Akademia w „ę”

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Akademia w „ę” Wystawy, projekty sochaczew

Po publikacji w „Gazecie Stołecznej” dotyczącej Akademii „e-Sochaczew.pl” pod tytułem „Szalony Przystanek Sochaczew” zgłosiło się do nas z propozycją wzięcia udziału w organizowanym przez siebie konkursie Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie. Instytucja ta od trzech lat wspomaga w całej Polsce lokalne inicjatywy kulturalne. Po raz drugi prowadzi program MŁODZI MENEDŻEROWIE KULTURY, w ramach którego uczestnicy biorą udział w 3dniowym szkoleniu podczas którego poznają zasady organizowania wydarzeń kulturalnych, spotykają się z ludźmi kultury i biznesu oraz opracowują projekty działań kulturalnych we własnych miejscowościach. Po powrocie ze szkolenia dopracowują powstałe na nim projekty i przesyłają z powrotem do Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Spośród nadesłanych projektów komisja wybierze 20 osób, których projekty otrzymają wsparcie w postaci dotacji. Projekty młodych menedżerów kultury będą realizowane do końca grudnia 2005.

Z radością informujemy, iż program, który z ramienia Akademii „e-Sochaczew.pl” opracowała Paulina Danecka zyskał wstępną akceptację komisji konkursowej. Na 200 projektów z całej Polski, wybrano 30, których autorzy w dniach 27-29 września wezmą udział w szkoleniu o bardzo bogatym programie. Jego szczegółowy rozkład znajdą Państwo w załączonym dokumencie.

Czego dotyczy program wstępnie przedstawiony komisji konkursowej przez Paulinę Danecką? Najkrócej mówiąc filozofii, którą autorka projektu jest żywo zainteresowania. Ma on obejmować spotkania filozoficzne w jednej z sochaczewskich szkół średnich, które prowadziliby absolwenci i studenci filozofii pochodzący z Sochaczewa. Prócz wykładów wprowadzających uczestników w tematykę filozoficzną, mieliby oni możliwość pisania i wygłaszania własnych esejów filozoficznych wraz z późniejszą obroną zawartego w nich stanowiska filozoficznego. Najciekawsze prace i wystąpienia byłyby nagradzane wartościowymi nagrodami książkowymi.

O szczegółach szkolenia już niebawem Paulina Danecka poinformuje nas na Portalu osobiście, a my będziemy trzymali kciuki, aby zaprezentowany przez nią program znalazł się w dwudziestce najlepszych, które uzyskają dotację Towarzystwa „ę”. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Akademia „e-Sochaczew.pl”

Na zdjęciu Paulina Danecka podczas konkursu „Samurajowie Pióra”

Stronna www 'ę': www.e.org.pl/

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Dokumenty (1)Opinie i komentarze użytkowników (2)

kongakonga
0
Krótko powiem- BRAWO !!!!! (2005-10-05 00:00)
PolinaPolina
0
Widzę minimalne zainteresowanie sochaczewianki - i to jest miłe:) mam nadzieję, że już same warsztaty cieszyć się będą zainteresowaniem (o rozmiarach zainteresowania nie będę się rozpisywać...;) (2005-10-05 00:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy