Akcja Bezpieczna Kobieta

Zdjęcia i foto: Akcja Bezpieczna Kobieta Sporty walki sochaczew

Akcja Bezpieczna Kobieta to cykl bezpłatnych treningów specjalnie dla Pań z okazji Dnia Kobiet. Nie jest to kurs samoobrony z jakimi spotykamy się dość często. Treningi w naszym Klubie mają pokazać i uświadomić co to jest sztuka walki, do czego służy i jak możemy ją zastosować w praktyce. Na treningach pokażemy podstawowe elementy Karate i Taekwondo. Pozycje, uderzenia, kopnięcia, bloki, kombinacje, sposób poruszania się i najważniejszy z elementów KATA. Coraz więcej klubów naucza sportów walki, a tradycyjne treningi są już rzadkością.


Sport to przygotowanie zawodnika do zawodów. Do walki na ringu z jednym przeciwnikiem. Zawodnik wtedy uczony jest ataku i  agresji. Może uderzać w ściśle określone punkty. Wiele technik jest zabronionych jako zbyt niebezpieczne. Poza tym walka sportowa daje pewien komfort bezpieczeństwa ponieważ jest kontrolowana przez sędziów i zawodnik wie o tym.


Ale gdy napada w ciemnej ulicy kilku bandytów, wtedy człowiek spotyka prawdziwe zagrożenie. Jest się wtedy samemu i może się liczyć tylko na swoje umiejętności. Nie należy też spodziewać się litości ze strony bandytów, czy też pomocy od ludzi. I w takich sytuacjach pomaga Karate czy Taekwondo! Bo do tego zostało stworzone.


Człowiek boi się wtedy, kiedy jest bezradny, bezbronny, kiedy nie wie co ma zrobić! Nie wie jak się obronić!


Jak obronić się przed kilkoma napastnikami? Jak czuć się pewniej, bezpieczniej?


Tego wszystkiego można się będzie dowiedzieć podczas akcji Bezpieczna Kobieta.


Trening, Wiedza i Świadomość dają wspaniałe możliwości!


Oprócz treningów technicznych będą też prowadzone przez policjantów wykłady pt.: Jak zachować się w chwili napadu i jak uniknąć zagrożenia? Na zajęciach zaprezentujemy także pokaz ratownictwa medycznego, który poprowadzony będzie przez ratowników z MOSIR-u. Poza tym w ostatnią niedzielę marca na pływalni Orka przewidziany jest pokaz ratownictwa wodnego. Będzie można poćwiczyć holowanie manekina oraz dowiedzieć się jak uratować tonącego człowieka. Panie będą mogły też skorzystać  z sauny, biczów wodnych oraz jacuzzi.


Dla każdego człowieka ważny jest też sposób odżywiania, a szczególnie dla sportowców. I na ten temat będzie można także porozmawiać. W treningu szczególnie ważna jest regeneracja organizmu po wysiłku. Być może pokażemy zapomniane techniki masażu sportowego i relaksacyjnego, stosowane dawniej w sztukach walki oraz treningi medytacji, czy kontemplacji mające oczyścić umysł i dać mu chwilę wytchnienia.


Karate i Taekwondo daje nam do ręki broń, która pomoże nam każdego dnia! Ale to również - jak uczą dawni Mistrzowie -  DROGA ŻYCIA. Chyba jednak najważniejszą zaletą Sztuk Walki jest to że daje nam niekończące się poczucie MŁODOŚCI, Radości i Zadowolenia z ŻYCIA!!!


Akcja Bezpieczna Kobieta ma też zachęcić Panie do uprawiania sportu i czynnego stylu życia. Treningi dzięki uprzejmości dyrektora Krzysztofa Werłatego odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 3 w środy od 18.30 do 20.00. Pokazy ratownictwa dzięki uprzejmości dyrektora Mieczysława Głuchowskiego odbędą się na pływalni Orka. Patronat na akcją Bezpieczna Kobieta objął Burmistrz Piotr Osiecki, Starosta Jolanta Gonta i Komendant Policji Inspektor Janusz Patury.


Krzysztof Buczyński

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy