Adam Orliński – kandydat do sejmu – miejsce nr 2 na liście PSL

/ 9 komentarzy
Zdjęcia i foto: Adam Orliński – kandydat do sejmu – miejsce nr 2 na liście PSL Wybory parlamentarne 2019 sochaczew

17 sierpnia w Płocku odbyła się Krajowa Konwencja Wyborcza Koalicja PSL Kukiz 15 w Płocku. Podczas jesiennych wyborów na liście PSL zobaczymy sochaczewianina Adama Orlińskiego. Znalazł się na miejscu 2 tej listy z obszaru płocko-ciechanowskiego. 


Zapytaliśmy o nadchodzące wybory:

- Startuję z list Koalicji Polskiej PSL Kukis 15. W dniu 17 sierpnia odbyła się krajowa konwencja wyborcza i w związku z propozycją jaka się pojawiła, podjąłem decyzję o starcie w wyborach do sejmu. Władze naczelne podjęły decyzję o połączeniu sił z Kukizem i mamy nadzieję, iż uda się w takiej konfiguracji zdziałać jak najwięcej. Kukiz 15 to nieco inne pomysły i inne propozycje. Być może to połączenie będzie dobre przede wszystkim dla wyborców. 

    

Czy połączenie tych ugrupowań to dobry pomysł?

- Zobaczymy co przyniesie czas. Są bardzo różne opinie. Sam byłem zwolennikiem nieco innego połączenia, ale decyzja, która została podjęta mam nadzieję, będzie dobrym rozwiązaniem i przyszłość będzie tego potwierdzeniem. 


Decyzja o starcie była trudna?

- Zdecydowanie tak. Propozycja pojawiła się niedawno. Pół roku wcześniej odbyły się wybory w których zdobyłem ponad 13 tys. głosów. To bardzo duża grupa wyborców, którzy mi zaufali. Nie ukrywam, że chciałbym dalej pracować dla mieszkańców i dlatego podjąłem decyzję o starcie w tegorocznych wyborach do sejmu. To z pewnością nowy krok. Czy mam obawy? Z pewnością tak. Przede wszystkim pracuję dla ludzi, dla ich dobra i zwiększania komfortu życia w mieście i gminach całego powiatu. Myślę, że wszystko co udało się do tej pory zrobić będzie tylko procentować. Być może start w wyborach to będzie nowa droga nie tylko dla mnie, że będzie to także nowy rozdział dla mieszkańców całego powiatu. 


Będzie to kolejny krok w karierze zawodowej?

- Z pewnością byłby. Nie ukrywam również, że fantastycznie pracuje mi się w obecnym miejscu. Praca daje dużo satysfakcji, a realne jej efekty tylko zwiększają pozytywne odczucia. Praca posła to już jednak zupełnie inna forma. Dużo większy zasięg. Jestem dumny z tego gdzie jestem. Miejsce, które otrzymałem na listach jest wysokie. Jestem osobą, która ma duży szacunek do każdego, bez względu na przekonania, szczególnie zawodowe i taka postawa wydaje się być właściwa. Daje to możliwość dialogu i wspólnej pracy, która owocuje decyzjami dobrymi dla każdego. Ta umiejętność to bardzo ważna cecha. Jestem zwolennikiem budowania obszaru, który się zna i można realnie wspierać jego działanie. 


Praca z samorządami będzie równie dobra?

- Rzeczywiście pojawiły się pytania od wielu osób o moją obecną pracę na rzecz rozwoju Mazowsza, szczególnie ziemię sochaczewską. Z pewnością będą ją kontynuował. Tutaj jest mój dom i to zawsze będzie dla mnie priorytetem. Czas, który obecnie poświęcam dla powiatu sochaczewskiego z pewnością pozostanie równie ważny. Start w wyborach do sejmu to duże wyzwanie, ale mam pozytywne odczucia. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.


Praca na rzecz lokalnej społeczności to wiele zadań, które udało się zrealizować.

- Tak,to prawda. Jest bardzo wiele zadań, które w ciągu nawet ostatnich miesięcy udało się zrealizować, bądź są w trakcie tworzenia. Mam tu na myśli ulicę Chopina, współpracę z miastem Sochaczew czy gminami. Jedną z najbardziej bliskich mi jednostek, z którą pracę bardzo sobie cenię są Ochotnicze Straże Pożarne czy organizacje NGO. Tu najbliższym wydarzeniem będzie przekazanie strażackiego wozu w gminie Rybno. Udaje się wykonać bardzo wiele zadań, dzięki dofinansowaniom, które przekazuje Sejmik Wojewódzki. Cieszę, że mogę mieć w tym swój udział.    


Jak ocenia Pan szanse komitetu?

- Przeszłość bardzo wiele uczy. Liczymy, że zdobycie głosów na poziomie 7-9 procent w skali kraju będzie dobrym osiągnięciem i da możliwość działania. Mamy nadzieję, że da to większy wpływ na podejmowane decyzje. Do wyborów mamy jeszcze trochę czasu. Nie wiadomo jak będą kształtowały się nastroje społeczne. Do tego dochodzi pytanie o ostateczne listy kandydatów z innych komitetów. Całość tematu dotyczącego wyborów i określenia szans jest jeszcze przed nami. Możemy mieć pewne nadzieje i oczekiwania, ale zobaczymy co przyniesie czas. Spotkania z mieszkańcami, które odbywam dają bardzo dużo tematów, które należy podejmować. Ludzie mają różne opinie i sugestie. Jest część osób, która mówi o poprzedniej koalicji PSL-SLD, także tu ten obszar jest jest bardzo szeroki. Wspomniana koalicja z przeszłości to wiadomość o tym, jak ważne dla nas jako społeczeństwa jest rolnictwo i opieka jaką daje oraz powinno dawać państwo. Zobaczymy jak zagłosują wyborcy. 


Czy listy już są gotowe?

- Jesteśmy w fazie przygotowywania. Partia rządząca już uporała się w tym zadaniem, u nas praca nad tworzeniem list jeszcze trwa.  


Będzie jeszcze więcej spotkań i słuchania potrzeb mieszkańców okręgu?

- Tak. Z pewnością będzie jeszcze więcej pracy. O wszystkim będę informował na bieżąco.  


Adam Mirosław Orliński startuje z miejsca 2, okręg wyborczy nr 16 płocko-ciechanowski w którego skład wchodzi dwanaście powiatów w tym również sochaczewski. Program PSL dostępny jest na stronie PSL. Partia stawia na rozwój ekologii, wprowadzenie programu "Mamo i Tato"dającego możliwość opieki nad dzieckiem i gwarancji pracy, emerytura bez podatku, lepszą opiekę nad zdrowiem seniorów, dopłaty do paliwa rolniczego, dzierżawienie ziemi młodym rolnikom, koniec umów śmieciowych. PSL chciałby dać także młodym większą możliwość osiedlania się poza granicami miasta i ułatwić ten proces, start bez ZUS dla nowych przedsiębiorców oraz dotacje na tworzenie nowych firm. 

 3
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (9)

zbigniew15zbigniew15
0
Mamy trzech radnych wojewódzkich z naszego terenu, ale efekty widać tylko dzięki jednemu, czyli panu Adamowi Orlińskiemu. (2019-08-18 15:42)
robroyrobroy
+2
no to alleluja i do przodu,Panie Adamie.

przy okazji mnie taka myśl najszła-w Sochaczewie nie ma ładnych i madrych kobiet? Poseł Małecki-kawaler,pan Adam też mi się wydaje stanu wolnego.,a w prezentacji ładna kobitka u boku kandydata dodaje mu wiarygodności,moze trzeba poszukać partnerki w Żyrardowie,albo nawet -przepraszam za wyrazenie-w Skierniewicach?nie żebym namawiał,ale czas leci,kiedyś w przyszlości nauczycielka powie do dziecka-Orliński,(Malecki),miałeś na wywiadówkę przyjść z ojcem a nie dziadlkiem (2019-08-18 17:09)
RouterRouter
0
Brawo Panie Adamie jak zwykle cała nasza rodzina zagłosuje na Pana ,życze wygranej .Jedyny słuszny kandydat. (2019-08-18 18:46)
suski13suski13
0
W całej sympatii do Adama nie rozumiem jego postępowania , bo w ostatnich wyborach samorządowych podpisał kontrakt z wyborcami na to że przez 5 następnych lat będzie naszym reprezentantem w sejmiku Mazowieckim. (2019-08-20 08:20)
linulinu
+1
@suski13, tu nie ma nic do rozumienia, prawa ręka Struzika. Czas promocji nie jest nieograniczony :-) (2019-08-20 08:39)
pierwsza_krewpierwsza_krew
+1
Panie Kochany, przecież w Sejmiku zrobi Pan dla Sochaczewa więcej niż w Sejmie. Jak tak chce Pan pracować dla mieszkańców a zmiana miejsca pracy nie jest prywatną chęcią polepszenia statusu to niech Pan zostanie w Sejmiku.Pierdoły Pan opowiada ale tak trzeba w tym biznesie. (2019-08-20 12:02)
dragon36dragon36
0
Trzymam kciuki serdecznie życzę wygrania. (2019-09-21 13:35)
zbigniew15zbigniew15
+1
Bardzo wielkim plusem jest możliwośc kontaktu z kandydatem PSL do Sejmu.. Negatywnym przykładem jest pisowski kandydat z końca Mazowsza, który nawet boi się komentarzy na swój temat. (2019-09-23 09:07)
NovJanNovJan
+1
"Czy połączenie tych ugrupowań to dobry pomysł?

- Zobaczymy co przyniesie czas. Są bardzo różne opinie. Sam byłem zwolennikiem nieco innego połączenia, ale decyzja, która została podjęta mam nadzieję, będzie dobrym rozwiązaniem i przyszłość będzie tego potwierdzeniem. "połaczenie służy tylko temu ze osobno żadna z tych partii by sie w sejmie nie znalazła wiec pieprzenie takich dyrdymalów to dla dzieci, po prosatu trzeba za wszelką cene trzymac sie koryta (2019-10-01 14:19)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy