Zaloguj się do konta

Agapa w Skrzelewie

Redakcja
2015-01-05
Kościół i religia

Mieszkańcy Skrzelewa są pełni pomysłów, chętni do pracy społecznej i aktywizacji środowiska lokalnego. Dzięki dobrej współpracy z różnymi organizacjami, instytucjami, Radą Gminy i władzami Gminy w roku 2014 r został wykonany kolejny etap wyposażania świetlicy wiejskiej w części zaplecza kuchenno-gastronomicznego i sali widowiskowej. Od ponad 20 lat organizowana jest tu agapa. W pierwszą sobotę stycznia Nowego Roku 2015 odbyła się taka uroczystość.

 

Tradycją jest, że rozpoczyna się ona mszą świętą, którą odprawili ks. Proboszcz Robert Sierpniak i o. Wiesław Koc kapelan strażaków z gminy Teresin. Msza św. była w intencji mieszkańców Skrzelew i okolic. Po mszy św. Tadeusz Szymańczak powitał zaproszonych gości Bogdana Linarda Przewodniczącego Rady Gminy, Antoninę Gigier Zastępcę Przewodniczącego, Radnych Gminy, Marka Jaworskiego zastępcę wójta gminy Teresin, Jolantę Parobczyk Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Mariusza Cieśniewskiego Dyrektora Teresińskiego Ośrodka Kultury, Adama Orlińskiego Radnego Województwa Mazowieckiego, Andrzeja Tkaczyka Prezesa Zarządu ZOP OSP RP Sochaczew, Mariana Lewandowskiego St. Asp Posterunku Policji w Teresinie oraz sierżanta Katarzynę Bednarek, a w sposób szczególny powitał Orkiestrę dentą z Niepokalanowa pod batuta Alberta Sułczyńskiego a także pozostałych gości i mieszkańców Skrzelewa i okolic.

 

Atmosfera na tym spotkaniu była fantastyczna, przy dźwiękach kolęd oraz muzyce orkiestry dętej można było podzielić się opłatkiem, przy kawie, herbacie i wspaniałych ciastach przyrządzonych przez mieszkanki Skrzelewa i było wiele wspomnień i podsumowań minionego rok, dzieci bawiły się wspaniale w bardzo miłej atmosferze. Było też jedno z dużych wydarzeń, ponieważ kap Henryk Kucharski członek honorowy OSP Skrzelew 3 stycznia obchodził 92 rocznicę urodzin, wszyscy zebrani na stojąco odśpiewali tradycyjne 100 lat a intonowała i grała orkiestra dęta.

 

Marek Jaworski pogratulował Panu Henrykowi tak dobrej kondycji w tym wieku i życzył wszystkiego najlepszego. M Jaworski podziękował Tadeuszowi Szymańczakowi za wytrwałe organizowanie takich spotkań od wielu lat, które na terenie gminy jest jedyne i niezwykłe. T Szymańczak podziękował Pani sołtys Mariannie Tonderze, Radzie Sołeckiej oraz strażakom ze Skrzelewa, za przygotowanie poczęstunku, ubranie choinki oraz wszystkim paniom za przygotowane ciasta.

 

Skrzelew 2015 01 03

Tadeusz Szymańczak

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc