Akcja Dobro dla Seniora – mała pomoc, wielka rzecz!

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Akcja Dobro dla Seniora – mała pomoc, wielka rzecz! Interwencje i pomoc sochaczew

W codziennym zabieganiu łatwo przegapić tragedię tych, którzy cierpią po cichu, borykając się z niedostatkiem, samotnością i wstydem, nie pozwalającym im poprosić o pomoc. Dzięki akcji Dobro dla Seniora, bez wysiłku możesz sprawić, by na twarzach żyjących obok Ciebie osób w ich jesieni życia, znów zawitał uśmiech.


Całe życie ciężko pracowali, wielu z Nich oddało swoje serce i czas kolejnym pokoleniom, niańcząc wnuki, służąc pomocą. Dziś, zamiast cieszyć się wytchnieniem, walczą o każdy dzień, często zmagając się z ogromem wydatków, znacznie przekraczających ich możliwości. Nie mówią o tym nikomu, starają się wybrać między wykupieniem leków, a zapłaceniem czynszu, czy uregulowaniem płatności za elektryczność. Brak środków do życia, problemy zdrowotne, poczucie wyobcowania to codzienność dla wielu Seniorów.


Dlatego właśnie rusza akcja Dobro dla Seniora, zorganizowana wspólnie przez redakcję e-Sochaczew i Dorotę Bednarską z firmy DMB Nieruchomości-Centrum udanych transakcji. Założenia są bardzo proste: znasz starszą osobę potrzebującą pomocy? Zgłoś ją do nas. Zorganizujemy zbiórkę darów: żywności, chemii,  czy innych potrzebnych rzeczy. W zależności od sytuacji wskazanej osoby, postaramy się pozyskać dla niej najbardziej potrzebną pomoc, angażując Darczyńców prywatnych oraz firmy.


Wierzymy, że akcja poruszy serca wielu ludzi, którzy nie tylko będą zgłaszać potrzebujących Seniorów, ale także wezmą udział w drugim etapie projektu i np. zasilą zbiórkę żywności, odzieży, opału czy innych artykułów. To tak niewiele, a tak wiele może zmienić. I to nie tylko w sferze materialnej beneficjetów akcji. Organizatorzy pragną również głośno mówić o tym, że wstydem nie jest trudna sytuacja finansowa ludzi starszych, ale obojętność zabieganego i pochłoniętego własnymi sprawami społeczeństwa, czyli nas wszystkich.


Pora to zmienić. Niech akcja Dobro dla Seniora rozpocznie dzieło, w którym każdy – mniej lub bardziej zamożny – może odmienić na lepsze los kogoś, kto w jesieni życia być może stracił nadzieję. 


Apelujemy do wszystkich, którzy znają w swojej okolicy starszą osobę w potrzebie. Nie bądźcie obojętni. Skorzystajcie z możliwości i zgłaszajcie do nas informacje o seniorach, którym akcja może pomóc.

 

Wszelkie informacje i sugestie prosimy kierować pod wyszczególnione numery telefonów, zaś w razie chęci bezpośredniej rozmowy i spotkania z nami, do Państwa dyspozycji pozostajemy również pod wskazanymi poniżej adresami.

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 20 LISTOPADA 2019 r. 

Redakcja e-Sochaczew.pl

ulica Żeromskiego 9, tel. 692 808 548


Dorota Bednarska 

DMB Nieruchomości-Centrum udanych transakcji

ulica Władysława Reymonta 28

96-500 Sochaczew

Tel. 883- 355-723

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

robroyrobroy
0
. (2019-11-09 06:29)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy