Polsce nie ma aborcji na życzenie. Kwestię aborcji regulujeustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Pomoc lub nakłanianie do przerwania ciąży kobiety w przypadku gdy nie są spełnone prawne warunki jej przerwania może skutkować karą więzienia do 3 lat. Podejmując pewne decyzje trzeba mieć na uwadze jej potencjalne skutki. [2020-02-19 01:51]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc