Adam Orliński o dofinansowaniach dla pracowni informatycznych i językowych

Zdjęcia i foto: Adam Orliński o dofinansowaniach dla pracowni informatycznych i językowych Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Podczas posiedzenia sejmiku mazowieckiego radni zwiększyli środki finansowe na programy wsparcia dla gmin, miast oraz powiatów. Finanse na modernizację pracowni informatycznych oraz językowych trafią również do Sochaczewa. 


Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych cieszy się dużym powodzeniem. Sochaczew znalazł się wśród 251 zadań które będą zrealizowane w ramach modernizacji pracowni. Łącznie środki jakie przeznaczy Sejmik Mazowiecki na dofinansowanie pracowni informatycznych oraz językowych to 11 mln zł. 


O szczegółach projektu mówił Adam Orliński, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Dofinansowanie pracowni informatycznych i językowych to jedno z zadań na jakie przekazaliśmy fundusze. Oprócz pracowni znalazły się tam również takie zadania jak wsparcie jednostek OSP czy zadania sołeckie. Najważniejszym jednak zadaniem jest modernizacja pracowni informatycznych i językowych. Są to granty dla szkół, o które ubiegały się samorządy.  Środki na jedno zadanie to około 50 tys. zł. 


Do naszego powiatu środki trafią do gminy Młodzieszyn, Rybno, Nowa Sucha, miasto Sochaczew. Łączna pula wsparcia dla powiatu wynosi około 250 tys. zł. Jest to wyjątkowa inwestycja, ponieważ w skali kraju nie ma takiego projektu który pozwalałby na zakup sprzętu komputerowego oraz wyposażenie sal. Jest to bardzo istotne działanie, gdyż jest to inwestycja w młodych ludzi i poszerzanie ich wiedzy. Tablice multimedialne w pracowniach językowych, sprzęt komputerowy to działania w przyszłość młodzieży. 

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy