Adam Orliński o pomocy dla szpitala

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Adam Orliński o pomocy dla szpitala  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Szpital w Sochaczewie choć powiatowy może liczyć na pomoc Sejmiku Mazowsza. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński podejmuje kroki w kierunku pomocy sochaczewskiej jednostce. 


Koronowairus COVID-19 zmusza do przystosowania każdej placówki medycznej na nadzwyczajne działania przeciwdziałające zagrożeniu zarażaniem. Będą przede wszystkim środki z UE na walkę z koronawirusem. Obecnie trwają prace nad zbieraniem informacji o potrzebach jakie są w poszczególnych szpitalach. Środki jakie Mazowsze może przeznaczyć na ten cel to nawet 150 mln zł. 


Zadania jakie będą brane pod uwagę w inwestycjach to przede wszystkim zakupy najpotrzebniejszych sprzętów takich jak aparatury medyczne i diagnostyczne, środki ochrony osobistej. 


- Obecnie potrzeby jednostek medycznych są bardzo duże. Brakuje maseczek, odzieży ochronnej, respiratorów. W każdej chwili jednostki muszą być przygotowane na zwiększenie ilości pacjentów. Jestem w stałym kontakcie z dyrekcją szpitala w Sochaczewie, aby znać potrzeby jednostki. Będę starać się uzyskać jak największa pomoc dla naszego szpitala.  


Komisja UE dała zielone światło na rozdysponowanie środków, które mają stać się realną pomocą dla jednostek medycznych. Jako Sejmik zawiesiliśmy wszystkie programy pomocowe skupiając się na przekazaniu środków do walki z koronawirusem. Wiem, że nasze karetki, które kilka miesięcy temu zakupiliśmy dla powiatu sochaczewskiego z pewnością będą pomocne, gdy zachodzi taka potrzeba. Najważniejsze żeby ratownicy medyczni byli wyposażeni w odpowiedni sprzęt ochronny. To ważne nie tylko z punktu wiedzenia pracowników, ale także pacjentów, którzy czują się bezpieczniej przy profesjonalnie zabezpieczonych ratownikach. 


Nie ukrywając jest problem na rynku producentów produktów medycznych, dostawy mogą się opóźniać, dlatego tak ważne jest przygotowanie jednostek zanim nastąpi kumulacja chorych, a ta sytuacja jak podają eksperci jest dopiero przed nami. Będę na bieżąco śledzić możliwości pozyskania funduszy dla naszej jednostki. - mówi dla naszego portalu Adam Orliński. 


Zarząd Województwa Mazowieckiego uruchomił projekt unijny, dzięki któremu do mazowieckich placówek trafi m.in. najbardziej potrzebny sprzęt ratujący życie i środki ochrony. Wartość projektu wyniesie aż 150 mln zł. Wśród rzeczy, które będzie można kupować znalazły się aparatura medyczna, diagnostyczna, odczynniki, urządzenia i środki do dezynfekcji, środki ochrony indywidualnej, leki, szczepionki, testy oraz miejsca stworzone na organizację tymczasowych obiektów kubaturowych związanych z leczeniem i diagnostyką, dodatkowo inne niezbędne wydatki, które pojawią się wraz z potencjalnym rozwojem epidemii.


Foto archiwum redakcji.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

NovJanNovJan
+2
z tym selfie to żenada - to nie jest ten moment , naprawdę można było sobie darować ten lans......

jaki bedzie czas od uruchomienia(teraz) do realizacji i ile z tych 150mln przypadnie na sochaczewski szpital? (2020-03-27 13:15)
robroyrobroy
0
@Nov Jan-"foto z archiwum redakcji",tak napisali żeby Orliński nie dostał mandatu za zwołanie zgromadzenia powyżej 2 osób (2020-03-28 09:23)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy