Akcja Bezpieczne Dziecko - Wiking i Leśne Skrzaty

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Akcja Bezpieczne Dziecko - Wiking i Leśne Skrzaty Sporty walki sochaczew
+1

W Anglojęzycznym, Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Leśne Skrzaty odbyła się wakacyjna Akcja Bezpieczne Dziecko. Przedszkole Leśne Skrzaty to nowoczesna placówka położona w spokojnym miejscu, z dala od hałaśliwego miasta, tuż obok pięknego gawłowskiego lasu. Czyste, przestronne, pełne światła, ładnie umeblowane, nowocześnie wyposażone sale oraz miłe, spokojne i kulturalne panie nauczycielki tworzą wspaniałe i bezpieczne miejsce  dla dzieci na wysokim europejskim poziomie.


Ze strony przedszkola akcję przygotowała pani Renata Wasilewska. Celem akcji jest propagowanie sportu, sztuki samoobrony oraz zdrowego stylu życia wśród najmłodszych dzieci. Ale w wychowaniu ważna jest także nauka historii i patriotyzmu. Jeden z układów który wykonaliśmy razem z Mistrzem Polski Darkiem Płatkowskim z naginatą i włócznią nawiązuje do tradycji Polskiego Rycerstwa. Dedykowany był wielkiemu Polakowi Tadeuszowi Kościuszce i Polskim Kosynierom spod Racławic, a wykonany do fortepianowej wersji Mazurka Dąbrowskiego.


W krótkich opowieściach nawiązaliśmy też do historii Księstwa Mazowieckiego, którego Sochaczew był częścią a na naszym zamku gościli książęta: Konrad Mazowiecki i Siemowit. Klub zawsze nawiązuje do tradycji polskiego rycerstwa i wspaniałej Rzeczpospolitej, silnej i bogatej, którą zbudowali nasi przodkowie. Polski rycerz to odwaga, siła i doskonały intelekt. Niezwykłą moc i bojową sprawność zdobywali dzięki codziennym treningom sztuki walki, dyscyplinie oraz studiowaniu nauk mądrych i wybitnych osobowości. Karate i Taekwondo to wszechstronny rozwój człowieka. To budowanie osobowości i indywidualności.


W czasie krótkiego treningu pokazaliśmy ćwiczenia rozgrzewające i rozciągające oraz bloki, uderzenia, ćwiczenia w parach i kilka chwytów samoobrony. Opowiadałem również jak podczas pobytu w Anglii spotkałem mistrzów Kung Fu, którzy ćwiczyli w pięknym parku wokoło pałacu królowej Elżbiety. Poprosiłem, aby nauczyli mnie formy z chińskim mieczem, co było moim marzeniem. Potem wykonałem tę formę do wspaniałej muzyki Grzegorza Ciechowskiego z filmu Wiedźmin. Mam nadzieję, że zachęci to dzieci do nauki języka angielskiego.


Opowiedziałem również o moich wyjazdach i biwakach w Puszczy Kampinoskiej, dzięki czemu też jestem trochę Leśnym Skrzatem. Na zakończenie miłego spotkania dzieci wręczyły nam piękne dyplomy, sowy maskotki i wspaniałe bukiety bibułowych kwiatów. Ogłosiłem też konkurs plastyczny, w którym dzieci mogą narysować swoje wrażenia z pokazu o tematyce Polski Rycerz. Karate i Taekwondo to nie tylko sport ale i sztuka. To również tradycja, piękne stroje, broń rycerska, ale i narodowe tańce w których zabłysnąć mogą szczególnie kobiety.


Żaglowiec na morzu, koń w galopie i kobieta w tańcu to najpiękniejsze zjawiska na ziemi jak głosi przysłowie. Taniec to piękno, czar ale i psychoterapia. Ubrani w piękne stroje, wirując przy dźwiękach cudownej muzyki, przez moment jak w bajce o Kopciuszku żyjemy w świecie baśni, gdzie wszystko jest możliwe, gdzie zapominamy o kłopotach i troskach dnia codziennego. Dlatego też, zaprosiłem panią Renatą Wasilewską i panie nauczycielki, aby zechciały zatańczyć ze mną w nowym teledysku do muzyki Vladimira Cosmy, temat Nadii z filmu Kurier Carski. Być może uda się go zrealizować we wspaniałym pałacu w Sannikach, gdzie wychowała się i mieszkała moja pra pra babcia. Cudowna kobieta o pięknych błękitnych oczach i wspaniałych, długich kręconych włosach. Tańcząc z piękną kobietą w pałacowych wnętrzach wróciłbym chociaż na krótko do domu moich przodków, o czym być może tęsknię w najtajniejszych zakamarkach mojej podświadomości i co być może jest moim ukrytym marzeniem.


Za miłe spotkanie i wyjątkowy dzień UKS Wiking pragnie serdecznie podziękować pani Renacie Wasilewskiej, pani dyrektor Iwonie Dumała, paniom nauczycielkom oraz wszystkim dzieciom z przedszkola Leśne Skrzaty, życząc na zakończenie wszystkiego co najlepsze.


RAZEM BUDUJMY LEPSZY ŚWIAT!


Krzysztof Buczyński

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy