Absolutorium przyznane Zarządowi Powiatu

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Absolutorium przyznane Zarządowi Powiatu  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

W dniu 18 czerwca odbyła się kolejna, już szósta sesja Rady Powiatu w Sochaczewie. Radni podjęli uchwałę dotyczącą udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu. Oznacza to, iż kontrola nad jakością pracy jest precyzyjna a rada wykonuje swoje obowiązki z zakresu finansów powiatu dobrze. 


Radni większością głosów podjęli decyzję o przyznaniu absolutorium dla Starosty Jolanty Gonty oraz całemu Zarządowi Powiatu w Sochaczewie. To najważniejsza sesja, która jest podsumowaniem pracy radnych, jednostek organizacyjnych oraz całego Starostwa. Komisje rady, rewizyjna oraz budżetowa przedstawiła do oceny Zarządu na sesji 18 czerwca, sprawozdanie finasowe za 2018 rok. Radni powiedzieli tak i udzielono absolutorium. Wcześniej pozytywnie sprawozdanie finansowe powiatu oceniła także Regionalna Izba Obrachunkowa. 


Ważnym punktem wystąpienia Jolanty Gonty była informacja o dużych dotacjach przekazanych dla sochaczewskiego szpitala, który tak jak wszystkie jednostki w kraju zmaga się ogromnymi problemami miedzy innymi finansowymi. – Bezpieczeństwo i oświata to najważniejsze aspekty, na które kładziemy ogromny nacisk. A do tego współpraca z samorządami, służbami powoduje, że możemy wspólnie realizować naprawdę ważne i duże inwestycje. Przed nami przecież dwa ogromne wyzwania - budowa tunelu w gminie Teresin oraz mostu na Bzurze w Sochaczewie – podkreślała Jolanta Gonta. 


Tadeusz Głuchowski wicestarosta podkreślił także w ważnym temacie dla młodych sochaczewian, że nabór do szkół ponadpodstawowych przebiega sprawnie – Uczniowie pierwszych klas będą mieli zapewnione bardzo dobre warunki nauki już na starcie – mówił.


Praca Starostwa to duże wyzwanie w szczególności w obecnym czasie sporych zawirowań w oświacie, które dotykają najbardziej ostanie ogniwo zmian, czyli powiaty. Dodatkowo temat opieki zdrowotnej pacjentów również nie pozostaje dla Zarządu Powiatu łatwym wyzwaniem. Sesja podsumowująca rok 2018 pozostaje zapisana większością głosów radnych powiatowych słowem: pozytywnie.


Źródło: Starostwo Powiatowe. 

 1
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

jerzyk2205jerzyk2205
0
Ta powiatowa relacja z sesji absolutoryjnej to świetny przykład jak działa obecna propaganda powiatowa. Na szczęście są jeszcze niezależne media i będzie też wkrótce relacja filmowa z tej sesji, która jest dla powiatowych decydentów niewygodnym świadectwem sesyjnej rzeczywistości. (2019-06-19 14:21)
zabczynski227zabczynski227
0
Ciekaw jestem czy czubek coś z tego rozumie? (2019-06-19 20:55)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Dlaczego nie ma pod tymi nierzetelnymi peanami ze starostwa, kto jest ich autorem? Dlaczego autor źródłowych informacji nie firmuje ich z imienia i nazwiska, a zasłania się starostwem powiatowym? Wstyd się pod tym podpisać?

Dlaczego kolejny raz nie było transmisji sesji powiatowej na żywo? Dlaczego trzy dni po sesji nie ma na stronie internetowej starostwa zapisu filmowego z obrad sesji, w której mieli prawo uczestniczyć mieszkańcy powiatu, ale z tego prawa nikt nie skorzystał? Dlaczego rządzący powiatem PiS i jego koalicjanci nie przestrzegają ustawy wprowadzonej przez PiS, nakazującej stosować przejrzystość podczas obrad Rady Powiatu?Rzekomo „Ważnym punktem wystąpienia Jolanty Gonty była informacja o dużych dotacjach przekazanych dla sochaczewskiego szpitala..”. Niestety wbrew porządkowi obrad nie było wystąpienia - przedstawienia raportu przez panią starostę. Natomiast próbowano ekspresowo przejść do podjęcia uchwały o votum zaufania dla Zarządu w 2018 roku!!! Wystąpienie/riposta pani starosty było sprowokowane zarzutami o braku wsparcia finansowego dla szpitala, który z każdym rokiem brnie w coraz większe kłopoty finansowe, a czeka go jeszcze sądowa kara finansowa za wcześniejsze nierozsądne decyzje, dotyczące parkingu szpitalnego.

Oderwany od tematu cytat o najbliższej przyszłości: ” Tadeusz Głuchowski - "Uczniowie pierwszych klas będą mieli zapewnione bardzo dobre warunki nauki już na starcie.” Co wspólnego miała ta wypowiedź z absolutorium za 2018 rok!!! Była też na sesji gorąca dyskusja dotycząca strajku nauczycieli. Słowem nie wspomniano jakie ciekawe wypowiedzi kierował wicestarosta pod adresem strajkujących nauczycieli na komisji oświaty i podczas sesji powiatowej, wcześniej długoletni dyrektor szkoły. Adekwatna okazała się maksyma – „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”.Decydenci powiatowi oraz ich poplecznicy kolejny raz próbowali kneblować mnie zarzutami, że dezorganizuję sprawną pracę radnych podczas sesji, że się popisuję przed kamerą. To jak przy obecnej propagandzie rządzących miastem i powiatem prawda ma dotrzeć do mieszkańców? Mam nie zadawać pytań, nie dyskutować o problemach podczas sesji. Rzekomo obrady komisji są miejscem na dyskusję. To nonsens!!! Pięcioosobowe komisje składają się w większości z 4 radnych koalicji i 1 radnego z opozycji. Można sobie z nimi pogadać, a przegłosują to co proponuje starosta i zarząd. To jest demokracja po PiSowsku. Opozycja ma prawo głosować bez uwag, ale tylko tak jak większość. Pamiętam, że takie same sugestie kneblujące kierowano w moją stronę kiedy zaczynałem pracę w szkole czterdzieści lat temu. Wówczas członkowie POP PZPR w mojej szkole pilnowali porządku podczas zebrań rad pedagogicznych. Wracają stare czasy?

(2019-06-20 13:43)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Od wczoraj na stronie sochaczewskiego starostwa, na razie w BIP (powiatowy labirynt) jest zamieszczony link do filmowej relacji z ostatniej sesji Rady Powiatu. https://www.youtube.com/watch?v=bT1KoZCTah8

Polecam jej obejrzenie, bo jest w niej poruszonych wiele interesujących wątków (niemy raport o stanie powiatu, strata finansowa szpitala, opinia decydentów o strajkujących nauczycielach, powiatowy budżet obywatelski), które gdyby nie relacja filmowa, nie ujrzałyby światła dziennego.

Na czołówce strony internetowej starostwa jest tylko zamieszczona ta sama "rzetelna" informacja, którą skrytykowałem wyżej. Transmisja z obrad sesji pojawi się później, aby spełniony był ustawowy wymóg? (2019-06-22 14:21)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Panie Jerzy, śledzimy, dzięki za link. (2019-06-24 08:52)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy